Skocz do zawartości

Jak się pozbyć firmowej kalkomanii z kasku?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny problem, tylko u mnie jest kretyński wzorek pod lakierem. Raczej się go nie pozbędę, ale mieszkamy blisko (Wrzeciono), więc możemy się na jakiś czas zamienić kaskami. Jak pojeździsz w moim a ja w Twoim, to może stęsknimy się za swoiskim wzorkiem i kalkomanią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naklej sobie coś na wierzch

 

No właśnie chcę sobie coś nakleić, ale ten kretyński napis UVEX jest za duży :icon_evil:

Dlatego najpierw chcę go zmyć, a potem ew. coś nakleić.

Zastanawiam się, czy są jakieś rozpuszczalniki, które nie zniszczą przy okazji powierzchni...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy bez lakieru tworzywo nie zacznie "erodować" na słońcu powietrzu itp.

Poza tym, warstwa lakieru może stanowić część laminatu i i być istotna dla trwałości kasku.

 

Nie znam się jednak na tym i swoje przypuszczenia opieram na konstrukcji wędek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są najczęściej naklejki pod przeźroczystym lakierem.(...)

I w moim przypadku tak właśnie jest.

Pobawiłem się trochę zmywaczem do paznokci na małym fragmencie. Sam zmywacz w sumie się sprawdza - kalkomania schodzi, a jednocześnie reszta powłoki jest nienaruszona. Ale niestety zmycie kalkomanii oznacza odsłonięcie "żywej skóry" (swoją drogą zastanawiam się, czemu zmywacz nie uszkodził reszty powłoki, skoro kalkomania pokryta jest tym samym lakierem bezbarwnym, co reszta kasku?).

Generalnie jednak w przypadku mojego kasku chyba nie warto bawić się w zdejmowanie oznakowań. Pozostaje naklejka bądź zamalowanie całości.

 

I jeszcze jedno - ten temat założyłem w dziale "Warsztaty, Salony, Sklepy...".

Widzę, że trafił on do działu "Przy piwie".

Nie mam nic przeciwko przeniesieniu, jednak ostatni dział, w którym bym takiego tematu szukał, to "Przy piwie..." :wink: .

Może więc warto - i tu sugestia do admina - stworzyć w dziale "Mechanika Motocyklowa" subforum poświęcone poradom bądź problemom o charakterze nie stricte mechanicznym, gdzie można by wrzucać tematy takie, jak ten, albo np. dot. pielęgnacji ubrań itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdo.e :banghead:

znowu się specjalista odezwał!!!

sam se jeździj w garnku za 60zł!

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie! po co kupujecie kask który sie niepodoba.lepiej kupić w pierwszym lepszym sklepiku jakiś tam garczek za 60zeta i niemieć tylu problemów!

Chłopie, zanim coś takiego napiszesz - przeczytaj chociaż, czego dotyczy dyskusja...

Ale OK - tłumaczę :wink: :

zauwazyłeś zapewne, że w dzisiejszych czasach każdy niemal kask jest upstrzony jakimś logo. Bierzesz może pod uwagę, że ktoś może mieć kask, który mu się podoba i spełnia wszelkie oczekiwania, ale sam logotyp naklejony na tym kasku psuje ogólne wrażenie? I po prostu warto by się tego dodatku pozbyć?

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale właśnie O TYM jest ten wątek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chcę sobie coś nakleić, ale ten kretyński napis UVEX jest za duży :icon_evil:

O czym myślałeś kupując kask?

Dopóki nie chcesz malować kasku w swój własny niepowtarzalny wzór (aerograf), to nie wiem jak można mieć przeciwwskazania. Napis Uvex to nie Tiger, że trzeba to ukrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...