Skocz do zawartości

[Lublin] 138 pkt karnych


Acidus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czasem mądrale jeden z drugim nie wydzwaniajcie po pogotowie jak się wy**** na drodze bo jak karetka będzie po was jechać to będzie stwarzała zagrożenie. Nie ogarniam, co za kraj jakiś debil ucieka na motocyklu a policji się czepiają.

 

Widzę, że masz problem z rozumieniem podstawowych spraw. Karetka pogotowia ratuje życie a ci panowie uganiali się za gościem, którem groziło kilka punktów kary no i 300 zł. Ciekawe czy to jest warte takiego ryzyka. Rozumiem, że dla Ciebie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że uciekając świadomie, i bedac swiadomym konsekwencji po złapaniu; to na moto ucieka sie na zycie albo smierć. Albo uciekne....albo ide po bandzie na całość. Miałem takie myśli przez cały czas trwania poscigu.

Wiadomo do czego to może prowadzic, myśle ze Policjanci w radiowozie licza sie z tym, że ktoś może byc albo słabszy i nie da rady uciec, albo bedzie uciekał do oporu coraz szybciej. I Albo uda sie go dopaść, albo sie rozklei na jednym z zakretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, jeśli nie będzie pościgów policji, będzie narzekanie że bezczynna. rozumiem, że jakby złodziej uciekał czyimś motocyklem po jego kradzieży, to policja ma nie gonić, żeby zagrożenia nie stwarzać..? :P

jest przyczyna i jest skutek: policja po to dysponuje odpowiednimi środkami, żeby ich używać przeciwko takim gnojkom. nie będzie używać, to równie dobrze można ich wyposażyć w pistolety na wodę i posadzić na trzykołowych rowerkach - skutek posiadania takiej policji będzie taki sam. ot i cały temat

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czasem mądrale jeden z drugim nie wydzwaniajcie po pogotowie jak się wy**** na drodze bo jak karetka będzie po was jechać to będzie stwarzała zagrożenie. Nie ogarniam, co za kraj jakiś debil ucieka na motocyklu a policji się czepiają. Rozumiem żeby go z partyzanta gonili lub spychali inne auta do rowu to jeszcze ale dowalać się o to że swoją pracę wykonują :banghead: ?

 

Ostatnio mi ukradli kołpaki z samochodu i wycieraczki, a samochód stał na przeciwko komisariatu policji i wiesz co?

 

No właśnie.

 

Nic. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, jeśli nie będzie pościgów policji, będzie narzekanie że bezczynna. rozumiem, że jakby złodziej uciekał czyimś motocyklem po jego kradzieży, to policja ma nie gonić, żeby zagrożenia nie stwarzać..? :P

jest przyczyna i jest skutek: policja po to dysponuje odpowiednimi środkami, żeby ich używać przeciwko takim gnojkom. nie będzie używać, to równie dobrze można ich wyposażyć w pistolety na wodę i posadzić na trzykołowych rowerkach - skutek posiadania takiej policji będzie taki sam. ot i cały temat

jsz

Nie do końca - policja ma w Polsce duże możliwości żeby namierzyć gościa i capnąć kiedy indziej. Do tego niestety jest potrzebne myślenie i odrobina finezji... Panowie sobie popatrzyli na amerykańskie filmy i też chą być tacy fajni, a chyba nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo pędzący motocyklista zpowodował zagrożenie a już pędzący radiowóz to nie :banghead:

 

Widzę, że masz problem z rozumieniem podstawowych spraw. Karetka pogotowia ratuje życie a ci panowie uganiali się za gościem, którem groziło kilka punktów kary no i 300 zł. Ciekawe czy to jest warte takiego ryzyka. Rozumiem, że dla Ciebie tak.

 

 

Normalnie hipokryzja. :banghead:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - policja ma w Polsce duże możliwości żeby namierzyć gościa i capnąć kiedy indziej.

 

no... a wtedy wystarczy, żeby koleś popytał na forum, i natychmiast się okaże, że to nie on jechał, tylko jakiś klient przybył znikąd kupować motocykl i po jeździe próbnej rozwiał się we mgle. a, zapomniałbym: na imię miał hans, był z badenhofen, i nie zostawił dla nich adresu :P

 

BTW ostatnio poczytałem sobie forum prawników: włos się jeży na głowie, jak sobie człowiek uświadomi ilu pijanych, naćpanych, bez prawka albo z uprawnieniami odebranymi za jazdę po pijaku i pokrewne, krąży po ulicach. w tej sytuacji nie ma innej metody, niż efektywnie działająca policja - może nie od razu na wysoki połysk, bo na ukradzione kołpaki może przyjdzie czas później, ale niech pracują

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że masz problem z rozumieniem podstawowych spraw. Karetka pogotowia ratuje życie a ci panowie uganiali się za gościem, którem groziło kilka punktów kary no i 300 zł. Ciekawe czy to jest warte takiego ryzyka. Rozumiem, że dla Ciebie tak.

 

Może przyjrzyjmy się po co policjanci ganiają takich typków. Ano po to żeby ukrócić ludzkie zapędy do ganiania 200+ po drogach publicznych. Oczywiście Aker jak stwierdzisz że taka jazda jest spoko a policja ma na celu tylko i wyłącznie zarobienie na twojej niewinnej duszyczce pieniędzy to mi już zabraknie kontrargumentów.

 

 

 

 

Ostatnio mi ukradli kołpaki z samochodu i wycieraczki, a samochód stał na przeciwko komisariatu policji i wiesz co?

No właśnie.

Nic. :bigrazz:

 

Ale gdyby ich jakimś cudem ścigali to mieli by prawo jechać za złodziejmi na sygnale czy też nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a ci panowie uganiali się za gościem, którem groziło kilka punktów kary no i 300 zł. Ciekawe czy to jest warte takiego ryzyka.

Nigdy nic nie wiadomo - przeczytaj >TO< i zwróć uwagę na:

Jak się później okazało kierowcą ducati 650 był 22-letni mieszkaniec Wyrzyska. Szybko wyszło na jaw, że motocyklista był nie tylko piratem drogowym, ale również jego motocykl był na bakier z prawem, miał bowiem mechanicznie usunięte numery identyfikacyjne ramy, a tablica rejestracyjna nie należała do tego pojazdu.

I jak wypada porównanie tych dwóch ucieczek z punktu widzenie policjanta?? Tak samo. Gość nie zatrzymał się do kontroli do podejmuje się pościg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz problem z rozumieniem podstawowych spraw. Karetka pogotowia ratuje życie a ci panowie uganiali się za gościem, którem groziło kilka punktów kary no i 300 zł. Ciekawe czy to jest warte takiego ryzyka. Rozumiem, że dla Ciebie tak.

No tak, 130 to rzeczywiście "kilka". Nie wiesz może przypadkiem, po co suki mają te kolorowe swiatełka na dachu i po jaką cholerę wyją jak jadą? Bo zapomniałem... Poza tym to nie wysokość kary ma działanie prewencyjne/resocjalizujące a jej nieuchronność.

Czytając wasze komentarze mam wrażenie iż sądzicie, że "niebiescy" powinni byli kolesiowi odpuścić i nie psuć mu dobrej zabawy.

 

Nie do końca - policja ma w Polsce duże możliwości żeby namierzyć gościa i capnąć kiedy indziej. Do tego niestety jest potrzebne myślenie i odrobina finezji...

Nooo :D

"Szybko wyszło na jaw, że motocyklista był nie tylko piratem drogowym, ale również jego motocykl był na bakier z prawem, miał bowiem mechanicznie usunięte numery identyfikacyjne ramy, a tablica rejestracyjna nie należała do tego pojazdu."

Czyli jakby co - "to nie ja" a zresztą "to nie mój motor" i w ogóle ten co widzieli a ten co później "capią" to dwa różne pojazdy. Czyli żyd zawinił, cygana powiesili.

 

 

 

138 punktów Vitay :biggrin:

A tak łatwo mógł zarobić 200 punktów Żegnay (się ze światem) :/

 

Edytowane przez bozoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby za nim nie gonili, to nie byłoby 130 punktów. Ja nigdzie nie pisałem, żeby mieli mu odpuścić - ludzie czytajcie proszę ze zrozumieniem to, co inni piszą. Kwestia, którą poruszyłem jest taka, że niebiescy panowie uganiają się za jakimś misiem powodując o wiele większe zagrożenie na drodze. Nie zapominajmy, że to właśnie ONI są od tego żeby przestrzegać prawa (łamią je cywilnuym radiowozem przekraczając prędkość) oraz żeby dbać o podniesienie bezpieczeństwa na drogach :lapad: a efekt jest taki, że sami powodują dużo wypadków w pościgu za prawymi obywatelami :icon_razz: A z tę nieuchronnością kary - nie rozśmieszajcie mnie :icon_mrgreen: Złapali gościa tylko dlatego że ich nie widział, albo za wolno jechał. Że tak powiem znam takie sprawy z autopsji - jakby walił przez 10 minut powyżej 200 to by mogli mu tylko pomachać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi ukradli kołpaki z samochodu i wycieraczki, a samochód stał na przeciwko komisariatu policji i wiesz co?

 

No właśnie.

 

Nic. :bigrazz:

 

to jeszcze nic, kilka dobrych lat temu bylem na komisariacie w Kraku, ale na poczekalni :biggrin: . W pewnej chwili wlecial wkurzony glina, klnac ze zaj**ali mu wszystkie kola w nieoznakowanym radiowozie :)). Kutwa myslalem ze sie posram ze smiechu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze nic, kilka dobrych lat temu bylem na komisariacie w Kraku, ale na poczekalni :biggrin: . W pewnej chwili wlecial wkurzony glina, klnac ze zaj**ali mu wszystkie kola w nieoznakowanym radiowozie :)). Kutwa myslalem ze sie posram ze smiechu

 

W Łodzi była ulica (teraz jest chyba normalniej trochę), że jak Policja przyjeżdżała na wezwanie do np kłótni domowej, to zawsze w dwa patrole, jeden do interwencji a drugi właśnie do pilnowania radiowozu tego pierwszego patrolu.

 

 

Żeby nie robić OT.

 

Policja jest przede wszystkim do dbania o porządek publiczny i bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów. Jeżeli muszą "złamać przepis" żeby pilnować przestrzegania go przez innych to OK.

napisałem 'złamać przepis' w cudzysłowiu, bo oczywiście go nie łamią jadąc nieoznakowanym/oznakowanym radiowozem na sygnale, w końcu po to mają te koguty.

Jestem zdania że policja powinna gonić każdego kto ucieka, bo w normalnym kraju ucieczka daje przypuszczenie, że osoba uciekająca ma coś na sumieniu: jazda pod wpływem, jazda bez prawa jazdy, jazda kradzionym pojazdem itp.

Nie chciałbym być w sytuacji w której ktoś kradnie mi motocykl,

łamie na nim przepisy, co powoduje zwrócenie uwagi policji na niego i sytuacji że niebiescy do mnie dzwonią, że mój motocykl się znalazł, jechał tą i tą trasą niestety policja żeby nie powodować zagrożenia pościgiem przestała go ścigać.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...