Skocz do zawartości

Mierzenie kompresji


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Stworzyłem ten temat, bo mi ostatnio pare osób zrobiło mętlik w głowie odnośnie mierzenia kompresji... Otóż pomiar powinno się przeprowadzać na okręconej manetce na full czy z zamkniętą przepustnicą?

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a jeszcze ja się tak dołączę jak to jest z mierzeniem ciśnienia w pospolitych motocyklach typu Mz Trophy albo Wsk 175 ?? bo czy z otwartą czy z zamknięta przepustnicą wskazania są takie same

pzdr

 

Bo silnik tak wolno się kręci, że ciśnienie przy sprężaniu i tak się wyrównuje przez okno wydechowe. Większa różnica powinna być w czterosuwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja trochę z innej beczki zapytam:czy jest sens mierzyc kompresję w silniku bez e-startera? U mnie w hondzie nie da się za bardzo zmierzyc kompresji bo raz wyjdzie 6,raz 8, raz 5at. zalezy jak się ustawi tłok, natomiast w lc4 tez bez kopajki na dobitych pierscieniach prawie zawsze wychodziło nam równo 3,5at <silnikiem mozna było krecic do woli>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja trochę z innej beczki zapytam:czy jest sens mierzyc kompresję w silniku bez e-startera? U mnie w hondzie nie da się za bardzo zmierzyc kompresji bo raz wyjdzie 6,raz 8, raz 5at. zalezy jak się ustawi tłok, natomiast w lc4 tez bez kopajki na dobitych pierscieniach prawie zawsze wychodziło nam równo 3,5at <silnikiem mozna było krecic do woli>

Mi wychodzi z kick-starterem. Czasem przydatna jest też pomoc drugiej osoby - ciężko jednocześnie kopać, trzymać manometr (niestety nie mam wkręcanego) i jeszcze gazem operować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzyłem w XT palonym na kopke i nie było problemu z poprawnym odczytem. KTM 525, 450 z kopki tak samo.

Może masz cos z miernikiem do kompresji, ze sie wskazówka nie zatrzymuje w skrajnej pozycji, albo niedokładnie przyłozony do otworu świecy.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...