Skocz do zawartości

Honda CB500 (cb500s)


Rekomendowane odpowiedzi

a mi nigdy nie zeszła poniżej 5 L chyba że bym w trasie jechał 80km/h to może i do 4L by zeszło ale ja tak nie potrafię :roll: :evil: u mnie srednio 5,5L przy ostrzejszej jeździe(wskazówka bardzo często pod czerwonym polem) max 6,5L :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście preferuje spokojny styl jazdy :) czasami dla przyjemności nie zaszkodzi odkrecic i zawsze uzyskuje 4,7L -4,8L przy ostrym palowaniu 5,5 nigdy nie wyszedłem poza ta granicę :P

Moja bierze ponad 6. Ostatnio 6' date='2. Jezdze glownie po w-wie.[/quote'] Z pewnoscia za dózo proponuje zaglądnąc do filtra powietrza pzdro :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi średnio wychodzi 5L, raz mi sie zdarzyło ostro pałować to spalanie wyszło 6,5L, wczoraj byliśmy na wycieczce 150 km i spalanie wyszło w mojej 3,4 litra a w GS500 3,5 L :) ale spokojnie jeździliśmy. Miałem 5,3 L w zbiorniku i na 3 km przed garażem brakło mi paliwa :-D Testowałem rezerwę

 

U Was tez jest tylko na 50 km rezerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi średnio wychodzi 5L, raz mi sie zdarzyło ostro pałować to spalanie wyszło 6,5L, wczoraj byliśmy na wycieczce 150 km i spalanie wyszło w mojej 3,4 litra a w GS500 3,5 L  :)  ale spokojnie jeździliśmy. Miałem 5,3 L w zbiorniku i na 3 km przed garażem brakło mi paliwa  :-D  Testowałem rezerwę

 

U Was tez jest tylko na 50 km rezerwy?

 

Bo zapomniałem wyłączyć ssanie u Łukasza pod domem. Pozatym to mój GS bije wszystkie rekordy oszczędności, nieznam nikogo kto zszedł poniżej 3,2L/100km 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym to mój GS bije wszystkie rekordy oszczędności' date=' nieznam nikogo kto zszedł poniżej 3,2L/100km [/quote'] Kurna jakos ciezko mi w to uwierzyć i to jeszcze z predkoscią 80-100km/h ciekawie ile ci bierze przy 120 ja moja cb 500 najnizsze spalanie uzyskalem 4,7 L i byla to jazda raczej nieprzekraczajaca 4000obr/m mieszana z dosc czestymi przystankami i czasami lekkie palowanie :mrgreen: pzdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak apropo spalania to zauważyłem że jak czesto manetka zmiania pozycję to moto pali wiecej jak manetka gazu jest mniej wiecej w tej samej pozycji, dobrze jest utrzymywać moto na obrotach gdzie ma duzy moment. Do tego dochodzi jeszcze technika jazdy, jechać tak a żeby nie hamować czy nawet żeby nie ruszyc manetka i spalanko wyjdzie ok.

 

Mozemy zrobic test :-D W weekend wybieramy sie na jakaś wycieczke .. moze dołączysz sie darekcb500 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna jakos ciezko mi w to uwierzyć i to jeszcze z predkoscią 80-100km/h ciekawie ile ci bierze przy 120 ja moja cb 500 najnizsze spalanie uzyskalem 4,7 L i byla to jazda raczej nieprzekraczajaca 4000obr/m mieszana z dosc czestymi przystankami i czasami lekkie palowanie Mr. Green pzdro

 

A jednak! 3.2L uzyskałem przy jezdzie bez szaleństw do 100km/h na 6 biegu (3/4 dystansu trasa, reszta teren zabudowany i drogi pozostałe), zmieniając biegi na wyższy przy 5000 obr/min, hamując silnikiem i zjeżdżając ze wzniesień bez gazu. Sam spalaniem byłem mile zaskoczony !

 

Mój GS podczas wyjazdu w górki (Ojców) spalił 3,5L. W jeździe miejskiej miełem ostatnio spalanie niecałe 4.2L (4.17L), wiec mój rumak ma elegancki apetyt na paliwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. że zatankowana w miarę do pełna (czyli że nie wylewało się) przejechała 350 km i dopiero wtedy przełączyłem na rezerwę. Czyli 15 litrów na 350 km. A jeżdżę głównie po mieście. Hamowanie i ruszanie itd
Ja ostatnio zrobilem dokladnie ten sam przebieg na 15 L i moto tez byl zatankowany pod sam korek

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...