Skocz do zawartości

Jak wykręcić szpilę?


kalosh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poprzedni właściciel wkręcił w tylny stelaż śrubę (6mm/45mm) i uciął jej główkę. Teraz chcę ją wykręcić i nie daję rady. Złapałem w połowie długości kombinerkami ale jest za mocno wkręcona. Jakieś pomysły macie jak się za to zabrać?

Pozdrawiam, Dawid.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poprzedni właściciel wkręcił w tylny stelaż śrubę (6mm/45mm) i uciął jej główkę. Teraz chcę ją wykręcić i nie daję rady. Złapałem w połowie długości kombinerkami ale jest za mocno wkręcona. Jakieś pomysły macie jak się za to zabrać?

Pozdrawiam, Dawid.

 

1. Jeżeli trochę wystaje to nakręcić nakrętkę (jeżeli się da) i "zaklepać" nad nią gwint (żeby się nie chciała odkręcić) a potem nakrętkę potraktować jako łeb śruby.

2. Jeżeli nie wystaje to spróbować rozwiercić (tylko ostrożnie małym wiertłem ;) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosty, nakręć dwie nakrętki a następnie jedną z nich złap kluczem tak aby oparła się o drugą i wykręcaj :)

 

dokładnie tak jak mówi kolega, druga nakretka spelnia wtedy rolę nakrętki kontrującej. Najlepszy, najprostszy sposób, choć zdarza się czasem, że obie nakretki mimo wszystko kręcą się wzajemnie się nie blokując. Natomiast z tym zaklepaniem gwintu to troche dziwny pomysł, no ale może też się sprawdza w skrajnych przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem, tyle, że na wystającej części szpilki zerwał się gwint. Próbowałem kombinerkami, francuzem - nic. W końcu wziąłem małe imadełko modelarskie, zakręciłem na szpilce (przy poziomej dźwigni imadła można mocniej zakręcić niż przy francuzie) i poszło.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wariant - natnij na końcu szpili bruzdę i wykręcaj wkrętakiem.

Przed wykręcaniem (niezależnie od metody) warto zastosować jakiś zajzajer typu smar penetrujący albo kokakola. Na mokro na ogół łatwiej ... :icon_twisted:

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poprzedni właściciel wkręcił w tylny stelaż śrubę (6mm/45mm) i uciął jej główkę. Teraz chcę ją wykręcić i nie daję rady. Złapałem w połowie długości kombinerkami ale jest za mocno wkręcona. Jakieś pomysły macie jak się za to zabrać?

Pozdrawiam, Dawid.

 

wykrętaki z lewym gwintem tak jak pisali koledzy to jedyna najskuteczniejsza sprawa,nie ma szpilki która nie puści.wiercisz otwór w szpilce i robisz gwint tylko w lewą stronę.....super patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...