Skocz do zawartości

Jazda w korku lewy środek


Rekomendowane odpowiedzi

Im my będziemy częściej się nad tym zastanawiać i na forum rozpisywać tym świadomość innych bikerów i czytających to forum kierowców samochodów wzrośnie...

Hehe... prezentujesz stanowisko ideologicznie poprawne ale prawda jest taka że im bardziej będziemy się rozpisywać na forum tym bardziej NIC się nie zmieni, bo każda kacja wywołuje reakcję.

 

Świadomość na drodze wzrośnie wyłącznie wraz z zagęszczeniem i zmianami w ruchu pojazdów.

Dopóki jedna pała z drugą nie skuma, że jak sobie wpoi pewne zasady to przejedzie miasto dwa razy szybciej i bezpieczniej dopóty będą ci*y wałęsające się z pasa na pas, blokujące ruch, cisnące się w każdy kąt i nie umiejące sprawnie ruszyć przy zmianie świateł. Póki ktoś nie pojeździ trochę po Europie i nie zobaczy jak to funkcjonuje to i tak nie zajarzy.

 

Dlatego szczerze mówiąc wszelkie akcje uświadamiające mam w dupie bo i tak niczego nie zmienią.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz jeśli chce się znaleźć dziurę w tej tezie to zawsze coś się znajdzie...

 

Ale wiesz, ja nawet nie zaczęłam jeszcze szukać :icon_mrgreen: Podałam Ci przykłady, które są oczywistą oczywistością. I mógłbyś się do nich odnieść? Czy każdy przejaw obserwowania sytuacji na drodze i samodzielnego myślenia, które nie idzie w parze z jechaniem gęsiego za innymi motocyklami, jest dla Ciebie debilizmem?

 

Wybacz, ale sprawiasz wrażenie człowieka, ktory nagle doznał olśnienia, postanowił nawrócić cały świat, a argumenty przeciwko Twojej koncepcji-choćby najprostsze i najlogiczniejsze-uznajesz za przejaw głupoty.

 

Do tego w tym wieku wypadałoby już umieć pisać polsku i używać przecinków(nie, to nie jest argument w dyskusji;w każdym innym temacie, w ktorym nawet nie zabierałabym głosu, zwróciłabym Ci na to uwagę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur...a, stary czy Ty w domu oglądasz "Familiadę" i powtórki "Koła Fortuny". Piszesz jak zblazowany emeryt z hemoroidami w dupsku od jazdy na tym czoperze.

Idź na piwo z kumplami, koleżankami, wyluzuj się trochę, może masaż tajski, albo chociaż wymocz stopy w misce z ciepłą wodą.

Masz 29 lat, ogarnij się słoneczko.

Racja czas na motor...

 

Przynajmniej mi mózgu nie wywiało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe....trzecia mordka stuknęła; dziękuję!

:notworthy:

 

p.s. mam tylko jedno, ostatnie pytanie: jak miałbyś zamiar wprowadzić tę zasadę, a następnie egzekwować stosowanie się do niej?

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe....trzecia mordka stuknęła; dziękuję!

:notworthy:

 

p.s. mam tylko jedno, ostatnie pytanie: jak miałbyś zamiar wprowadzić tę zasadę, a następnie egzekwować stosowanie się do niej?

 

 

 

za nie przestrzeganie 750 mandat i 15 punktow karnych :D :D :D

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na motorach to jeżdżą chłopaki, my jeździmy na motocyklach.

Yuby, motocykle to jest obrzydliwie poprawne politycznie, fe... już były na tym forum takie zasadnicze jednostki "prawdziwi motocykliści mówią motocykl" i takie tam brednie.

Yno motor, yeah :D

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum, żeby o czymś takim dyskutować, 270 stron "Co z tymi laskami" jest ok, ale rozważanie poruszania się w korku to gadanina o bzdurach???

 

Tendencja jest taka że najbliższe oznaki szeroko pojętej kultury na polskich drogach pojawią się najwcześniej za 10-15 lat, a do tego czasu możemy sobie wesoło piepierd...ć na forum, co i tak niczego nie zmieni.

 

Wiadomo, że nagle wszystko się nie naprawi, ale od czegoś trzeba zacząć. Wg. mnie na rezultaty nie trzeba będzie długo czekać, wszyscy widzimy jak się z roku na rok poprawia jazda w korku i zachowanie puszek, nie trzeba było do tego dziesięcioleci i wymarcia populacji o danej mentalności.

Dlatego twierdze, że im więcej motocyklistów będzie dawało przykład jazdy lewym środkiem i w sytuacji przyblokowania poczeka to 15sekund aż im się puszka przesunie, tym szybciej reszta dojdzie do wniosku że nie ma co się spinać i robić szalonych slalomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wypowiadających się w tym temacie jeździ po wawce, a to co się ostatnio w tym mieście robi z korkami to mały sajgon. Każdy ucieka na 2oo kiedy tylko może.

 

Prawda jest taka, że tam gdzie są teraz największe korki i conajmniej 3 pasy w jednym kierunku (wisłostrada, puławska, trasa łazienkowska, trasa toruńska) na międzypasach jest dość dużo miejsca i dobrze się nimi ściga. I każda ta ulica ma własną specyfikę.

Generalnie zgadam się i staram się stosować zasadę jazdy lewym międzypasem, ale nie za wszelką cenę.

Na takiej puławskiej między piasecznem a poleczki nic mnie nie zmusi do jazdy lewym międzypasem jak nie chcę jechać powyżej 60km/h pomiędzy stojącymi samochodami. Wolę jechać prawym międzypasem, bo lewym międzypasem to często powyżej 100 koledzy zapylają, jadąc 60 cały czas bym musiał wjeżdzać między samochody żeby kogoś przepuścić. Sam jak muszę się szybciej przecisnąć, to dziękuję w myślach wolniejszym co prawym międzypasem śmigają.

Wisłostradą rano od grota do tunelu to tylko lewy międzypas, prawy zajęty często przez skuterowców i nieustanne zmienianie pasów przez puszki wbijające się na chama prawoskrętami. Jak widzę, że jakiś debil z puszki blokuje lewy międzypas (co jednak dość rzadko się zdarza) i ustawiła się za nim kolejka moto, to jak jest miejsce i jest to w miarę bezpieczne, to przeskoczę na chwilę na prawy międzypas i go objadę. Nie będę tracił czasu, żeby się z głupkiem użerać.

Natomiast wisłostradą jadąc od tunelu do śląsko-dąbrowskiego to spokojnie da się jechać tylko prawym międzypasem. Między lewym pasem a środkowym trwa bitwa puszek stojących w korku za skręcającymi w lewo autobusami i budowlańcami, 2 na 3 puszki próbują się wbijać z lewego na środkowy wykorzystując każde wolne miejsce.

 

Tak więc nie przesadzajcie koledzy z tym dogmatem jazdy lewą dziurą, bo nie zawsze to jest optymalne i bezpieczne. A kierowcy z puszek, raczej ustawiają się na środku pasa i tak bardzo aż nie tańczą na nim na widok nadjeżdzającego motocykla.

 

Na koniec tylko dodam, że ostatnio miałem przyjemność obserwować jazdę jednośladów w Rzymie i tam nie ma czegoś takiego jak jazda lewym międzypasem, tam jest chaos kompletny, a pod względem poziomu jazdy na moto to za 30 lat ich nie dogonimy. Ale tam nie widziałem przez tydzień nikogo na kole, ze dwa głosne wydechy i chyba tylko ze 3 motonitów, co naprawdę szybko zap... po mieście. Kultura i technika jazdy taka, że żona latała po ruinach, a ja wzroku nie mogłem oderwać od chmary jednośladów pomiędzy samochodami na ulicach z kostki brukowej bez żadnych linii oddzielających pasy. Przez tydzień nie widziałem nawet stłuczki z udziałem motocykla i skutera. A u nas w wawce na asfalcie, czytelnych pasach i ulicach (w porównaniu do centum Rzymu) cudownych i równych nie ma tygodnia, żebym nie przejeżdzał koło poważnego wypadku z moto. I mam wrażenie, że im lepsza ulica, tym groźniejsze w skutkach wypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum, żeby o czymś takim dyskutować, 270 stron "Co z tymi laskami" jest ok, ale rozważanie poruszania się w korku to gadanina o bzdurach???

 

Bo tam są "poważne tematy" poruszane, a tu jakies pierodły. Niestety jakoś tak to jest w Polsce, że przy każdej dyskuscji wcześniej czy później rozmowa schodzi na to co kto o kim myśli. :banghead:

 

 

Wiadomo, że nagle wszystko się nie naprawi, ale od czegoś trzeba zacząć. Wg. mnie na rezultaty nie trzeba będzie długo czekać, wszyscy widzimy jak się z roku na rok poprawia jazda w korku i zachowanie puszek, nie trzeba było do tego dziesięcioleci i wymarcia populacji o danej mentalności.

Dlatego twierdze, że im więcej motocyklistów będzie dawało przykład jazdy lewym środkiem i w sytuacji przyblokowania poczeka to 15sekund aż im się puszka przesunie, tym szybciej reszta dojdzie do wniosku że nie ma co się spinać i robić szalonych slalomów.

 

 

Dokładnie. Tymbardziej, że samo się to nie zmieni. Tu trzeba zastosować "pracę u podstaw". Tak samo jest z wypuszczaniem z podporządkowanej, czy jazdą na suwak. Nie wszyscy się do tego stosują ale widać stałą poprawę.

Korki mamy coraz większe i lepiej już nie będzie. Trzeba sobie jakoś wzajemnie ułatwiać życie a nie utrudniać.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko jedno, ostatnie pytanie: jak miałbyś zamiar wprowadzić tę zasadę, a następnie egzekwować stosowanie się do niej?

 

Nie jest tu kwestia wprowadzenia jakiejkolwiek zasady, ale ... omowienia miedzy motocyklistami jak powinnismy sie poruszac. Wywiazale sie dyskusja i pewnie kilka osob cos z tego wyniosa. To wszystko. :buttrock:

A znajdzie sie kilka Asi :bigrazz: ktore maja to serdecznie gdzies i po ptakach ( bez podtekstow prosze )

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koniec skomentuje to tak <ziew>

 

nawet jeżeli wszyscy będą jezdzić przepisowo <na moto> to ja i tak nie będę, bo mam to głęboko w poważaniu

 

umiejętności na moto dają dużo, lecz wyobraznia motocyklisty jeszcze więcej :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaaaaa :banghead:

Gadka szmatka a koledzy bikerzy smigaja jak chca !!!!

Zwlaszcza na Pulawskiej gdzie ja trzymam sie miedzy lewym a srodkowym pasem a pozostali kombinuja jak weze w te i we wte, pomiedzy samochodami !!!

Czesto jest tak ze ja jadac swoim torem widze jak puszka nagle odbija zajezdzajac mi droge,bo robi miejsce motocykliscie na innym pasie .... Kurde, tak nie mozna, troszke pomyslunku, koledzy bikerzy :eek:

 

Kombinują bo jakiś czopek zablokował przejazd swoją armaturą i na normalnych moto nie da się już przejechać. :icon_evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki OT: o co Wam chodzi z tymi choperami? Co jakiś czas w temacie jest jakaś pogardliwa wypowiedź w tym temacie. To, że mam choperka to co? To gorszy jestem od jakiejś szlifierki? Myślałem, że wszyscy motocykliści to jedna rodzina a tu widać, że nie do końca :eek::(

Edytowane przez Monster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...