Skocz do zawartości

f4i 2002 strzelanie z wydechu


pitt_cbr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu jestem biernym użytkownikiem tego forum (tylko czytam) i od 2 miesięcy posiadaczem HONDY CBR F4i SPORT z 2002 i od kupna mam problem, a mianowicie strzela mi z wydechu i to bardzo mocno, wydech mam oryginalny, z tego co wyczytałem na forum zazwyczaj przyczyną tego jest nieszczelny wydech, więc kupiłem w salonie nowe uszczelki do kolektora i pojechałem z tym do mechanika, więc tak, zmienił mi uszczelki, sprawdził resztę wydechu (wszystko ok), sprawdził świece, wyregulował zawory (tylko z jednym było coś nie tak) i resztę mechanicznych elementów i wszystko gra, a strzela dalej, aha opisze jeszcze w jakim momencie zazwyczaj strzela, a więc jade na wyższych obrotach i zwalniam do małej prędkości i wtedy gdy delikatnie dodaje gazu jest strzał, nie jest tak zawsze, ale bardzo często, stwierdził (ale nie jest pewny), że to może być coś z wtryskiem i jego elektroniką czy jakoś tak (nie jestem pewien jak mi to dokładnie powiedział) a elektronika to nie jego działka i ustawił mnie z innym mechanikiem, ale dopiero za tydzień, a chciałbym się dowiedzieć coś więcej na ten temat

hmm więc czy spotkał się już ktoś z was z tym problemem i wie jak mu zaradzić??

wiem, że na forum uczęszcza wielu bardzo dobrych mechaników, więc liczę na waszą pomoc,

z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc zle ustawiony potencjometr przepustnicy. Dawka paliwa powinna byc odcinana przy calkowicie odpuszczonej manetce. Lekko ruszysz gaz i juz paliwo podaje dalej.

Z wtryskiem to roznie bywa - jezeli jest prymitywny to bywa ze strzelanie sie zdarza.

A jak tam u Ciebie ze spalaniem ? Nie za duzo spala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...