Skocz do zawartości

nowe sprzęgło i problem


chojrak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

Wymieniłem sprzęgło(tarcze, przekładki i spręzyny) w hondzie cb seven fifty i niestety nie działa poprawnie :/ problem polega w tym ze:

 

jak wrzucam jedynkę to jest trzask aż gaśnie motor, tak jest przy pierwszym uruchamianiu jak jest zimny, później już ok ale ten klik jest głośniejszy niż kiedyś

 

ogólnie biegi się gorzej zmienia, mniejsza kultura pracy

 

jak postawie na centralce nacisnę sprzęgło to i tak kolo się obraca i to w cale nie wolno

 

ogólnie zrobiłem tak już 4 tys km z tym i nie wiem co jest grane, boje się ze coś się może popsuc, a chce wyjechać w wakacje gdzieś dalej i nie chce mięć lipy.

 

Macie jakieś pomysły?

 

 

pozdro wojtek

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyregulowałem, lekki luz zostawiłem na klamce.

 

Czyli pytanie czemu nie odpuszcza na tyle ile powinno.

 

To szarpniecie nie jest pewnie zdrowe dla silnika, zawsze staram sie rozgrzać silnik przed wrzuceniem jedynki wtedy jest w miarę ok ale czy na dłuższa metę nic się nie stanie?

Edytowane przez chojrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na zbyt grube przekładki bądz same tarcze , sprawdz w serwisówce jakie są zalecane grubości tarcz i porównaj z tym co masz . Co do zgrzytu 1-go biegu, To możesz przed odpaleniem włączyć jedynkę , wcisnąć sprzęgło i delikatnie przepchnąć moto , trochę do przodu i do tyłu aż "sprzęgło puści" . Wtedy odpalasz moto i nie masz już wielkiego "łup".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba13 dzięki za rade, jak przepchnę moto to odpala spoko ale ciężko przepchnąć na początek. Jednak chciałbym to zrobić tak aby było normalnie.

To co mam wszystko rozebrac i moczyć?

Edytowane przez chojrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz za tarcze ? jakieś zamienniki? Niema sie co tak z tym męczyć tylko zrobić raz i porządnie. Rozbież wszystko wymocz porządnie tarcze , pomierz ich grubość i sprawdz czy się mieszczą w tolerancji jaką zaleca producent. Sprawdz jeszcze czy na pewno masz przekładki równe ,Wiem że nowe ale jak już będziesz mieł na wierzchu ... (na czystą szybe kładziesz czyste przekładki , powinny przylegać idealnie )

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze nic dziwnego w twoim opisie działania sprzęgła. Czasem po wymianie tarcz i sprężyn sprzęgło robi sie bardziej "agresywne" i trudniej zmienia się biegi. Gdy miałeś stare sprzęgło to one samo "poślizgiwało" i ułatwiało zmianę biegów, a w nowym juz musisz nad nim panować i sam wysprzęglać tak jak trzeba. Musisz się nauczyć jeździć od nowa ;) Ustawiasz luz na 1-2mm na klamce i powinno być ok.

 

Oczywiście zakładam, ze tarcze nie są zwichrowane (nie przegrzałeś ich albo nie są wadliwe fabrycznie) i wszystko złożyłaś tak jak trzeba.

 

A na rozklejenie sprzęgła po dłuższym postoju jest jeden sposób, szybka przegazówka. Pchanie na "jedynce " to było dobre w simsonie, a nie w 250-cio kilogramowym motorze z 6 tarczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prawda, co koledzy powyzej pisali, ale podstawa to wlasciwa regulacja sprzegla przy samym sprzegle, zrobiona tak aby sprzeglo w pelni rozlaczalo po wcisnieciu dzwignie, czego twoje najwyrazniej nie robi.

Regulacja przy klamce sluzy tylko do regulacji samego luzu klamki.

Tak ze najpierw wyreguluj ( zamiast rozbierania ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyregulowałem przy sprzęgle, czyli popuściłem przy klamce, a mocniej naciągnąłem przy sprzęgle. W czasie jazdy jest lepiej, biegi przyjemniej wchodzą, kiedy silnik jest wyłączony łatwiej przepchnąć motocykl przy włączonym biegu lecz przy zimnym silniku dalej po wrzuceniu jedynki motor gaśnie z trzaskiem tylko ze mniejszym. Trochę pomogło.

Edytowane przez chojrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...