Skocz do zawartości

Debil na moto 1942...


Klapek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie siedzę w HD i nie wiem co ich właściciele wyczyniają na tych motocyklach ale mi jest szkoda palić gumę na ZX-9R z 1999r a co dopiero na 67mio letnim weteranie.

 

Masakra...

:banghead: :banghead: :banghead:

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci żal to nie pal, najlepiej sprzedaj

i nic Ci do tego co ktoś robi ze swoim sprzętem

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci żal to nie pal, najlepiej sprzedaj

i nic Ci do tego co ktoś robi ze swoim sprzętem

Mam sprzedać bo nie palę opon?? Myślę że powinni sprzedać Ci którzy opony palą ale nie potrafią ich zamknąć, Ci którzy na prostej odkręcają po 200km/h a przed zakrętami w które można wejść przy 130 hamują do 90km/h.

A jeśli uważasz że pałowanie 67mio letniego motocykla jest ok to gratuluję wyobraźni i jakiegokolwiek pojęcia o weteranach...

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie gumy rzeczywiscie swiadczy ze własciciel ma nie pokolei pod sufitem i to jest bezdyskusyjne, natomiast nie masz prawa komukolwiek zabraniac co robi ze swoja własnoscia i tu popieram konrada1f, wyraziłes swój zal, ja sie przyłacze, ale jak ktos chce to moze swojego hareja porabac siekiera i nikomu nic do tego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu przecież nie zabraniam niszczyć motocykli ale jest jedno ale...

Oryginalne części do takiego motocykla od wielu lat są nieprodukowane, te nowe nieoryginalne zamienniki nie stanowią wartości kolekcjonerskiej. Jeśli ten Harley jest zbiorem nieoryginalnych, podrobionych elementów to niech jest niszczony, odbudowywany i tak w koło ale jeśli jest na podzespołach oryginalnych z lat 40-tych to facet jest dla mnie debilem i żaden konrad1f tego nie zmieni.

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzedać bo nie palę opon?? Myślę że powinni sprzedać Ci którzy opony palą ale nie potrafią ich zamknąć, Ci którzy na prostej odkręcają po 200km/h a przed zakrętami w które można wejść przy 130 hamują do 90km/h.

A jeśli uważasz że pałowanie 67mio letniego motocykla jest ok to gratuluję wyobraźni i jakiegokolwiek pojęcia o weteranach...

 

Pozdro all :flesje:

 

co ty pie**olisz ochlapek ?

to w takim razie ja mam racje:

powinni sprzedac ci , co lataja jak wariaci po winklach (na ktorych mozna byloby bezpiecznie jechac 90 - a oni 130 zapie**alaja i mohery strasza...)

a nie potrafia pi*dy na kolo postawic.... ani podriftowac...

tak ?!?!?!

 

zastanow sie ...

masz monopol na wyznaczanie co jest dobre - a co zle ?

:banghead:

Edytowane przez marciow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty pie**olisz ochlapek ?

to w takim razie ja mam racje:

powinni sprzedac ci , co lataja jak wariaci po winklach (na ktorych mozna byloby bezpiecznie jechac 90 - a oni 130 zapie**alaja i mohery strasza...)

a nie potrafia pi*dy na kolo postawic.... ani podriftowac...

tak ?!?!?!

 

zastanow sie ...

masz monopol na wyznaczanie co jest dobre - a co zle ?

:banghead:

Nie zrozumieliśmy się. Chodzi mi o to że chłopcy kupują po 180KM a opony mają do połowy niewykorzystane. Stunt to inna sprawa, motocykle są przygotowane do katowania i ja ich nie żałuję w ogóle - po to one są. Uwierz mi że Ci którzy idą w zakręcie na kolanie również potrafią iść na kole i to nie z przypadku ;)

 

Po za tym proponuję trochę więcej kultury bo przeinaczanie nick'ów to zabawa dla gówniarzy z nieumytymi zębami.

Wątek dotyczy motocykla w 1st połowy 20ego wieku i na nim powinniśmy się skoncentrować.

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, klapek, ale spójrz na to z zewnątrz - jeżeli jesteś w stanie, tzn, spróbuj "spojrzeć na życie bez emocji".

Obecnie motocykle w 90% to przedmioty hobbystyczne. Więc każdy kto ich używa, używa ich do konkretnego celu -czytaj sprawiania sobie przyjemności. A wjaki sposób, to nie twoja brocha. Więc kim ty jesteś żeby oceniać, ba, obrażać kogoś nazywając go "debilem"? kto ci dał takie prawo? jeżeli tego motocykla nie ukradł, i w trakcie palenia gumy nikomu krzywdy nie robi, to nie masz prawa oceniać gościa. Zresztą, aj sosbiście wolę takiego co plai gumę takim zabytkiem, niż takigo co wstawia toto do salonu i doprowadza (na przykład) do rozpadu rodziny.

"oryginalne" części, nieprodukowane, etc.. to w końcu tylko urządzenie mechaniczne i ludzi którzy traktują motocykl inaczej, czyli angażujących emocje, należny badać. Owszem lubię mój motor i nie będę na nim palił gumy, ale z drugiej strony nie popadajmy w skrajność. Zdajesz sobie sprawę jak w kość dostają twoje silniki podczas uruchamiania? A podczas jazdy? A jednak nimi jeździsz.

 

Więc odpuść sobie. Człowiek robi na co ma ochotę - zarobił sobie na to i nie nam to oceniać.

 

Palenie gumy rzeczywiscie swiadczy ze własciciel ma nie pokolei pod sufitem i to jest bezdyskusyjne, ....

I z tą częścią się troszkę nie zgodzę. Czym (oprócz chłodzenia) różni się palenie gumy od jazdy 80-90 takim sprzętem? Zużyciem opony, bo silnik pracuje podobnie. I jeżeli nie pracuje tak non-stop, tylko przez chwilę (chłodzenie) to gdzie problem?

 

Nie popadajmy w skrajność. Motocykle są do jazdy a nie do modlenia się do nich... ba, idąc dalej - palenie gumy to czysty lans, tak? A co to jest w dzisiejszych czasach jazda motocyklem? To czysty lans. Chcesz się gdzieś szybko dostać w mieście? Sroki, ale skuter 125, czy 250 załatwi sprawę lepiej. Chcesz pojechać dalej? Sorki, ale samochód jest bardziej komfortowy i bezpieczny. Spójrz na to uczciwie - sam fakt jazdy motocyklem to MINIMUM 50% lansu. Więc nie bądźmy hipokrytami i nie odmawiajmy tego innym, co?

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle sa bardzo rozleglym "sportem/hobbym" i kazdy moze odnalezc siebie w tym wszystkim...

Jeden lubi wyjechac turystycznie na trase 90km/h i cieszyc sie pieknymi widokami, drugiego kreci predkosc 250km/h kolejny ma radoche z tego, ze spalil sobie juz trzeciego laczka w miesiacu, co w tym zlego ?

Teraz bedziecie sie klocili ? Co jest lepsze ?

Niektorzy maja po 30 lat a zachowuja sie jak dzieci... :D :D :D

 

aa mialem odpisac co do tego HD z 42'

Przypalil gume, nic w tym zlego nie widze...

Wiadomo, piekny 60-cio letni zabytek, ale nie wyrzadza krzywdy maszynie, juz lepiej zeby codziennie troszke palil kapcia niz zeby stal zniszczony pod dziurawym dachem stodoly dziadka Wladka...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kim ty jesteś żeby oceniać, ba, obrażać kogoś nazywając go "debilem"? kto ci dał takie prawo?

 

Państwo dało mi takie prawo, mogę nazywać każdego debilem, a każdy taki "debil" ma prawo pozwać mnie na drogę sądową.

 

Więc odpuść sobie. Człowiek robi na co ma ochotę - zarobił sobie na to i nie nam to oceniać.

I z tą częścią się troszkę nie zgodzę. Czym (oprócz chłodzenia) różni się palenie gumy od jazdy 80-90 takim sprzętem? Zużyciem opony, bo silnik pracuje podobnie. I jeżeli nie pracuje tak non-stop, tylko przez chwilę (chłodzenie) to gdzie problem?

 

Problem w przeniesieniu napędu - zniszczenie sprzęgła, zniszczenie amortyzatora zębatki tylnej, zniszczenie łańcuch/zębatki...

 

Nie popadajmy w skrajność. Motocykle są do jazdy a nie do modlenia się do nich... ba, idąc dalej - palenie gumy to czysty lans, tak? A co to jest w dzisiejszych czasach jazda motocyklem? To czysty lans. Chcesz się gdzieś szybko dostać w mieście? Sroki, ale skuter 125, czy 250 załatwi sprawę lepiej. Chcesz pojechać dalej? Sorki, ale samochód jest bardziej komfortowy i bezpieczny. Spójrz na to uczciwie - sam fakt jazdy motocyklem to MINIMUM 50% lansu. Więc nie bądźmy hipokrytami i nie odmawiajmy tego innym, co?

 

Dla mnie motocyklizm to nie lans, dla mnie to sposób na życie. Są setki tysięcy osób którym to się nie podoba więc nie robię tego dla lansu bo jazda motocyklem w tym kraju jest passe i jeszcze kilka lat minie zanim to się zmieni.

Zauważcie że napisałem ten temat w dziale weterany/klasyki a nie w stunt/sport/pizdowanie...

 

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie motocyklizm to nie lans, dla mnie to sposób na życie. .....

Pewnie, można różnych słów ożywać na określenie tej samej rzeczy... :D

W takim razie TYM BARDZIEJ powinieneś zrozumieć tego gościa, że po udanej restauracji chce się nacieszyć owocem swojej pracy.... na swój sposób. Jeszcze raz podkreślę że NIE MASZ PRAWA oceniać gościa. Jego motor, jego wrotki (a uliczka pusta więc zagrożenia nie stwarza, w przeciwieństwie do wielu domorosłych stunterów)

 

Państwo dało mi takie prawo, mogę nazywać każdego debilem, a każdy taki "debil" ma prawo pozwać mnie na drogę sądową.

uuu, jedziemy po bandzie. W takim razie ja zacznę wyzywać cie (bo to jest wyzywanie) od szmat, bigotów i co tam jeszcze - ale czy o to chodzi? A nie wolałbys żeby ludzie odnosili się do siebie z szacunkiem?

 

Problem w przeniesieniu napędu - zniszczenie sprzęgła, zniszczenie amortyzatora zębatki tylnej, zniszczenie łańcuch/zębatki...

No to koniecznie nigdy nie jeździj swoimi motocyklami! Bo prócz tego co powyżej zaznaczyłeś, jazda zużywa jeszcze wiele innych elementów!

Argument śmieszny - każde użytkowanie zużywa motocykl (i każdą inną maszynerię) więc nie popadajmy w absurd. Jeżeli ten człowiek 4 razy w roku spali gumę i nic więcej nie zrobi to dalej mniej zużyje sprzęta niż jeden 1000km wyjazd....

 

 

P.S. Ja tez miałem kilka "sposobów na życie"... dopóki nie założyłem rodziny. Hobby jest bardzo ważne w życiu bo trzeba coś robić, ale jak się robi najważniejsze, to coś się na pewno z tego życia traci...

P.S. II I ja tez jeżdżę czymś co mogłoby mieć "żółte tablice" (choć ma czarne) i jest klasykiem, więc spoko, dział jest dobry.

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle sa bardzo rozleglym "sportem/hobbym" i kazdy moze odnalezc siebie w tym wszystkim...

Jeden lubi wyjechac turystycznie na trase 90km/h i cieszyc sie pieknymi widokami, drugiego kreci predkosc 250km/h kolejny ma radoche z tego, ze spalil sobie juz trzeciego laczka w miesiacu, co w tym zlego ?

 

jedna z lepszych wypowiedzi :clap:

 

 

Zauważcie że napisałem ten temat w dziale weterany/klasyki a nie w stunt/sport/pizdowanie...

Pozdro all :flesje:

 

 

 

 

i dalej nie rozumiesz - że stunt/sport/pizdowanie TO TEŻ "MOTOCYKLIZM" ! ... :banghead:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dalej nie rozumiesz - że stunt/sport/pizdowanie TO TEŻ "MOTOCYKLIZM" ! ... :banghead:

Offtop -

Pod warunkiem że dzieje się z dala od dróg publicznych - bo jeżeli palisz gumę, albo stawiasz na koło na światłach w centrum, to to nie jest motocyklizm a debilizm.

Co innego w miejscach do tego odpowiednich (tory, zamknięte dla ruchu odcinki, itp).

 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...