Skocz do zawartości

moto nagle słabnie


czarekmbx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. dziś pojechałem motorkiem na sąsiednia wioskę i tam zrobiłem z 10 km, motor odpoczął tam z 20 min po czym zabrałem się do domu. w drodze do domu wrzucając czwórkę(ostatni bieg) moto nagle zaczęło spadać z obrotów i słabnąć więc zredukowałem do trójki lecz motor wraz nie miał tej mocy co zawsze miał na trójce. jadąc tak trójką z kilometr zjechałem w poboczną dróżkę odczekałem ok 5 min. po opaleniu silnika motor zachowywał się tak jak powinien czyli poprawnie bez żadnych oznak słabnięcia.

Co może być przyczyną tego nagłego spadku mocy :icon_question:

Motor to honda mbx 50 chłodzona powietrzem.

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeca była jakaś ngk nie pamiętam jaka a teraz założyłem iskre przeczyściłem cały układ paliwowy i wraz to samo się dzieje :evil: . to jak puchnie ten tłok to trzeba go wyjąć i wygotować w oleju bo tak czytałem kiedyś że jak się kupi słabej firmy tłok to on będzie puchł i trzeba go gotować w oleju??

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku nic nie gotuj w oleju , jak tłok jest słabej jakości to żadne smażenie czy gotowanie nie pomoże .A jak tłok puchnie to raczej sie powinien przycierać . Ja stawiał bym na problemy z paliwem , kranik , poziom paliwa , odpowietrzenie zbiornika niby duperele ale przeważnie od tego sie zaczyna sprawdzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

sory że dawno sie nie odzywałem ale miałem awarie kompa. nie jestem pewien że to puchnący tłok na 100% ale niby ci to innego miało by być ??? :icon_question: w tym olekmotocykle.pl nie ma tłoku do mojej hondy a przynajmniej ja nie znalazłem :evil: może jakieś polecicie inne stronki co by był tam taki tłok? a i jeszcze czy to może być wina oleju jaki leje do dozownika? olej jest trochę słaby bo to ten orlenowski semisynthetic 2t.

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory że dawno sie nie odzywałem ale miałem awarie kompa. nie jestem pewien że to puchnący tłok na 100% ale niby ci to innego miało by być ??? :icon_question: w tym olekmotocykle.pl nie ma tłoku do mojej hondy a przynajmniej ja nie znalazłem :evil: może jakieś polecicie inne stronki co by był tam taki tłok? a i jeszcze czy to może być wina oleju jaki leje do dozownika? olej jest trochę słaby bo to ten orlenowski semisynthetic 2t.

Napisz do nich albo zadzwoń, na stronie nie ma wszystkiego.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To na 99% będzie buchnący tłok. Lepiej tak nie jeźdz bo jak zatrze Ci się w cylindrze to koniec. Ale sprawdz, albo sprubój podnieść minimalnie poziom paliwa w komorze pływakowej albo na iglicy. Zrezygnuj z dozownika i rób samemu mieszanke.

 

spróbuje podnieść iglice o jeden ząbek bo przed ty puchnięciem miałem właśnie na drugim ząbku ale wtedt też mi puch tylko rzadziej :evil:

 

 

A wymieniales cos? Wczesniej nie puchl i nagle zaczal?

Dziwne by to bylo...

 

A taka prosta przyczyna, jak zatkane odpowietrzenie baku - sprawdzales?

 

Pzdr

 

nie tego nie sprawdzałem ale za raz pójdę i sprawdzę.

 

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...