Skocz do zawartości

Nieprawdopodobna żywotność akumulatorów Yuasa


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio robiłem porządek w papierach i znalazłem

gwarancję z datą zakupu (uruchomienia) akumulatora

w moim moto, okazało się że akumulator skończył 7,5 roku :icon_exclaim:

I nic jeszcze nie zapowiada jego końca.

Polecam wszystkim, którzy chcą sobie moto zatrzymać na dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ta marka akumulatorów, jakie większość producentów motocykli montuje fabrycznie? To były akumulatory żelowe czy ze zwykłym elektrolitem?

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej były ze zwykłym elektrolitem, ale szczelne typu AGM - często mylone z żelówkami i z wyglądu nie do odróżnienia. Akumulatory żelowe są stosowane w pojazdach bardzo rzadko, ze względu na specyficzne wymagania co do ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, moja yuasa przestala sie ladowac wlasnie na poczatku tego sezonu - w wieku 7 lat :)

wymienilem ja na taki sam model, zalewany elektrolitem, teraz pali od pierwszego musniecia startera :crossy:

 

btw - czy ktos sie orientuje, gdzie moge oddac - najlepiej za friko - stary aku ? ten co mam kupilem spoza wawy przez alegro i stary stoi w szafie teraz i nigdzie go nie chca.

Edytowane przez Chri$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak różowo :bigrazz:

moja pierwsza Yuasa miała niecałe 3 lata gdy padła

druga jakieś 7 miesięcy, ale wymiana na gwarancji uwzględniona.

trzecia ma już ze 2 miesiące i jeszcze działa :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak, ze sprzedawca ma obowiązek przyjąc stary aqu, ba nawet powinien mniej kosztować Cię nowy przy oddaniu starego - kaucja czy coś w ten deseń.

niby tak, ale jak odeslac zalany akumulatora poczta? nawet jakby zalepic jakos odpowietrznik i wsadzic w kilka torebek i by sie nie rozszczelnil to przesylka takiej cegly kosztowalaby wiecej niz ten rabat na nowym aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z autorem tematu i moge sam podtwierdzić

 

ostatnio zostawiłem moto na postojówkach, stał tak z dwa dni więc akku wyładowany kompletnie

 

godzina ładowania prostownikiem samochodowym i zapalił jak nowy :D

a sam akku nie wyglada na nowy tegoroczny

 

 

 

PS. a tak przy temacie to jak rozpoznać czy akku jest żelowy czy tradycyjny z kwasem jak w samochodach?

 

słyszalem ze po kolorze, czarny to żelowy a biały to zwykly, prawda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor nie ma tu nic do rzeczy. Nie ma czegoś takiego jak żelowy akumulator rozruchowy. Wszystko co kręci rozrusznikami w moto to klasyczne aku otwarte lub AGM - czyli szczelne wersje akumulatorów otwartych.

Akumulator zelowy pałowany pradem rozruchu momentalne ulegnie uszkodzeniu (gazowanie , odkształcenia okładzin wewnetrznych itp)

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak żelowy akumulator rozruchowy.

[...]Akumulator zelowy pałowany pradem rozruchu momentalne ulegnie uszkodzeniu [...]

 

Chyba jednak są...

Oczywiście nie takie typowo żelowe jak w UPS'ach, ale żelowo-włóknowe czy jakoś tak.

Poza tym masz kolejną odmianę akumulatorów również nazywanych żelowymi - tych samochodowych z cylindrycznymi celami, które mają prąd rozruchowy wielokrotnie większy od tradycyjnych i znoszą szybkie ładowanie lepiej od zwykłych. Przynajmniej w teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...