Skocz do zawartości

Duży ścigacz dla dużego (wysokiego) faceta


Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Bimbak napisał:

Kufry boczne? To jak ty chcesz potem między autami się przepychać?
Torba na siedzisko pasażera albo zadupek, pakujesz pare gaci, skarpetek i lecisz.

Chyba mnie nie zrozumiałeś 🙂

 

18 minut temu, Croowab napisał:

Wszystko zalezy od czlowieka i motocykla. 
na gsxr600 nie wytrzymalem 80km, musialem sie wyprostowac. Panigale oddalem po 40km a na bmw s1000rr zrobilem 200km i calkiem znosnie bylo.
koles na R1 robi przeloty po 800km i nie narzeka..

cruisery i wplyw na kregoslup to moim zdaniem najgorszy pomysl na tyrystyke.. ale jak wspomnialem kazdy jest inny i wybiera inaczej bo inne ma preferencje.

przeciez motocykle do szybkiej turystyki tez nie maja pozycji wyprostowanej.

 

W moim przypadku kręgosłup nie jest największym problemem. Choć ten również szczęśliwy nie jest. Najgorzej wypadają nogi, mocno podkurczone. Spada krążenie i pieczenie w kolanach. Dupa też konkretnie boli ale to jest do wypracowania.

Bimbak niedaleko firmy postawili mi stromy próg zwalniający. Zetą muszę go brać niemal na zerowej prędkości. Inaczej wysadzi mnie z siodełka albo wypluje mi simeringi na lagach jak będę stał na podnóżkach. Trampek nawet nie będę pisał. Katem lecę przez niego 80 bez wstawania i na luzie.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tommo napisał:

Ja bym chętnie zobaczył jak w pozycji embrionalnej jedziesz te 500-700 km przez klika dni, jak podróżują ludzie na wygodnych turystykach

Czy wyjazd do Chorwacji na GSXR się liczy ?? Albo na Lazurowe wybrzeże na R1 ??

Jeśli tak to potwierdzam - da się i nie jest to traumatyczne przeżycie

Godzinę temu, Tommo napisał:

A pomożesz mi znaleźć kufry boczne do Panigale V4 ?

Do panigale to nie wiem ale jeśli naprawdę Cie to interesuje to poszukam adresu gdzie kupowałem sakwy + stelaż do S1000 RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kiler napisał:

Czy wyjazd do Chorwacji na GSXR się liczy ?? Albo na Lazurowe wybrzeże na R1 ??

Jeśli tak to potwierdzam - da się ...

A to ja wiem że się da. Tylko pierwsze co zrobisz po powrocie...Uff dałem radę 😄

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno motury kupuje sie w/gich przeznaczenia. Innikupuja pod lans albo pod gimbaze 🤣

 

Nie pamietam juz ile ryzy bylem w Alpach ale jedno pmietam, ze jeden jedyny raz widzialem jakiegos SSporta na Berlinskichn numerach i dwa SSporty na polskich numerach. 

 

WIecej takowych SSportow nie widzialem, ciekawe dlaczego ? 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi wiek.

20 latek na drabinie przeleci 500 km i pojdzie balowac na cala noc, po czym wstanie po 3 godzinach snu zeby zerobic nastepne 500 km, 40 latek juz nie tak latwo. W moim wieku pozycja na moto musi byc juz b przemyslana ( najlepsza dla mnie jest klasyczna BMW ), a i tak co 200 km musze zejsc i troche przysiadow zrobic zeby krazenie w nogach i tylku wrocilo. 

Wezcie to pod uwage radzac mlodziakom, bo wszyscy jakos nie mlodniejemy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio polatalem trochę na R6 2013r. Mega radykalna pozycja, daleka turystyka na tym to jak samobiczowanie i moim zdaniem jeśli daleka turystyka czyli cała Europa lub po za, to jedynie na sprzęcie turystycznym. Aczkolwiek jeśli trzeba by było jechać na sporcie to myślę że bym się przyzwyczaił i dal radę, ale nie oznacza to że będę chwalił i namawiał do turystyki na sporcie. Rozumiem że są ludzie , którzy zachwalaja turystyke na motocyklu sportowym Tak i jak, są też ludzie , którym samobiczowanie sprawia przyjemność:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adam M. napisał:

W moim wieku pozycja na moto musi byc juz b przemyslana ( najlepsza dla mnie jest klasyczna BMW ), a i tak co 200 km musze zejsc i troche przysiadow zrobic zeby krazenie w nogach i tylku wrocilo. 

Ufffffffffffffffffffffffff, Adam, musze Ci powiedziec, ze bardzo mnie pocieszyles ! 🤣 W zeszlym roku mialem problem z prawym kolanem, i miylem juz zamiar zrezygnowac, ale w tym roku troche posmigalem i jakos daje rade. 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kosior899 napisał:

Ostatnio polatalem trochę na R6 2013r. Mega radykalna pozycja, daleka turystyka na tym to jak samobiczowanie i moim zdaniem jeśli daleka turystyka czyli cała Europa lub po za, to jedynie na sprzęcie turystycznym. Aczkolwiek jeśli trzeba by było jechać na sporcie to myślę że bym się przyzwyczaił i dal radę, ale nie oznacza to że będę chwalił i namawiał do turystyki na sporcie. Rozumiem że są ludzie , którzy zachwalaja turystyke na motocyklu sportowym Tak i jak, są też ludzie , którym samobiczowanie sprawia przyjemność:)

Kolego masz problem z tym, że nieodpowiednią pozycję siedzącą obrałeś na tej R6. 😀

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, 40 przysiadow dziennie od troche plytszych do glebokich ( jak sie biodra i kolana rozgrzeja po 1 dyszce ) z pelnymi stopami na podlodze ( bez obciazenia ) i bedziesz dawal rade z jazda - stawy sie smaruja podczas cwiczen i kolana / kostki maja latwiej. Ja mam jeszcze trudniej bo 200 kg Triumpha trzymam na lewej nodze podczas gdy prawa kopie zeby go zapalic i daje rade puki co, to taki mlodziak jak ty ,mialby rezygnowac z jazdy przez jedno kolano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tommo napisał:

Ja nie wiem, musisz speców zapytać, kliera albo bimbaka.

Człowiek uczy się całe życie, na szczęście mamy Internet, to zawsze można się poradzić od wirtualnych mistrzów prowadzenia motocykli:) A tak na poważnie to przez kilka lat jeździłem na sportach, dużo na serpentynach, trochę na torze, to już przez te wszystkie lata wyrobiłem sobie zdanie na temat mitycznego przeciwskretu, schodzenia na kolana, luznego trzymania kierownicy, zapierania się nogami itp. I jako użytkownik i fan motocykli sportowych pisze jeszcze raz: Są to niewygodne motocykle, gorzej nadające się do turystyki niż motocykle do tego przystosowane. I osobiście jak bym miał jeździć w dalekie trasy to bez zastanowienia sprzedalbym sporta i kupił turystyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tommo napisał:

Ja nie wiem, musisz speców zapytać, kliera albo bimbaka.

ja myślę że lepiej spytać turysty który busem wiezie motocykl , robi 200 km i busem wraca do domu 😀

prawdziwy turysta- motocyklista 😀

AŻ 200 km ?? Super "trasa"

Ten KTM się jednak nie rozsypał ??

Patrzcie ludzie - wytrzymał i jest wszystko dobrze . byleś w sadzie ?? 😉

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...