Skocz do zawartości

Problem z hamulcami przednimi Kawasaki zx10r 2007r


Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanie , czy ktoś mial podobnie albo wie jak poradzić sobie z hamulcami w Kawasaki ZX10R , chodzi mi oto , że hamulec przedni zaczyna puchnąć w trakcie jazdy i blokuje przednie koło

 

Wystarczy wymienić płyn hamulcowy i porządnie odpowietrzyć.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw polecam zabawę w wyciągnięcie zacisków i wymianę uszczelniaczy i osłonek przeciwpyłowych jak to nie pomoże to wymień przewody hamulcowe. Nie wiem jakie są seryjnie ale jak już je będziesz wymieniać to kup w stalowym oplocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli niechcesz wydac sporo pieniedzy w ciemno i masz troche wolnego czasu, rozbierz zaciski przeczysc je i uszczelniacze. a przy okazji wymien plyn jesli niewiesz ile czasu juz tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co maja przewody hamulcowe w motocyklu z 2007 do blokujacych sie hamulcow ? Nic. :biggrin:

 

Przeczyszczenie zaciskow nie zaszkodzi ale szczegolna uwage zwroc na wnetrze zbiorniczka z plynem.

Jezeli maly otworek ktorym plyn wraca do zbiornika jest przybrudzony,zablokowany to zaciski moga nie odpuszczac do konca.Normalnie po odpuszcaniu klamki powinna tryskac z niego taka mala "fontanna".Oczywiscie zabezpiecz okolice szmatami,itd.Wnetrze pompy hamulcowej moze byc tez zasyfione starym plynem,ale moto jest miare nowe to chyba raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak kto używa tego moto. Są ludzie, którzy cały rok na moto jeżdżą i mi nie wmówicie, że po 2 latach takiego użytkowania hamulce nie będą nadawały się do czyszczenia ;) Nie zaszkodzi ich przeczyścić bo może akurat jest tam jakiś syfek, który powoduje te blokadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wymienić płyn hamulcowy i porządnie odpowietrzyć.

 

Jeżeli to nie pomaga to wystarczy wymienić dźwignię hamulca na oryginalną.

Wiele akcesoryjnych jest robiona mniej dokładnie i nie pozwala na całkowite cofnięcie tłoczka w pompie co skutkuje wzrostem ciśnienia płynu hamulcowego.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak kto używa tego moto. Są ludzie, którzy cały rok na moto jeżdżą i mi nie wmówicie, że po 2 latach takiego użytkowania hamulce nie będą nadawały się do czyszczenia ;) Nie zaszkodzi ich przeczyścić bo może akurat jest tam jakiś syfek, który powoduje te blokadę

 

Zapraszam do mnie w odwiedziny a zobaczysz motocykl, który ma za sobą trzecią zimę na drodze i radzi sobie z hamowaniem pomimo nieczyszczonych zacisków. :flesje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak kto używa tego moto. Są ludzie, którzy cały rok na moto jeżdżą i mi nie wmówicie, że po 2 latach takiego użytkowania hamulce nie będą nadawały się do czyszczenia ;) Nie zaszkodzi ich przeczyścić bo może akurat jest tam jakiś syfek, który powoduje te blokadę

 

No jezeli aga jezdzila w zimie i w soli to napewno :)

Aga jezdzilas ???

Natomiast zareczam ci ze zaden"syfek" siedzacy w zaciskach nie jest przyczyna tego typu usterki.

Przyczyny sa dwie, o jednej napisal Piotrek ( niepelne cofanie tloczyska pompy wywolane nieoryginalna dzwignia, rdza, czy peknieciem sprezyny ), a o drugiej tomekd - zatkanie otworka wyrownujacego cisnienie wenatrz pompy - i to wszystko.

Czyszczenie zaciskow jest w tym momencie dodaniem sobie duzej ilosci ciezkiej, usmarowanej i niepotrzebnej nikomu roboty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Hej,

Panowie czy udało się rozwiązać ten problem? Mam dokładnie to samo w swojej R6 RJ15.

Dziś wymieniłem płyn i odpowietrzyłem układ ale niestety problem dalej występuje. Zdjąłem zaciski i rozebrałem je, sprawdziłem tłoczki chodzą ok, wyczyściłem zaciski włożyłem z powrotem i niestety dalej to samo!!

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa do regeneracji. Przerabiałem to tylko z hamulce tylnym. Czyścilem zacisk, przewód i nic po regeneracji pompy działa wszystko. Moge ogarnac ci tą pompę, jakos sie dogadamy. :)

Hej,

 

Dzięki za odpowiedź :)

 

A skąd jesteś byśmy mogli spróbować?!

 

Ja stacjonuje we Wrocławiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...