Skocz do zawartości

Jazda po chodniku


figer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam,że policjant musi być upierdliwy, żeby wlepiać mandat komuś kto parkuje na chodniku.

Niedawno miałem następującą przygodę. Miałem odebrać grupę anglików z lotniska w Warszawie i eskortować ich do innego miasta motocyklem. Nie wiedziałem gdzie na tym lotnisku mam zaparkować.Parking płatny kosztuje chyba 15zł/h. Zapytałem się pewnego policjanta stojącego na przystanku, gdzie mogę zaparkować. Policjant, okazało się później, rąbał mandaty każdemu kto źle wjechał. Są tam takie wysepki pomiędzy które chyba tylko taksówki mogą wjeżdżać. Co mi w/w policjant odpowiedział? "Parkuj gdzie chcesz.":):):clap: Ależ sie ucieszyłem, gdy taką odpowiedź usłyszałem. Chyba też jeździł jakimś motocyklem. Centralnie wjechałem na chodnik i zaparkowałem i spokojnie udałem się odebrać przybyszów z wysp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu brak mi slów, do Was nic nie dociera !!! Rozmawialem z kolega z drogówki z 20-letnim starzem i potwierdzil to co uwazalem i dlatego jestem pewien tego co pisze !!!

motocykl jest pojazdem silnikowym i nie mozna jezdzic, prowadzic, parkowac na chodniku (co do parkowania to chyba ze znaki mowia inaczej) - WEDLUG PRZEPISÓW a dlatego nikt na takie przypadki nie zwraca uwagi (policja, straz miejska) bo pracuja tam ludzie i rozumieja to ze niby jak bezpiecznie poruszac sie prowadzac motocykl pieszo (w przypadku awarii, braku paliwa) ??

 

Panie kamils - szacun dla Ciebie jak ufasz straznikowi ktory nie ma pojecia o kodeksie ruchu drogowego

Panie pawela - nie chce sie wtracac ale takim zachowaniem psujesz wizerunek motocyklistow potem jest opinia ze to wariaci i mordercy :) hahaha

Panie kubaj0 - mialem z Panami instruktorami wiele doczynienia i wiesz mi ze niektorzy niewiele maja do czynienia z przepisami (pare razy mialem okazje sie o tym przekanac) a dla potwierdzenia masz zdj mojego prawka strona 1 strona 2 zebys juz nie wyskakiwal z tektem:

Więc przestańcie gadać głupoty i idźcie sobie zrobić prawo jazdy dzieciaki, bo na tym ze stadionu to wy długo nie pojeździcie!

Nie jest zabronione,

Panie B@rtek - polecam lekturę pt: Kodeks Ruchu Drogowego

 

Ktos wczesniej napisal ze niby jak prowadzic moto po ulicy jak nie posiada swiatel awaryjnych - jest to kolejny przyklad na Wasza świetna znajomosc przepisów (pomijam fakt ze sa motocykle wyposazone w swiatla awaryjne). Niby do czego kolego sa Ci potrzebne swiatla awaryjne ?? Wedlug Kodeksu sa tylko i wylacznie 2 przypadki uzywania swiatel awaryjnych a jakie to przeczytaj sobie w Kodeksie i napewno nie jest to w przypadku poruszania sie.

 

skonczylem - piszcie co chcecie bo chocby czlowiek Wam tlumaczyl mlotem i siekiera i tak do Was nic nie dotrze wolicie sugerowac sie wypowiedziami 16,17 latków z doswiadczeniem i wiedza posiadacza karty rowerowej.

ale na podsumowanie NIE WOLNO ale nikt Wam nie zrobi kuku za to ze prowadzicie pieszo motocykl po chodniku poniewaz jest to bezpieczniejsze niz po ulicy - no chyba ze jak juz ktos slusznie zauwazyl jak traficie na jakiegos sluzbiste :clap:- to róznie moze byc.

 

pozdrawiam i do zobaczenia na drodze . . .

Edytowane przez flisert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu brak mi slów, do Was nic nie dociera !!! Rozmawialem z kolega z drogówki z 20-letnim starzem i potwierdzil to co uwazalem i dlatego jestem pewien tego co pisze !!!

motocykl jest pojazdem silnikowym i nie mozna jezdzic, prowadzic, parkowac na chodniku (co do parkowania to chyba ze znaki mowia inaczej) - WEDLUG PRZEPISÓW a dlatego nikt na takie przypadki nie zwraca uwagi (policja, straz miejska) bo pracuja tam ludzie i rozumieja to ze niby jak bezpiecznie poruszac sie prowadzac motocykl pieszo (w przypadku awarii, braku paliwa) ??

 

(...)

 

Ktos wczesniej napisal ze niby jak prowadzic moto po ulicy jak nie posiada swiatel awaryjnych - jest to kolejny przyklad na Wasza świetna znajomosc przepisów (pomijam fakt ze sa motocykle wyposazone w swiatla awaryjne). Niby do czego kolego sa Ci potrzebne swiatla awaryjne ?? Wedlug Kodeksu sa tylko i wylacznie 2 przypadki uzywania swiatel awaryjnych a jakie to przeczytaj sobie w Kodeksie i napewno nie jest to w przypadku poruszania sie.

 

(...)

 

Ad 1. Po przejżeniu kodeksu doszukałem się tylko zakazu jazdy wzdłuż po chodniku. Pytanie czy prowadzenie zepsutego motocykla podchodzi pod jazdę czy pod parkowanie?

 

Ad 2. Ja wspomniałem i przyznaję się do błędu. W końcu forum ma służyć nauce. W kodeksie znalazłem oba wymienione przez Ciebie przypadki stosowania świateł awaryjnych, jak również okoliczność działania instytucji świateł pozycyjnych.

 

Wychodzi na to, że sprawa polega na rozpatrzeniu, czym tak naprawde w świetle prawa jest zdechły motocykl pchany po chodniku... Tu jednak nie potrafię doszukać się szybkiej odpowiedzi.

Ktoś wyjaśni?

Dodam, że ojciec (policjant i motocyklista) spytany odparł, iż nie widzi przeciwwskazań.

Temat robi się coraz ciekawszy...

Edytowane przez brys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panie pawela - nie chce sie wtracac ale takim zachowaniem psujesz wizerunek motocyklistow potem jest opinia ze to wariaci i mordercy :clap: hahaha

 

 

dobreee :) dawajcie dalej :clap:

 

podpisano

 

Dwunastokonny morderca :(

 

to nie jest wrzut na nikogo :clap:

Edytowane przez pawela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że sprawa polega na rozpatrzeniu, czym tak naprawde w świetle prawa jest zdechły motocykl pchany po chodniku... Tu jednak nie potrafię doszukać się szybkiej odpowiedzi.

Ktoś wyjaśni?

Dodam, że ojciec (policjant i motocyklista) spytany odparł, iż nie widzi przeciwwskazań.

Temat robi się coraz ciekawszy...

Prowadząc pojazd jednośladowy jesteś pieszym (co w szczególności zobowiązuje cie do poruszania się chodnikiem). Jest takie zdanie w Kodeksie, nie pamiętam gdzie. Miałem na kursie prawa jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadząc pojazd jednośladowy jesteś pieszym (co w szczególności zobowiązuje cie do poruszania się chodnikiem). Jest takie zdanie w Kodeksie, nie pamiętam gdzie. Miałem na kursie prawa jazdy.

 

Tez mi się tak wydaje. Nie sądzę,z ęby policjant wlepił mandat za pchanie motocykla po chodniku.

 

Za to jeździć napewno nie wolno. W sobotę przekonałem sie o tym podczas spotkania z pewnym komisarzem z drogówki z Lublina :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ze strony: http://www.policja.pl/index.php?dzial=167&id=2534

 

Tekst dotyczy jazdy na rolkach ale cytowane poniżej fragmenty jasno wskazują że moto po chodniku pchać można

 

Zgodnie z art. 2 pkt 18 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym

(Dz. U. z 2005r Nr 108 poz. 908) pieszym jest cyt. ,,... osoba znajdująca się poza pojazdem na drodze i niewykonująca na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszająca się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierująca rowerem pod opieką osoby dorosłej”.

 

A co za tym idzie:

 

Art. 11. 1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

 

W zasadzie to nawet należy pchać po chodniku :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, czy można parkować np. pod marketem obok stojaków dla rowerów? :)

Widzę, że często tak stawają, ale czy jest to legalne?

... obok nie ma żadnego problemu ... chyba że jest napis "Tylko dla rowerów" ... wydaje mi się że najważniejsze wszystko robić z głową ... jak nie przeszkadza rowerzystom ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co flisert na post Raio?

no chyba że od 97 zmieniła się definicja pieszego

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to dajcie sobie po razie i bedzie dobrze... :) :) :biggrin: :clap:

 

a tak naprawde to moto mozna prowadzic ale nie siedzac na nim, nie mozna miec wlaczonego silnika... z dojezdzaniem jest juz maly problem, wiec lepiej go pchac od poczatku (bo sluzbisci nie spia)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki

 

Kurfffa a ja dałem się wywalić w Świnoujściu chcąc skorzystać z PIESZEGO przejścia granicznego na granicy polsko-niemieckiej. A wystarczyło przepchać motocykl... wrrrr

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czesc.

 

ostatnio kiedy chciałem zaparkować motonga pod apteką wjechałem na chodnik gdzie był obniżony krawężnik poniewaz byla brama wjazdowa i musiałem jeszcze przejechać jakies 30 metrów pod apteke poniewaz tam tylko był niski kraweznik pod który dało sie podjechać.

 

ale tak czy siak jechałem motocyklem przez chodnik, oczywiscie siedzac na nim, i oczywiscie z mała predkoscia uwazalem rozniez na pieszych chociaz prawie ich tam nie bylo :D

 

czy wiecie moze jakie moga byc konsekwencje przejechana chodnika motocyklem chociaż w celu zaparkowania?

 

mial juz ktos takie zdarzenie ze zatrzymała go do kontroli policja lub straz miejska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przy w towarzystwie policji się nie pchał na chodnik siedząc na moto. Na rowerze, o ile mi wiadomo, nie jest to dozwolone więc tym bardziej na moto. A pchać sprzęta po chodniku to można; zwykle tak robię jak ktoś zastawi bramę wjazdową, którą czasem używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...