Skocz do zawartości

Fajne trasy koło Wrocławia


blondi_2001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim :icon_biggrin:

Zastanawiam się nad tym, gdzie by tu mozna pojeździc w okolicach Wrocławia. Niedawno kupiłam swoje pierwsze moto, nie znam za bardzo nikogo, kto by jeździł i nie mam kogo zapytać :biggrin: Może macie jakies miejca, które szczególnie lubicie odwiedzać jeżdząc sobie w wolnych chwilach? Ja mam kilka swoich stalych tras, ale czuję, że potrzebuję wlać w to odrobinę świeżości :icon_razz: Piszcie co, gdzie i jak. Myslę, że będzie to przydatne nie tylko mi, ale równiez innym, których nosi :biggrin: Pozdrawiam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pytanie co to jest "wkoło" ale jak chcesz fajnie pojeździć to atakuj Kotlinę Kłodzką albo Karkonosze. W obydwu przypadkach polską i czeską część. I masz jeżdżenia że hoho...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapraszam w okolice wałbrzycha: przez wałbrzych do niedźwiedzicy, później zagórze, walim, i reszta, powrót tyłem przez świdnicę - traska fajna. W moich okolicach można latać i latać, ew. polecam trasę wałbrzych - jelenia góra, przez boguszów-gorce. W tras przy wro mogę polecić wioski koło trasy na kudowę(wilczków, jaksonów i dalej) - na tych wioskach jest winkiel za winklem, a przy tym dość dobry asfalt.

A tak to wsiadać i jechać - jak się ma kasę na paliwo to można pojechać nad morze, wykąpać się i wrócić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelcz - jeziorko, Lubiąż - kafejka Rycerska, Sobótka - stawiki, Sulistrowiczki-jeziorko, Oleśnica - rynek, Wołów-rynek, Maniów - jezioro, tama, Antonin - jezioro, Świdnica - klubhouse RedRider, muzeum broni, Strzelin-kamieniołomy zalane, super widok, Wojnów - pałacyk na wodzie,

Jak mi się coś przypomni to dodam

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam raczej o miejscach na np wieczorny wypad :D A Kotline Kłodzka i Karkonosze zaatakuję napewno, tylko że z ajkimś przewodnikiem zmotoryzowanym :D

Na krotkie wypady lubie jezdzic dokola Slezy. Trasa zajmie z godzinke, moze troche wiecej, gdzieniegdzie drogi sa faktycznie niezle. Poza tym mozna robic koleczka w samym Wroclawiu: legnicka, hallera, armii krajowej itp. Co pare dni jakis maly wypadzik sie robi, jakbys miala ochote na mala przejazdzke, to zapraszam z kumplami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, prosze o wiecej pomyslow, zwlaszcza blisko wro - takie wlasnie popoludnie w okolicy domu.

 

Dodam od siebie nieco dalsza traske. Trasa Srodsudecka - z Dusznik w gore do Zielenca i dalej prosto - kilometry dobre asfaltu, dobrych zakretow i niezlych widokow. Wlasciwie zajebiscie jest juz od samego podjazdu do zielenca.

 

O ile pamietam niezly jest tez odcinek lagiewniki - strzelin, z tych blizszych oraz sama traska lagiewniki - duszniki. Bywa fajnie ale tloczno.

Jestem z kleciny, wiec samo poludnie i lepiej znam te rejony.

 

Jak czytam gdzie bywacie, to mysle, ze czesto sie widujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła do zaa... jest trasa Wro-Strzelin-Oława-Wro. Fajne szybkie winkle (Strzelin-Oława), czasem coś ciągniki naniosą z pola, więc nie jest monotonnie jak sponiewiera w winklu.

 

(...)O ile pamietam niezly jest tez odcinek lagiewniki - strzelin, z tych blizszych oraz sama traska lagiewniki - duszniki.

 

Fajny też jest kawałek ze Strzelina na Niemczę, tylko te dziury, chyba że coś się poprawiło ostatnio, bo jeszcze nie leciałem w tym roku.

 

 

Edytowane przez Mor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka jedna traske, ale jest króciótka, tak na pół godzinki jak mnie nosi :) mieszkam na trójkacie i stamtad wjezdzam na niskie łąki, potem w ulicę Na Grobli czy jakos tak, potem Opatowicka, wszystkie wioski po drodze zwiedzam Typu Trestno, Blizanowice(droga kręta dośc jak dla mnie na początek ;)), potem przez Siechnice na drogę krajową (nie wiem jaki nr) i przez Radwanice, we wrocławiu Krakowska i do domku :) Bardzo przyjemnie sie jedzie. A koło Ślęzy też lubie, tylko, że jeszcze nie pozwiedzałam wszystkiego tam.

A może zrobimy sobie jakiś wypad na którąś z waszych tras? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrobimy sobie jakiś wypad na którąś z waszych tras? :-)

 

Ja napewno późnym popołudniem będę gdzieś leciał na godzinkę, bo jestem na moto w pracy, więc wywalę plecak, zrzucę garnitur i pojadę oddać do środowiska stresy całego dnia. Zwłaszcza, że na jutro pogoda zapowiada się niespecjalna, więc pewnie samochodem będę stał w korkach.

 

 

 

specjalnie na te okazje założe tylne siedzenie i dokręce podnozki :wink:

 

Już wiem, czemu nie ściągałem podnóżków ;) A tylne siedzienie też gdzieś się wala po domu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka jedna traske, ale jest króciótka, tak na pół godzinki jak mnie nosi :) mieszkam na trójkacie i stamtad wjezdzam na niskie łąki, potem w ulicę Na Grobli czy jakos tak, potem Opatowicka, wszystkie wioski po drodze zwiedzam Typu Trestno, Blizanowice(droga kręta dośc jak dla mnie na początek ;)), potem przez Siechnice na drogę krajową (nie wiem jaki nr) i przez Radwanice, we wrocławiu Krakowska i do domku :) Bardzo przyjemnie sie jedzie. A koło Ślęzy też lubie, tylko, że jeszcze nie pozwiedzałam wszystkiego tam.

A może zrobimy sobie jakiś wypad na którąś z waszych tras? :-)

Miła traska i nawet asfalt nie zły,tylko trzeba uwżać na wędkarzy i rowerzystów :evil: ,bo pętają się po drodze.A jak w lecie człowiek się zmęczy to można popływać w okolicznych jeziorkach. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam raczej o miejscach na np wieczorny wypad :D A Kotline Kłodzka i Karkonosze zaatakuję napewno, tylko że z ajkimś przewodnikiem zmotoryzowanym :D

Jakbyś tego gieesa starszego miała, to akurat będzie spotkanie Starej Japonii....

A jakbyś nie miała, ale miała jechać w Karkonosze to daj znać. Jak będę miał możliwości to poprowadzę, a jak nie to przynajmniej traski podpowiem.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...