Skocz do zawartości

Jak to jest z tymi Nieoznakowanymi


Frem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem w sobote do Świnoujścia swoją Xj 600 z moją dziewczyną. Tam są bajeczne szerokie drogi. Większość trasy jechałem tak 120-130 km/h a potem się zrobiły takie dłuugie proste, że spokojnie można było podkręcić obroty. No i jadąc już 10 km przed Świnoujściem szerszą drogą z poboczem dojechałem do grupy 3 samochodów, wszystkie mi ładnie ustąpiły zjeżdżając na pobocze tak, że nie musiałem zmieniać pasu przy wyprzedzaniu. Podziękowałem awaryjnymi, a że przede mną dłuuuga prosta to skoro się rozpędziłem to szkoda było hamować... no i za pare dłuższych chwil widze w lusterku niebieskie migające światła. Zatrzymałem się. Zartejestrowali 147 km/h (było do 90!) 10 pkt 400 zł. Myślałem, że może lepiej do sądu grockiego bo na koncie z tamtego roku mam 14 pkt, ale jak mi policjant powiedział że przy takim dowodzie łamania przepisów mogę zapłacić nawet 3000 zł to odpuściłem. Teraz mam 24 pkt 400 zł w plecy i ogólnego doła. Taki pech, bo 80% trasy jechałem normalnie, drugi raz odkręciłem i mi doje**** do tego na małej Xjocie, gdybym jescze miał jakieś 120 KM pod dupą... a ja tak turystycznie przecież nad morze....

 

Pytanie, czy przy spotkaniu z nieoznakowanym ktory zarejestrował prędkość da się tak doagadać ze puszczają, albo dają jeszcze mniej ? Czy z takimi nie ma gadania?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem w sobote do Świnoujścia swoją Xj 600 z moją dziewczyną. Tam są bajeczne szerokie drogi. Większość trasy jechałem tak 120-130 km/h a potem się zrobiły takie dłuugie proste, że spokojnie można było podkręcić obroty. No i jadąc już 10 km przed Świnoujściem szerszą drogą z poboczem dojechałem do grupy 3 samochodów, wszystkie mi ładnie ustąpiły zjeżdżając na pobocze tak, że nie musiałem zmieniać pasu przy wyprzedzaniu. Podziękowałem awaryjnymi, a że przede mną dłuuuga prosta to skoro się rozpędziłem to szkoda było hamować... no i za pare dłuższych chwil widze w lusterku niebieskie migające światła. Zatrzymałem się. Zartejestrowali 147 km/h (było do 90!) 10 pkt 400 zł. Myślałem, że może lepiej do sądu grockiego bo na koncie z tamtego roku mam 14 pkt, ale jak mi policjant powiedział że przy takim dowodzie łamania przepisów mogę zapłacić nawet 3000 zł to odpuściłem. Teraz mam 24 pkt 400 zł w plecy i ogólnego doła. Taki pech, bo 80% trasy jechałem normalnie, drugi raz odkręciłem i mi doje**** do tego na małej Xjocie, gdybym jescze miał jakieś 120 KM pod dupą... a ja tak turystycznie przecież nad morze....

 

Pytanie, czy przy spotkaniu z nieoznakowanym ktory zarejestrował prędkość da się tak doagadać ze puszczają, albo dają jeszcze mniej ? Czy z takimi nie ma gadania?

 

Pozdrawiam.

 

kiedys slyszalem ze jeden bokser mowil:

ty wiesz... normalnie mail byc walka o puchar wojta Bydgoszczy z jakims cieniasem. nawet kasku nie zalozylem. wszedlem i w pierwszej rundzie poslizgnalem sie na wlasnym smarku i prosto mu na piesci polecialem.

nie da sie jako odkrecic tego bo mialem wszystkie walki wygrane w tym z Lenoxem Lewisem...?

 

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Edytowane przez Guzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Pytanie, czy przy spotkaniu z nieoznakowanym ktory zarejestrował prędkość da się tak doagadać ze puszczają, albo dają jeszcze mniej ? Czy z takimi nie ma gadania?

(...)

 

Pogadać zawsze można...,

np. o pogodzie... :biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kursy w poszczególnych WORDach na których można zredukować liczbę punktów o 6 raz do roku można się wybrać na taki kurs. Kosztuje parę stówek ale czasami warto.

 

Szkolenie polega na jednorazowym spotkaniu z policjantem i psychologiem. Odbywa się w formie prelekcji, pogadanki przy wykorzystaniu środków audio-wizualnych. Po ukończeniu szkolenia otrzymuje się zaświadczenie wydane przez Dyrektora WORD, na podstawie którego właściwy Komendant Wojewódzki Policji prowadzący ewidencję punktów karnych zmniejsza liczbę punktów karnych o 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zartejestrowali 147 km/h (było do 90!) 10 pkt 400 zł. Myślałem, że może lepiej do sądu grockiego bo na koncie z tamtego roku mam 14 pkt, ale jak mi policjant powiedział że przy takim dowodzie łamania przepisów mogę zapłacić nawet 3000 zł to odpuściłem.

Dlaczego 3000? Nie bardzo rozumiem...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 3 tys. - chcieli postraszyć, żeby mniej roboty było (jak odmawiasz przyjęcia mandatu to muszą obrobić papiery) W Twojej sytuacji mogłeś sobie pozwolić na przyjęcie mandatu, bo prawka nie tracisz. Można jednak zawsze powalczyć, ale w tej sytuacji trzeba się liczyć z tym, że sąd grodzki (który może nawet nie wezwie na rozprawę) uzna Twoją winę i będziesz się musiał odwołać do prawdziwego sądu. Czasami okaże się że nie ma homologacji, czasami można udowodnić że źle jest wyliczona prędkość (generalnie radary mają 3% dokładnośc, więc jak zmierzą 100 km/h to w rzeczywistości prędkość wynosiła od 97 do 103 km/h, czyli przy ograniczeniu np do 70km/h mamy przekroczenie o 20 lub o 30km/h). Weź jednak pod uwagę że to jest strata czasu i pieniędzy. Ale wiadomo że to jest już ostateczność. A jeżeli chodzi o załatwienie na skróty, to zawsze można ponarzekać na cały świat i pilnie obserwować jaka jest reakcja drugiej strony :icon_mrgreen: Jak to się mówi - nawet w policji są jeszcze porządni ludzie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kursy w poszczególnych WORDach na których można zredukować liczbę punktów o 6 raz do roku można się wybrać na taki kurs. Kosztuje parę stówek ale czasami warto.

Zależnie od ilości kategorii PJ (zakładam, że A+B) liczbe punktów można zredukować do zera za około 200-300zł. Wystarczy zdobyć jeszcze jeden punkt przekraczając magiczną liczbę 24, następnie wybrać się na teoretyczny egzamin łączony A+B, później praktyczne w dowolnej kolejności. Za jakieś 2 tyg. (a jak się postarasz, to następnego dnia) masz znów prawko w ręku i czyste konto :)

 

PS. Cen nie pamiętam, ale do sprawdzenia w każdym WORDzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Większość trasy jechałem tak 120-130 km/h

 

o ile sie orientuje to o 30 - 40 za duzo.

 

80% trasy jechałem normalnie, drugi raz odkręciłem i mi doje****

 

Tzreba bylo jechac 100 %. Widac masz pecha, jepirej nie odkrecaj :biggrin:

 

do tego na małej Xjocie, gdybym jescze miał jakieś 120 KM pod dupą... a ja tak turystycznie przecież nad morze....

 

ma to cos do rzeczy ? ? ? ( jakim sprzetem z jaka moca ? )

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma. Przy XJ obciach :P hehe.

A tak serio chodzilo im zapewne ze kara przez sad grodzki moze byc do 3000zl. Tu nie sklamali, ale to troche dziala psychologicznie, ze ktos moze pomyslec ze dostanie 3000. Praktycznie wyglada tak ze jak oni chca Ci dac 400zl to sad wiecej zapewne nie wystawi. Tylko tyle ze dochodza koszty sadowe. A z punktami to roznie bywa w sadzie. Jeden kolega dostal normalny mandat + koszty sadowe, ale punktow nie dostal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nieprzyznawaniem punktów przez sąd grodzki ja się nie zgodze.

Mi zasądzili 550zł mandatu + 155 koszty + 5 pkt karnych. Do winy się przyznałem w czasie składania zeznań, policjant się pytał jak wygląda sytuacja w domu, jak z pracą, jak ze szkoła itp. no i dostałem praktycznie najmniejszy wymiar kary (mandatu przyjać nie mogłem od razu po zdarzeniu bo byłem nieprzytomny).

Pozdrawiam i.. pilnuj się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktami karnymi jest trochę inaczej niż z samym mandatem. Nawet jeśli nie przyjmiemy mandatu i zostanie sporządzony wniosek do Sądu to punkty i tak zostaną dopisane do naszego konta. Są to wpisane punkty warunkowe, ale liczą się w ogólnym rachunku. Jeśli ktoś miał sporządzony wniosek do Sądu za wykroczenie i dostał mniejszą grzywną niż by wynosił mandat to proszę napiszcie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w sobotę byłem swiadkiem akcji załogi wideorejestratora, i uważam że są to świry gorsze od większości motocyklistów.

Wracałem w sobotę wieczorem znad morza, było już koło 20, troszkę zimno, a za sobą miałem już prawie 500 km tego dnia. Więc jechałem sobie spokojnie 120-130 km/h gdy za Czaplinkiem wyprzedził mnie Audi Q7. Za chwilę była wioska i dogoniłem kolumne aut, w której jechał też wspomniany Q7. Kiedy pojawił się kawałek prostej (z podwójną ciągłą) Audi zaczęło wyprzedzać maruderów, stwierdziłem że pojadę sobie za nim bo ma dobre tempo chłopak :D I w momencie gdy chciałem wyprzedzić jadącą przede mną Kię Ceed ,kierujący nią wrzucił kierunek w lewo i pociął ile sił w silniku. Zdążyłem tylko pomyśleć ze niezły kozak z niego, gdy zobaczyłem kamerke na przedniej szybie... Kia szła całkiem nieźle, byłem w lekkim szoku jak to sprawnie przyspiesza(i do tego jeździł na gnojówke ;) ). Pomyślałem że może być niezłe widowisko i pojechałem za nimi. Droga wiodła przez las, pomimo tego obydwa auta jechały 180-200 km/h, stwierdziłem ze chce trochę pożyć i odpuściłem. Jak dla mnie jazda pod wieczór przez las z taką prędkością to jakby proszenie się o śmierć-sarny zaczęly sezon polowan...Audi zatrzymało się po jakichś 15 km, jak dojechałem to własnie wyszedł z auta usmiechniety kierujący Q7, a policjanci jeszcze siedzieli w aucie-chyba dojść do siebie nie mogli po takiej jezdzie :D Trochę nie rozumiem po co oni narazaja siebie i innych scigajac przekraczajacych predkosc-stwarzaja tylko podwojne zagrozenie. Sami przy tym przekraczaja wszelkie mozliwe przepisy. Do tego maja niezle we łbach nasrane, zeby za 2 tys złotych miesiecznie igrać ze smiercia(zupełnie bez sensu zreszta). Mają nagrane wyczyny kierowcy i numer rejestracyjny, więc po co te wyscigi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jechalem krajowa " 6 - tka ". Z naprzeciwka nadjechal jakis katamaran a zanim z wlaczonymi kogutami ( dobrze ukrytymi - na dachu nic nie bylo ) cywilna Vectra. Domyslilem sie jedynie, ze z videorejestratorem :biggrin:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...