Skocz do zawartości

cagiva elephant 750


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tak jest z tym momentem to szukam z powrotem zwykłego kolektora. Tym razem z prawej zostanie tak jak jest, tylko z lewej strony wytnę dziurę na rurkę do wydechu. Ogólnie już prawie normalnie latam. Na dniach tylko zamawiam nową tarczę na przód. Muszę jeszcze doprowadzić wakuometry do normalnego stanu co by to podregulować synchro i wybrać najlepiej pasujący EPROM z tych, które mam.

Pisz jeśli potrzebujesz czegoś do Cagivy Elefant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tarcze japońskie to jak się nie mylę od starej CBR 1000 pasuje chiba...w Ryśka Gran Canyon właśnie takie są i już kombinowalim n/t zamenników...

 

Rysiek z kumplami wybiera się "do Łukaszenki", trochę wkurzony, bo na 5-6 moto, liczy że brygada się wykruszy, no i właśnie jedzie na GC 900 cotańszy był niż chińczyk :icon_mrgreen: ....Ciekawe co z tego wyjdzie...

Jak będą zdjęcia to wkleję, tylko jeszcze termin nie jest znany, ale pewnie maj...

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację...

 

ja to bym jeszcze sprawdził siłę iskry, jest taki przyrząd, wkłada się zamiast świecy, i łączy z masą np żeberkiem i w środku jest taka śruba ze stożkiem najpierw zbliża się stożki potem za każdym razem odkręca się śrubę zwiększając odległość, silna iskra działa nawet na ponad 1 cm, jak iskra nie przeskakuje już na 1 cm, lub mniej trzeba sprawdzić kabel wysokiego napięcia i fajkę, mogą być uszkodzone, a to najłatwiej...

Pozdr. J-999

P.S,. ja tak miałem uszkodziłem fajkę przedniego cylindra( podczas zbyt szybkiego demontażu, silnik zawisł na kablach, zapomniałem fajek zdjąć...hahahahahaha), moto kulało przy małych obrotach, trochę większe( 2-3 tys i więcej) było ok....

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak kloega- Rysiek na Cagivie Gran Canyon ( Ducati 900), która tańsza była od "chińczyka", z kumplami Białoruś "zdobywali''....

 

https://www.youtube.com/watch?v=ghjkmWe9XBo&list=LLWrrd0rERsrn8umo9LJW_sQ&feature=mh_lolz

 

 

Pozdr. J-999

 

P.S. A ja w swoim Elefanciku zrobiłem, "mały servis"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To na Gaci- paręset metrów przed ujściem do Narwi na Grądowych łąkach, ale i na Łojewku parę przejazdów jest w Janczewie( z tyłu za ogrodzeniem byłej posiadłości Ramotowskich, przejętej po wojnie przez PGR - a teraz wł. prywatna),i bliżej ujścia Łojewka do Narwi..

 

Pozdr. J-999

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , potrzebuję porad co mogło się uwalić z elektryką.

Dzisiaj próbowałem odpalić słonia podłuższym postoju w garażu, akumulator był już mocno slabawy więc podpiołem się przewodami do samochodu masa na - aku a plusy do akumulatorów. Elefant zapalił od pierwszego zakręcenia zciągnąłem przewod z akumulatora i zgasł, operację powtórzyłem ale moto kręcił i nie zapalił.

 

Z powrotem do garażu, odkręcilem świece żeby sprawdzić świece czy dają iskrę i tu pojawił się problem - brak iskry przy kręceniu, natomiast co mnie zdziwiło przy włączaniu zaplonu z kluczyka to pojawiają się iskry na świecach ale nie jednocześnie.

 

Mam serwisówkę ale nie ma tam schematów elekrtyki, pomocy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wychodzi na to, że pożegnałeś moduły CDI odłączając zastępczy akumulator.

Wg mojej wiedzy taką tezę stawiam, jeśli piszesz, że przy włączaniu zapłonu pojawia się iskra. Miałem taki przypadek. Co prawda w aucie, ale zasada działania można powiedzieć ta sama. Jeśli potwierdzisz tezę i szukałbyś nowych używek za normalną cenę, to znajdziesz je u mnie - po swapie na 944ie zostały mi, leżą i się nudzą.

 

Janek, na jakich oponach jeździsz?

 

Jutro egzamin. Jak już się ogarnę po wszystkim to zapodam trochę zdjęć i wrażeń z Cagiva Elefant Meeting 2014 w Belgii. M.in. wygrałem nagrodę za to, że byłem najmłodszym Elefantystą na zlocie.. :cool:

Chłopaki szykować się na następne lata. 2015 jeszcze nie wiadomo gdzie dokładnie będzie - Hiszpania odmówiła, ja słyszałem coś o północnej Francji, ale to za 2 tygodnie wszystko będzie wiadome. 2016 na pewno w Danii.

Pisz jeśli potrzebujesz czegoś do Cagivy Elefant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba było podłączyć minus z auta na masę motocykla np. niemalowaną śrubkę silnika? Zawsze to jakieś jest zabezpieczenie niż bezpośrednio w akumulator...

 

Ale może jakiś bezpiecznik wcześniej zadziałał, ja to jeszcze przeczyściłbym świece, lub wsadził nowe i spróbował wtedy szukać iskry, na dodatek, sama iskra to pół sukcesu, a jaka odległość przeskoku iskry, powinna walić o blok silnika nawet 3-4 cm, ale jak 1,5 cm to już ok... poza tym czy jest impuls z impulsatorów, u mnie kiedyś właśnie walnął impulsator i to było przyczyną zaniku...

 

Co do opon to z tyłu mam Mitasy, a przód chyba Shinko, poprzednio miałem taki szosowo terenowy bieżnik, na asfalcie było OK, i takim lekkim i średnim terenie, ale nie dały rady na rozmoczonej glinie , tzn, może za szybko jechałem, tera mam kostkę i asfalt ją zżera koszmarnie szybko, dlaego staram się jak najmniej...

 

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi , sprawdzałem to co mogłem ale poddałem się i podprowadziłem moto do Miśka w Krakowie. Posprawdzali i pokazł mi chłopak z serwisu adnotację na regulatorze napięcia - aby nie odpinać baterii w czasie pracy silnika. Prawdopodobnie odpinając kabel od zasilania aku samochodu wartość napięcia mocno spadła w porównaniu do akumulatora w motocyklu i bum..

Na allegro znalazłem mistrza, który sprzedał mi 2 szt z monstera 2001 BB1105 kokusan ( nauka kosztuje..) koło Krakowa . Jutro podpinam i się zobaczy co z regulatorem napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły działają !! - odpalił ale z przewodu olejowego sączy się olej. Odkręcilem wężą i w prejściówce z silnika do węża ktoś nakrętkę krzywo nakręcił i i gwintu dupa.

szukam takiej przejścówki gwint M14x1,5 zrobione z aluminium

Gdzie to można nabyć, czy ducaty nowsze tęż mają takie przejściówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...