Skocz do zawartości

złe prowadzenie


kamilyzf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cze

Wszystko zaczęło się wczoraj gdy wyjechałem poczułem na kierownicy luz (tłuczenie na nie równościach), po powrocie chciałem dokręcić śruby przy główce ramy i zauważyłem że ta śruba która jest na środku kierownicy (łączy górną półkę z osią) jest za lekko dokręcona (mogłem ją lekko ręką odkręcić). Po zdemontowaniu górnej półki dokręciłem nakrętki przy łożysku o jakieś 1/5 obrotu, potem poskręcałem wszystko. Dzisiaj jak wyjechałem już nie było czuć luzu, na nierównościach nic nie tłucze. Ale wystąpił następny problem, mianowicie moto zaczęło prowadzić się nie pewnie, przy wychodzeniu z zakrętów wężykuje, na nierównościach ma ucieka na boki, przy puszczeniu kierownicy skręca w prawo (chociaż trochę wiało i nie wiem czy to nie od tego),ja postawie moto w pionie i chcę obrócić kierownicą np. z lewej na prawą stronę to na samym środku czuć "przeskok", kierownica chodzi lekko, nie ma jakiś oporów. W moto przed sezonem zmieniłem obydwa łożyska w główce, olej i uszczelniacze w lagach (wszystko oryginalne) opony są nowe i ciśnienie w nich jest dobre. Więc co może być tego przyczyną, dodam że najbardziej dziwi mnie ten odczuwalny opór w momencie wyprostowania jak moto stoi i chce kierą obrócić z jednej na drógą strone.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to możliwe że łożyska rozleciały się po 1500km dodam że były to oryginały kupowane w serwisie

 

Yo że kupowane w serwisie wcale jeszcze nie znaczy o prawidłowej ich wymianie.

Zbyt mocne dociągnięcia łożysk powoduje ich automatyczne zniszczenie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest przeskok przechodzac przez pozycje srodkowa to te lozyska sa zniszczone.Niewlasciwy montaz lub tez twarde ladowania z gumy na luznych lozyskach.

 

Proponuje wymienic na zestaw stozkowych taki jaki oferuje All Balls.

Nie sa one tak wrazliwe na zakrecenie odpowiednim momentem i sa tez tansze niz fabryczne,okolo 35$ w USA.

 

http://www.allballsracing.com/Bearings_seals.asp?page=STK

 

Zadne przerobiki nie sa wymagane,wybijamy stare bierznie,wsadzamy nowe,itd.

Edytowane przez tomekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos spieprzyles podczas montazu, moze wlasnie nie skreciles mocno kontry z nakretka naciagajaca lozyska w glowce, luz powoli sie powiekszal i lozysko uleglo uszkodzeniu.

Na kole sie czasem nie jezdzilo ???

 

Na kole się nie jeździło bo się nie umie i raczej nie mam zamiaru się uczyć :biggrin:

 

Kontra wydaje mi się że była dobrze dokręcona bo jeśli bym mocniej dokręcił to nie założył bym tej podkładki która zapobiega odkręceniu obu nakrętek. A czy powodem może być to że miałem luźno dokręconą tą nakrętkę którą przykręca się górną półkę na środku (taka pochromowana)

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, bo cale trzymanie przodu robi wlasnie nakretka naciagajaca lozyska ( trzyma dolna polke w glowce ramy ) a dolna polka trzyma lagi.

Jezeli miales lozyska kulkowe w glowce ramy to rada mechanika byla przyczyna zniszczenia lozysk - odpuszczenie o 1/3 obrotu to za duzo jak na ten typ lozysk.

Ta rada dotyczyla ustawienia lozysk stozkowych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy miales te lozyska- QMP???

 

w sumie to nie wiem, bo kupowałem w serwisie i były zapakowane w pudełka z napisem YAMAHA, made in Japan

 

toowdie dzięki na pewno skorzystam

pzdr

Edytowane przez kamilyzf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli bieznie łożysk to ta tulejki nabijane w ramę, to tak wymieniłem

po dokładnym wyczyszczeniu wszystkiego posmarowałem delikatnie miejsce w którym te łożyska powinny się znaleźć i przez kawałek prostokątnego drewna nabiłem małym młotkiem

wiem że trochę nie profesjonalnie :biggrin: ale chyba to nie jest powodem awarii

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...