Skocz do zawartości

świeca ma iskre dostaje paliwo a nie gada


seweryn2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W chwili obecnej mam podobny problem.. Iskra jest na swiecy (co prawda dziwna jakas bo wychodzi nie z elektrody tylko z obudowy) benzyna wlana 1ml do garnkow, zakrecam i nie pali. Jutro zmienie swiece na nowki i dam znac czy naprawilo. Dodam ze miesiac temu wymienialem swiece na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seweryn2 - sprawdź jaki masz poziom paliwa - tj podłącz do przelewu przeźroczysty wężyk paliwowy odkręć śrubkę i zobacz jak wysoko paliwo sięga (najlepiej na centralce, ew. niech ktoś trzyma go pionowe) . Jak dla mnie to zalewa Ci świece. Wyreguluj skład mieszanki wg serwisówki. Luzy zaworowe sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej mam podobny problem.. Iskra jest na swiecy (co prawda dziwna jakas bo wychodzi nie z elektrody tylko z obudowy) benzyna wlana 1ml do garnkow, zakrecam i nie pali. Jutro zmienie swiece na nowki i dam znac czy naprawilo. Dodam ze miesiac temu wymienialem swiece na nowe.

A sprawdź czy masz iskrę dobrą na całkiem nowych świecach ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzów jeszcze nie sprawdzałem ale z tym gaźnikiem jest chyba coś nie tak bo miał wiecej powietrza ustawionego o pół obrotu niż reszta :banghead: jutro zobacze ten gaźnik

 

kupowałem nowe świece i ma iskre

 

kupowałem nowe świece i ma iskre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sruba reguluje Ci tylko mieszanke na niskich obrotach. W calym zakresie obrotow za sklad mieszanki odpowiada poziom paliwa w gazniku. Zrob tak jak napisal Toowdie. Porownaj z poziomem innych gaznikow.

 

No panowie. Odpalil, jezdzi - wrecz smiga. Relacja:

 

Na starych swiecach iskra idzie z obudowy a nie z elektrody - na nowej normalnie. Po zmianie swiec troche zakaszlal ale mial problemy, wiec podlaczylem na chwile prostownik i zagadal.

 

Z gaznikami przez caly dzien sie meczylem, az w koncu zrezygnowany zlozylem je w takim stanie jakim sa (nie chcial sie wkrecac na wysokie obroty, a po dodaniu ssania troche wiecej wskakiwal). Odpalam, jade... normalnie jedzie. Wkreca sie do odcinki. Widocznie bral lewe powietrze bo nie byl podlaczony do filtra powietrza.

 

Panowie - dziekuje za rady, w przyszlosci bede jeszcze kombinowac ze skladem mieszanki. Jak narazie do otwarcia sezonu nie ruszam :)

 

Co do problemu w tym temacie - moze iskra gasnie pod cisnieniem. Akumulator w dobrym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za waszą pomoc :notworthy: :notworthy: :notworthy: znalazłem usterke i usunołem ją tzn posłuchałem was i przełożyłem gaźniki i zapalił ładnie na tym co nie chciał mi pracować i było wiadme że coś z gaźnikiem przeczyściłem go i jest ok tzn wszystkie przeczyściłem i jest ok :crossy: tylko teraz z poczatku jak dodaje gazu z początku ma takiego NIBY muła a później idzie jak pocisk co to może być czy mieszanka jest źle ustawiona (powietrze) :icon_question: :icon_question: jeszcze raz dzięki za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam posiaddam yamahe xs 750 e mam podobny problem mianowicie motocykl nie pracuje na 1 cylinder! dodam ze przez przypadek zauwazylem ze jak moto ma zsunieta fajke to dziala na wszystkie garki, pracuje rowno! ale jak tylko zaloze fajke to kuleje na 2 garach. Czy wie ktos co to moze byc ? uszkodzona cewka? dodam ze swiece byly zamieniane itd itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...