Skocz do zawartości

yamaha fazer 1000 - ilu nas jest


Rekomendowane odpowiedzi

spili gonzales to ja tez się pochwale... zrobiłem teraz trasę 4800km. Przejechałem się przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Serbię, znowu Węgry, Słowację i Czechy:) Fazer sprawował się super. Nawet wyjaśniła sie sytuacja dlaczego fazer świrował(pisałem kiedyś o tym na forum).

 

Pozdro dla wszystkich posiadaczy tego sprzętu:)

dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A już prawie jestem zdecydowany na Pirelli Diablo Rosso, na oryginalnych Dunlopach D221 zrobie 10 tyś, jak pirelki tyle wytrzymają to będe zadowolony.

 

 

Moje Dunlopy D221 mają ca 5500 przejechane i przednia opona jest już wyząbkowana :bigrazz: Czyję, że na wiosnę wywalę te Dunlopy i załozę Metzy M3 lub Qualifiery II.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

jaki jest licznik szczęśliwych posiadaczy Fazerów 1000? Ktoś to jeszcze liczy?

Jeśli tak to zgłasza się tym razem szczęśliwa posiadaczka takowego sprzęta :buttrock:

 

Nie narzekam na niego-zawsze niezawodny i daje radę w róznych warunkach :icon_biggrin:

Kocham ten motor i nie wyobrażam sobie by go wymienić na cokolwiek innego...

 

Co do spalania to mam podobne osiągi - od 6,3 do 10 L w zalezności od prędkości i dynamiki jazdy, choć poniżej 6,3L jeszcze nie udało mi sie zejść, moze dlatego że jazda 90-100km/h to nie dla mnie :icon_twisted:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

 

czyli spalanie w normie, mój fazer też tak ochoczo pije PB

 

a ja kiedyś sprzedam mojego fazera i kupię nowszego a potem nowego jak się uda :)

 

sprzęt jak dla mnie spoko dziś kolejne kilometry nawinięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja właśnie jestem po wycieczce w góry, nawinąłem prawie 1000 km w dwa dni, to pierwsza moja taka wyprawa na moto i z zadowoleniem stwierdzam, że 520 km dziennie wcale mnie nie zmęczyło. Średnie zużycia paliwa wyniosło 6,03 przy jeździe turystycznej, jak się dało jechałem ok 140, max 180 km/h, myślę, że to wynik przyzwoity bo mnie sprzęty zazwyczaj palą dużo. Moim fazerkiem osiągnąłem już na jednym zbiorniku średnio 8,9 l/100km, ale po mieście i ostry but spod świateł ;)

Na razie zrobiłem 3500 km i nic nie zawodzi, chociaż mam jeden mankament. Zazwyczaj dzieje się to raz dziennie, a mianowicie wariuje mi obrotomierz. Na początku pracuje dobrze, a potem wskazówka na 2 sek wskakuje na 7, potem na 0 i tak kilka razy i później do końca dnia działa bez problemów. Nie jest to wina zegara, bo mam podpięty wyświetlacz biegów i jak to się dzieje, to wyświetlany jest ten bieg, na którym obrotomierz zaczął świrować. Miał ktoś z Was może taki przypadek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja właśnie jestem po wycieczce w góry, nawinąłem prawie 1000 km w dwa dni, to pierwsza moja taka wyprawa na moto i z zadowoleniem stwierdzam, że 520 km dziennie wcale mnie nie zmęczyło. Średnie zużycia paliwa wyniosło 6,03 przy jeździe turystycznej, jak się dało jechałem ok 140, max 180 km/h, myślę, że to wynik przyzwoity bo mnie sprzęty zazwyczaj palą dużo. Moim fazerkiem osiągnąłem już na jednym zbiorniku średnio 8,9 l/100km, ale po mieście i ostry but spod świateł ;)

Na razie zrobiłem 3500 km i nic nie zawodzi, chociaż mam jeden mankament. Zazwyczaj dzieje się to raz dziennie, a mianowicie wariuje mi obrotomierz. Na początku pracuje dobrze, a potem wskazówka na 2 sek wskakuje na 7, potem na 0 i tak kilka razy i później do końca dnia działa bez problemów. Nie jest to wina zegara, bo mam podpięty wyświetlacz biegów i jak to się dzieje, to wyświetlany jest ten bieg, na którym obrotomierz zaczął świrować. Miał ktoś z Was może taki przypadek?

Pozdrawiam

 

Witam

Moim zdaniem z Twoim obrotomierzem jest wszystko ok. Fazer w ten sposób pokazuje błędy. 7tys. jak się nie mylę to exup.

Pozdrawiam

dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku pracuje dobrze, a potem wskazówka na 2 sek wskakuje na 7, potem na 0 i tak kilka razy

 

Obrotomierz w ten sposób wyświetla błąd dokładniejsze informacje znajdziesz w serwisówce łącznie z tym jak usterkę zlikwidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Occult za podanie na talerzu ;) Zaraz przejrzę ten Exup, ale nie wiem co mogłoby być nie tak, chyba że się coś zacina czasami? Koleś który zakładał kolektor źle założył linkę i się przetarła, wymieniłem ją i chyba wszystko działa.

 

PS.

Serwis w Siedlcach i Lublinie twierdzi, że tam nic się nie ustawia, a na pewno nie są ustawienia, które w jakiś znaczący sposób wpływają na pracę silnika.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez alukow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wasze litry też tak żłopią olej? Mój sprzęt potrafi łyknąc 100-200ml na 1000km.

Zdania są podzielone, jedni mówią ze jest to norma, inni znowu że tak nie powinno być. Mi osobiście też wydaje się nieco dziwne żeby tyle wcinał :icon_rolleyes:

Dodam że nie ma wycieków, olej co 6 tyś wymieniany, czyżby uszczelki przy pierścieniach przepuszczały?

Jak to jest z waszymi sprzętami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po napięciu linek w/g instrukcji, serwomotor w ogóle nie ma siły przekręcić zaworu. Może się przypalił jak linka była przycięta i trzeba by było go wymienić. Dzięki Panowie za rady, przynajmniej wiem, ze jest teraz w dobrej pozycji i chodzi, tylko czasami się zacina, jak zgaszę silnik i odpalę ponownie to znowu działa ok.

Pozdrawiam

 

PS

A zawór EXUP się czymś smaruje?

Mój Fazer przez 5500 km nie wziął nic oleju, wymieniany był w/g książki serwisowej przy 20 tys. km. Ja mam zamiar wymienić dopiero przy 30 tys. na syntetyk Yamalube.

Edytowane przez alukow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...