Skocz do zawartości

yamaha fazer 1000 - ilu nas jest


Rekomendowane odpowiedzi

Podzielę się informacjami o szybach bo wreszcie potestowałem. Po założeniu turystycznej szyby puiga do 170 można spokojnie lecieć nie kładąc sięna baku. Więc zmiana dla mnie na plus.

Szkoda, że te akcesoryjne szyby takie brzydkie są-wielkie jak żagiel. Ja załozyłem sportową Puiga, nie dość ze wygląda jak kupa to efekt jest mizerny, wcale lepiej nie działa od stockowej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie.

W okolicach kwietnia planuje zakup następnego motocykla.

Jedną z opcji jest FZ1 Fazer najlepiej GT lub przystosowany do wersji GT czyli z owiewkami bocznymi.

Najlepiej rok 2007 wzwyż.

A teraz pytanie.

Ile Fazerek pali? :) no jasne że tyle ile się wleje :) ale jaki przebieg na zbiorniku?

Nie chce co 1h na stacje pakować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym nowym (po 2007) jak bedziesz wolno jechał (poniżej 120) to na 250km zbiornik starczy.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

Teraz po zalozeniu PC, wydechu, KN, wywaleniu kata i exup'a oraz przerobce airboxa pali 0,5-1 litra wiecej.

 

Zajc, jak wywaliłeś katalizator? Zmieniłem wydech (tylko końcówkę) ale katalizator zostawiłem. Wydłubałeś go, czy masz jakiś patent?

 

Co do spalania, to jak bym nie liczył, po 10 tkm wychodzi mi zawsze w okolicach 7 litrów. Z wyjątkiem autostrady (200+) gdzie po 220 kończy się wacha i toru - tam to się w 10 ledwie mieści :)

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajc, jak wywaliłeś katalizator? Zmieniłem wydech (tylko końcówkę) ale katalizator zostawiłem. Wydłubałeś go, czy masz jakiś patent?

 

Co do spalania, to jak bym nie liczył, po 10 tkm wychodzi mi zawsze w okolicach 7 litrów. Z wyjątkiem autostrady (200+) gdzie po 220 kończy się wacha i toru - tam to się w 10 ledwie mieści :)

Tak, wydłubałem katalizator. Posłużyłem się w tym celu dużym śrubokrętm i młotkiem. Niektórzy nawiercają kata a później go wydłubują.

Mi najwięcej spalił ponad 11 na torze-bez przeróbek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumię, że osiągom nie zaszkodziło wywalenie kata :)

Według hamerykańskiego foruma FZ1OA oraz kolegi Mariusza z 3M, którzy to przeprowadzali badania na hamowni-nie :icon_mrgreen:

Nie martw się jak Ci kawalki kata zostaną w środku. Wystarczy potem odpalić moto bez tlumika i wszystko pieknie wyfrunie :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę - zrobione. Nie wiem, czy to efekt placebo, ale po wywaleniu kata jak by się szybciej teraz w obroty wkręcał... Zobaczymy w piątek w Poznaniu na SD - zmieniłem też podnóżki, więc nie będę wreszcie darł o asfalt :cool:

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę - zrobione. Nie wiem, czy to efekt placebo, ale po wywaleniu kata jak by się szybciej teraz w obroty wkręcał... Zobaczymy w piątek w Poznaniu na SD - zmieniłem też podnóżki, więc nie będę wreszcie darł o asfalt :cool:

Podnóżki czy sety? Ja po założeniu racingowych LSL i tak drę o asfalt przy każdym szybszym winklu...Choć z prawego podnózka pozostał kilkucentymetrowy kikut to nadal mi się zdarza przyhaczyć :icon_rolleyes: Całe szczęście akcesoryjny wydech nie trze o glebę tak jak oryginał ;)

Maniek10 a Ty czemu sprzedajesz FZetę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek10 a Ty czemu sprzedajesz FZetę??

 

Sam, nie wiem, ostatnio sam latam (żonka nie może ostatsnio :icon_razz: ), i generalnie to wszystkie wyjazdy jakie pamiętam to na Kartodrom, tak sobie pomyślałem o plastiku, Cebra wydaje się w miare ludzka, ale z drugiej strony szkoda mi faziego, mam go odpoczątku i troche go doinwestowałem. Jak ktoś położy 30 to odam, a jak nie to na przyszły sezon zainwestuje w jakieś sety.

Może tym czasem jakieś polskie firmy wpadną na to żeby sety do faziego wyżeźbic, klamki już robią, że palce lizac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sety, oczywiście całe sety zmieniłem. Kupiłem od włochów - sam Maniek10 chyba na jesieni podawałeś linki - w dobrej cenie :biggrin: . Ale cena była za dobra, i okazało się, że nie wszystko pasuje jak powinno - musiałem zakombinować z drążkiem od biegów (przechodzi przez ramę - ten co dali w zestawie jest był za gruby) i dodatkowo wykombinować mocowanie dla czujnika stopu na nożnym hamulcu (nie było gdzie zaczepić). Generalnie jest masakra jeśli chodzi o wysokie podniesienie - ten otwór w ramie przez który przechodzi drążek od biegów ogranicza mocno manewry - musiałem go "zoptymalizować" pod kątem potrzeb. Teraz daje radę :)

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...