Skocz do zawartości

yamaha fazer 1000 - ilu nas jest


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Z miejsca chciałem się przywitać jako (od niedawna posiadacz) FAZERA 1000 (2001), z reszta po przesiadce z 600.

 

I także z miejsca chciałbym podpytać się o jedną rzecz która mnie lekko w nim niepokoi. Wiem, że to powinien być temat na dzial Mechaniki, ale sądzę że posiadacze konkretnie takiego modelu lepiej mi doradzą bo znają najlepiej swoje maszyny......

jaki przebieg? który rok? a u kolegi krecik_m jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa qrcze zapomnialem!, to faktycznie... w silniku powinno cos stukac...

w moim chyba jest cos nie tak

 

Nie wiem o co Tobie chodzi? Ktoś się pyta o konkretną sprawę, a ty wyjeżdzasz z jakimiś cynicznymi hasłami cały czas, zamiast odp. konkretnie. Jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, to lepiej się nie odzywaj, a nie drażnisz ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Tobie chodzi? Ktoś się pyta o konkretną sprawę, a ty wyjeżdzasz z jakimiś cynicznymi hasłami cały czas, zamiast odp. konkretnie. Jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, to lepiej się nie odzywaj, a nie drażnisz ludzi.

chodzi mi o TO, ze tak wcale nie powinno byc na co w zartobliwy sposob w 1 poscie zwrocilem uwage. Nie jestem specem-mechanikiem a powodow moze byc cala masa. Podpowiedzia jest, ze stuka po rozgrzaniu wiec elementy ulegajace rozszerzeniu pod wplywem temperatury, niknie ze wzrostem obrotow, to kolejny punkt zaczepienia. Na czuja stawialbym na glowice (zawory?), ale jak pisalem - nie jestem mechanikiem i to moze byc slepy strzal. Brodson77 jesli to nie byl japoniec z mloteczkiem to lepiej szukaj dalej.

Ja bym tego nie bagatelizowal i uwazam to za bardziej konstruktywne niz wypowiedz ze: "jest to chyba przypadłość tego silnika" pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o TO, ze tak wcale nie powinno byc na co w zartobliwy sposob w 1 poscie zwrocilem uwage. Nie jestem specem-mechanikiem a powodow moze byc cala masa. Podpowiedzia jest, ze stuka po rozgrzaniu wiec elementy ulegajace rozszerzeniu pod wplywem temperatury, niknie ze wzrostem obrotow, to kolejny punkt zaczepienia. Na czuja stawialbym na glowice (zawory?), ale jak pisalem - nie jestem mechanikiem i to moze byc slepy strzal. Brodson77 jesli to nie byl japoniec z mloteczkiem to lepiej szukaj dalej.

Ja bym tego nie bagatelizowal i uwazam to za bardziej konstruktywne niz wypowiedz ze: "jest to chyba przypadłość tego silnika" pozdro

 

Dzięki za odp. teraz byłeś konkretny:) Będę musial pojechać do jakiegoś serwisu, zeby się temu przyglądneli, bo szkoda bybylo zrypkać silnik. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZEREK 2001 przebieg 42tys km. Sprowadzony z Włoch.

 

Powiem Wam że przeszukałem forum pod kątem tej usterki. I przyczyną może być rozregulowany EXUP, choć nie wiem w jaki sposób EXUP może postukiwać w końcu to tylko coś w rodzaju przepustnicy która siedzi sobie w wydechu i to jeszcze mniej więcej po środku, więc nie wiem w co tam może stukać. No ale ekspertem też nie jestem.

 

Teoretycznie zawory były sprawdzane- i są OK, no ale tak mi powiedział sprzedawca, więc i tak nie mogę tego wykluczyć.

 

A odnośnie TEN TYP TAK MA, właśnie o to mi chodziło w poście by się użytkownicy wypowiedzieli, bo znajomi mi mówią że jestem przewrażliwiony. Rozumiem że na razie dwóch na trzech wypowiadających się użytkowników tak ma.

 

 

a skoro sie już ożywiło, to chciałbym się spytać o wyższą szybę owiewki, czy korzystacie? z jak wysokich?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZEREK 2001 przebieg 42tys km. Sprowadzony z Włoch.

 

Powiem Wam że przeszukałem forum pod kątem tej usterki. I przyczyną może być rozregulowany EXUP, choć nie wiem w jaki sposób EXUP może postukiwać w końcu to tylko coś w rodzaju przepustnicy która siedzi sobie w wydechu i to jeszcze mniej więcej po środku, więc nie wiem w co tam może stukać. No ale ekspertem też nie jestem.

 

Teoretycznie zawory były sprawdzane- i są OK, no ale tak mi powiedział sprzedawca, więc i tak nie mogę tego wykluczyć.

 

A odnośnie TEN TYP TAK MA, właśnie o to mi chodziło w poście by się użytkownicy wypowiedzieli, bo znajomi mi mówią że jestem przewrażliwiony. Rozumiem że na razie dwóch na trzech wypowiadających się użytkowników tak ma.

a skoro sie już ożywiło, to chciałbym się spytać o wyższą szybę owiewki, czy korzystacie? z jak wysokich?

jesli tulejki w exupie sie wyrobia to moze byc slychac, ale to raczej jakies "cykanie" a nie stuk metaliczny. Ja mam szybe "sportowa":) double bubble czy jak to sie tam nazywa. daje tyle ze odchyla trochw wyzej powietrze i latwiej poskladac sie za owiewka przy wiekszych predkosciach. Przy pozycji kanapowej i tak wieje. Przymierzalem sie do zmiany szyby w bandicie, jezdzilem na modelu z wyższa szyba i powiem tyle ze mialbym niej robakow na kurtce. Jesli chcesz miec cisze za owiewka to musi byc bardzo wysoka szyba - wyglada to beznadziejnie, moze tez miec wplyw na tzw. trakcje. reszta to pol-srodki! cos tam daje, ale szalu nie ma

 

 

2 na 3 ma stuki? ojj tu proporca napewno wyglada inaczej, tylko siedza cicho:) pzdr

jak chcesz to mozesz zobaczyc ta szybe w wawie kiedys

Edytowane przez kacper1r6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZEREK 2001 przebieg 42tys km. Sprowadzony z Włoch....

ja bym zaczął od zaworów. Moto przy 40 tyś powinno mieć zrobiony full serwis.

a skoro sie już ożywiło, to chciałbym się spytać o wyższą szybę owiewki, czy korzystacie? z jak wysokich?

Wyższa szyba wygląda paskudnie blee.

aaaa qrcze zapomnialem!, to faktycznie... w silniku powinno cos stukac...

w moim chyba jest cos nie tak

Jeszcze nie sprzedałeś pszczoły?

Edytowane przez fcziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szybe "sportowa":) double bubble czy jak to sie tam nazywa. daje tyle ze odchyla trochw wyzej powietrze i latwiej poskladac sie za owiewka przy wiekszych predkosciach. Przy pozycji kanapowej i tak wieje. Przymierzalem sie do zmiany szyby w bandicie, jezdzilem na modelu z wyższa szyba i powiem tyle ze mialbym niej robakow na kurtce. Jesli chcesz miec cisze za owiewka to musi byc bardzo wysoka szyba - wyglada to beznadziejnie, moze tez miec wplyw na tzw. trakcje. reszta to pol-srodki! cos tam daje, ale szalu nie ma

 

 

 

Ok, dzięki za podpowiedź, w takim razie wstrzymam się z wyższą szybką. Lepiej wydam na regulacje zaworów i full serwis, choć teoretycznie w Motorakowski w Konstancinie- gdzie kupowałem motocykl, obiecywano mi że full serwis jest zrobiony- no ale wiemy jak to z obietnicami sprzedawców, jedyne czego jestem pewien to wymiany oleju bo odbyło się to na moich oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena masz dobrą, tylko ten kolor taki dyskusyjny...:bigrazz: serwisowałeś się na Połczyńskiej? Ile tam biorą za synchro i czyszczenie?

na łopuszańskiej w liberty, cyferek nie pamietam, ale na połczyńskiej chyba maja cennik na stronie. Dzis zapadla decyzja: koniuktura niezla, brat skompletowal stroj, rwania nie ma wiec fazi zostaje! Zreszta zaprzyjaznil sie juz z bandyta w garazu:) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam jeśli się powtórzę, w którejś z gazet przeprowadzony był test długodystansowy FZ1 i po 25000 km wałki rozrządu zakwalifikowali do wymiany. Czy rzeczywiście jest to słaby punkt motocykla? Jestem przed zakupem sprzętu, ale taka przypadłośc nie stawia go na czele stawki. Czy jest to odosobniony przypadek. Szkoda że sama Yamaha nie odniosła się do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...