Skocz do zawartości

yamaha fazer 1000 - ilu nas jest


Rekomendowane odpowiedzi

Obroty nie falowały trzymały równo 1400 obr/min. Jeśli by falowały to co gaźniki :icon_question:

Falowanie obrotów może mieć różne przyczyny, m.in. synchro gaźników. Udanych łowów na kilofazę życzę :bigrazz:

 

Witam

Zamierzam kupić kufer GIVI Maxia 3 i w związku z tym mam takie pytanie: Czy Ktoś z Was używa bądź też widział kilofazera z takim kufrem? Chodzi mi przede wszystkim o to jak z czymś takim się jeździ, jak takie coś wygląda na maszynie, czy nie jest on za duży na fazera...? Mam fzs 1000 z 2003 roku.

Moim zdaniem, kufer nie pasuje do takiej maszyny, to nie jest turystyk. Oczywiście jest bardzo przydatny w dalszych wyprawach. Każdy ma swój gust, więc sam zdecyduj.

Kilofaza z kufrem:

1

2

3

 

Policyjny Fazer 1000 :wink:

 

Z wózkiem bocznym 1

Z wózkiem bocznym 2

:banghead:

Edytowane przez Marecki_

<<=== BORN TO RIDE ===>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale fazer to też nie typowy sport więc może tak źle nie będzie ;) Dość często potrzebuję zabrać ze sobą kilka rzeczy tak więc taki kufer na pewno się przyda. Dzisiaj zamówiłem Maxie 3 ze stelażem, płytą, i światełkiem stopu. Jutro ma być więc w weekend zamontuje i ocenię na żywo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A ja mam inne pytanie - dotyczy klamek w Fazerze: czy klamki od Fazera 1000 pasują do FZ1? Znalazłem w necie niedrogie regulowane krótkie klamki, ale są do Fazera 1000 (do 2005 roku) i zastanawiam się czy będą pasowały do FZ1... oczywiście chodzi o mocowanie (sprzęgło) i mocowanie i pompę (hamulec)

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy.

Mam do Was takie pytanko... Czy Ktoś z Was podłączał się może z dodatkowym światłem stopu do fazera 1000 z 2003 roku? Pytam ponieważ mam taki problem. Zamontowałem kufer ze światełkiem stopu i niestety ;P jakoś ten "stop" trzeba podłączyć. No więc, znalazłem kostkę z bezpiecznikami, znalazłem bezpiecznik odpowiadający za światło stopu i wpiąłem się ze światełkiem w kabelek wychodzący z tego bezpiecznika w stronę świateł. I ku mojemu zaskoczeniu światełka palą cały czas. Nie ważne czy stop jest wciśnięty czy nie. kabli raczej nie pomyliłem ponieważ po odłączenia tego bezpiecznika zanika jedynie światło stopu motocykla, żadne inne światła się nie odłączają...

W sumie mógł bym wpiąć się w przewód przed samymi lampami ale nie bardzo chcę ciąć wiązkę a później sprawdzać każdy kabelek po kolei...

Jeżeli wiecie w który to kabel należy się wpiąć to będę bardzo wdzięczny za podpowiedź ;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma któryś może instrukcję obsługi do alarmu Patrol Line HPS 544 :icon_question: Niemiłosiernie mnie wkurza, bo przy krótkim włączeniu kierunku zapalają się awaryjne. Chyba on jest jakoś podpięty pod kierunki i dlatego to się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie ma któryś może instrukcję obsługi do alarmu Patrol Line HPS 544 :icon_question: Niemiłosiernie mnie wkurza, bo przy krótkim włączeniu kierunku zapalają się awaryjne. Chyba on jest jakoś podpięty pod kierunki i dlatego to się dzieje.

 

Coś mi się wydaje, że ja mam taką instrukcję. Dzisiaj sprawdzę i dam odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Z miejsca chciałem się przywitać jako (od niedawna posiadacz) FAZERA 1000 (2001), z reszta po przesiadce z 600.

 

I także z miejsca chciałbym podpytać się o jedną rzecz która mnie lekko w nim niepokoi. Wiem, że to powinien być temat na dzial Mechaniki, ale sądzę że posiadacze konkretnie takiego modelu lepiej mi doradzą bo znają najlepiej swoje maszyny.

 

Otóż....po rozgrzaniu maszyny (po przejechaniu kilku km), dochodzi z silnika odgłos lekkiego postukiwania, nie wzrasta razem z obrotami- wręcz niknie; nie cichnie po naciśnięciu sprzęgła. Postukiwanie jest lekko wyczuwalne na kierownicy, to jest jakby ktoś lekko pukał młoteczkiem w motocykl (może jakiś mały Japończyk tam siedzi i stuka;).

Kupiłem motocykl w serwisie Motorakowski w Konstancinie, który ma całkiem dobrą opinię, jego właściciel (serwisu) zapewniał że motocykl jest po PEŁNYM przeglądzie, czyli że rozrząd jeszcze ok (choć motocykl ma 41tys km), sprawdzone luzy zaworowe, regulowane gaźniki.

Pytanie, czy w tych motocyklach lubi sobie coś postukiwać, czy jednak powinienem się tym bardziej przejąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instrukcję HPS 444, może to coś podobnego.

 

Można ściągnąć 10 razy tak więc osoby niezainteresowane proszę o nie klikanie.

 

http://rapidshare.com/files/389861258/HS_444.rar.html

dzięki za ogarnięcie instrukcji :flesje: w weekend będę coś z tym kminił.

 

pzdr :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego Brodson77! W moim kilofazerku jest to samo, czyli stuki po nagrzaniu silnika. Początkowo mnie to martwilo i doszukiwałem się przyczyn, ale nic nie znalazłem! jest to chyba przypadłość tego silnika.

Edytowane przez krecik_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Brodson77! W moim kilofazerku jest to samo, czyli stuki po nagrzaniu silnika. Początkowo mnie to martwilo i doszukiwałem się przyczyn, ale nic nie znalazłem! jest to chyba przypadłość tego silnika.

przypadloscia tego silnika jest mocny dół i oszczedne obchodzenie z paliwem a nie STUKI! to nie suzuki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...