Skocz do zawartości

ruszenie z blokadą na tarczy hamulcowej


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm jako nie posiadacz disc locka nie mogę zrozumieć jednej rzeczy. Tak trudno zamontować go tuż obok hamulca? Wtedy nim zdążymy do końca puścić sprzęgło to koło już stoi i powinno się obyć bez poważniejszych konsekwencji.

 

 

 

Chyba że wypychasz moto tyłem z garażu... Rozpędzasz się i koło robi prawie pełny obrót a potem sru. Z przedniego błotnika zostały swego czasu jedynie wspomnienia.

Edytowane przez Mor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też kiedyś ruszyłem z disclockiem. Na szczęście powoli i obyło się bez strat, choć motocykl się przewrócił, a właściwie go położyłem.

Ale mogło skończyć się o wiele gorzej - miałem zamiar wystartować z kopyta, żeby zdążyć przed nadjeżdzającym samochodem. Dobrze, że poczekałem - wywaliłbym się tuż przed nim :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam na tarcze... kłódke... taka mala. Ochrona dla zlodzieja to zbytnio zadna. Bardziej zeby dzieciaki nie bawily sie w jezdzenie na sucho :icon_mrgreen: Jak bede mial kase to zaloze alarm.

A swoja droga jak masz nawyk ze zawsze zakladasz i zdejmujesz blokade to nie wiem jak mozna zapomniec. Chyba jak pokrecisz procedure ruszania :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziwie sie bo ja ostatnio chcialem ruszyc z blokada kierownicy, dopiero auwazylem gdy wrzucilem bieg i chciałem przekrecić kierownica ale naszczescie nie ruszylem. :icon_razz:

 

 

 

 

 

a z blokada na tarcze jeszcze nie mialem okazji ruszyc o to pewnie dlatego ze mam xene ktora jest godna polecenia, tylko slyszalem ze po dluzszym czasie wożenia jej w motocyklu alarm potrafi byc zbyt czujny albo za slabo czujny, mial ktos z tym doswiadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie nie zdarzyło zapomnieć, ale jak czytam wypowiedzi starych motocyklistów, że oni zapominaja, więc ja tez kupię sobie przypominajke, hehhehe

 

Swoją drogą zastanawiam sie, jak mozna zapomnieć co do tego doprowadza, hmmm pośpiech czy inne przyczyny np szybki sex hehheh lub ucieczka przed zadrosnym mężem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja - mimo że nie mam disklocka - wyrobiłem sobie zwyczaj, aby przed odpaleniem przepchnąć moto parę kroków. Raz, że zazwyczaj z parkingu czy chodnika i tak muszę ostrożnie wymanewrować do wyjazdu, a dwa - przy okazji sprawdzę czy wszystko się obraca jak należy i nie ma kija w szprychach. No i nie ruszam pełnym ogniem - wiem, mało efektowne ale bezpieczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rz ruszylem z moto podpietym blokada rowerowa do krat :P efekt polamana oslona lancucha, zdarzylo sie tez ruszanie ze zblokowana kiera :P z disc lokiem nie pamietam ale pewnie tez :D:D dlatego wlasnie sie zastanawiam czy nie kupic jakiegos konkretnego alrmu :)

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...