Skocz do zawartości

Doświadczenia z AUTO CASCO... (autocasco dla motocykla)


Gość lis_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maniek6r problem polega na tym' date=' że agenci nie potrafią odpowiednio zakwalifikować motocykla. Jeżeli nie są w stanie to dla bezpieczeństwa dają maksa.[/quote']

 

zgadza sie , ale jesli panie obslugujace nie wiedza ze istnieje taka tabelka,paniom jeszcze wybacze,ale posluchaj tego:

Ide do PZU (Bródno), babka mowi tak: "my nie ubezpieczamy od tak motocykli, nie znam sie..", mam ze soba gazetke SM i jej pokazuje, wiec ona: prosze czekac,pojde spytac sie kierownika,po czym przychodzi i mowi.

"Nie kazdy moze ubezpieczyc u nas motocykl,bo nie ma stawki na taki sprzet, ale dla pana zrobimy wyjatek,z uwagi na to ze pan jest u nas 6 lat, a pana ojciec od poczatku. "

...to ja ucieszony slucham..

"Jesli napisze pan specjalne podanie do sz. p . prezia naszego oddzialu PZU , to prawodopodnie uzyska pan zgode (podobno mialem byc zaszczycony,bo to wyjatek). Uznamy panski moto jako rzecz wysokiego ryzyka i oplata wyniesie jak ww 1760 zl podajze.

..wiec tak patrze na tabele i porownuje,cos mi sie nie zgadza... i mowie: "jesli ubezpiecze na ojca (pelne znizki) to bede miec jakies 700 pare zlotych", na to pani z ubezp. : "ze co???, ja juz ze znizkami policzylam"

w tym momencie uznalem, ze.. w miare rozsadnie jezdze, moto byle gdzie nie zostawiam,parking mam strzezony i bioracy odpowiedzialnosc za wszelkie zlo ... " a walcie sie w dupe fajfusy" i wyszedlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się żucaja maksymalne kłody pod nogi aby tylko nie u niej, można poprosić ją o wyliczenie precyzyjne tj. wartość moto, zniżka np.: za bezszkodową jazdę ile %, zniżka za kontynuaję ile %, zwyżka ile % i za co. Jest to paskudny moment użerać się z ludźmi ale nie unikniemy tego chcąc ubezpieczyć motocykl. Chyba, że masz jakiegoś zaufanego agenta.

Przy ustalaniu wartości motocykla nie sugerują się naszymi pismami (mam tu na myśli Świat Motocykli, Dizmar, Giełda Motocyklowa) a tylko notowaniami z Info Eksperta. Tu jest ból odbiegają one od wartości rzeczywistej motocykli, jest to bariera nie do przeskoczenia - mnie to się w przypadku szkody nie udało, chyba że w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przede wszystkim: jeśli zdaniem adminów jest to nieodpowiednie miejsce na ów temat (choć moim zdaniem jak najbardziej dotyczy moto i kupowania) to prosze przerzucić gdzie indziej.

 

Czas ubezpieczenie zbliża się nieuchronnie.

Może już ktoś ubezpieczał w tym roku swojego rumaka i poleciłby dobrą firmę (tzn. dość tanią).

Doznałem szoku jak zaproponowano za sumę taką jak w zeszłym roku a na kwotę ubezpieczenie niższą o prawie 3 tysie. Dodam jeszcze że w tym roku już mam 5 lat bezszkodowej jazdy w OC i AC.

Podobnie mam z czterokółką zwaną Matizem. W zeszłym roku ubezpieczenie na 8.500 zł wyniosło 764 zł, a w tym na 7000 proponuja mi 751 zł. Skąd te stawki? Czyżby aż tak ubezpieczenie poszły w górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz znizki to PZU najtaniej wychodzi, przynajmniej w Wawie, chyba ze mnie oszukano :) AC raz chcialem zaplacic, motocykl podciagneli do miana rzeczy o wysokim ryzyku i zaproponowali, ze jako staly klient dostane oplate w wysokosci 2000 zl z groszami, motocykl wtedy warty 12-13 tys. Moze teraz maja w koncu stawki na motocykle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez sie podbne.

Myslem nad ubezpieczniem moto nie tylko na OC al i AC...nie chce byc takiej kasy w plecy zwlaszcze ze nie splacilem calego.

Jak to wyglada tak srednio? zmieszcze sie w 1000 z OC i AC? czy nie bardzo? mam 60% znizek w PZU juz (to chyba max z tego co wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój mam ubezpieczony (OC) w PZU, gdzie stawkę wyjściową (bez zniżek) mają 120 zł, a w Warcie stawka wyjściowa to :icon_question: 240 zł i dodatkowo jakieś zwyżki za wiek do 30 lat (gdy w PZU do 25 lat) co za ździerstwo :icon_mrgreen: ;)

Jeśli chodzi o AC w PZU to mają bardzo "zaporowe" stawki. Twierdzą że wynika to głównie z tego, iż kończy się sezon i nagle motorki giną bez śladu :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o AC w PZU to mają bardzo "zaporowe" stawki.

 

To chyba w Warcie nie pytałeś. Przed rokiem dowiedziałem się, że stawka AC to 30% wartości motocykla ;) . To znaczy, że mają takie ubezpieczenie w ofercie (bo muszą mieć) ale tak zrobione, żeby nikt nie chciał.

Nie znaczy to, że bronię PZU bo wszyscy ubezpieczyciele to na swój sposób złodzieje :icon_question: .

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem propozycję od agencji finansowej żeby w tym roku ubezpieczyć w Allianz, tylko coś mi mało zniżek przyznali jak na 5 lat bezszkodowej jazdy. Dlatego pytałem o opinie na forum. Tak czy siak chyba najlepiej bedzie jak się przejdę tu i tam i poproszę o wyliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu wziąłem w Kredyt Banku leasing suzuki C800, moto kosztowało ok. 30tyś. AC i OC ok 1500zł. Po roku dzień przed końcem ubezpieczenia zadzwonił do mnie Pan z banku z informacją, że do godz. 15.00 trzeba zawrzeć ubezpieczenie :biggrin: spytałem, czy się nie pomylił, bo właśnie prowadzę samochód do domu mam jakieś 450 km, a w ogóle to, jaki problem. Przecież rok temu bank wszystko załatwił, dostałem nr. konta i po sprawie, proszę o taką samą procedurę. Pan mi na to, że nie ma sprawy może to załatwić tylko, że stawki trochę się zmieniły, mówię OK :wink: , prowadzę auto kończmy rozmowę, a gość, że moje ubesp. kosztuje 4000 zł :cool: Co????? ile???!!! 4tyś powtórzył Pan. Czemu nikt do mnie nie dzwonił tydzień temu ?. Ależ dzwoniliśmy proszę Pana, ale Pan nie odbierał ;) G...o prawda, przecież wyświetliłoby mi się. Pan powiedział, że Kredyt Bank honoruje tylko PZU i ALLIANZ Zadzwoniłem do znajomego brokera ten załatwił mi w PZU za 2 tyś Pan był trochę zdziwiony, że udało mi się to załatwić z samochodu. :P Żeby nie było pięknie to tydzień temu dostałem przelew na 250 zł za wyrażenie zgody przez bank na ubezpieczenie przeze mnie. Nigdy KREDYT BANK :clap:

Pozdro :D

Edytowane przez bunio66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim my w ogóle kraju żyjemy???

W zeszłym roku ubezpieczałem moto w PZU na kwotę 30.500 zł i składkę za cały rok zapłaciłem w kwocie 2.440,-zł.

W tym roku to samo PZU zaproponowało mi, że ubezpieczą mi moto na sumę 26.000 zł za składkę rzędu 2651zł. Przeżyłem szok!

Allianz zaproponował mi (i chyb nie mam wyboru) ubezpieczenie na 27700 za 2370zł.

Olśnijcie mnie proszę o ile te cholerne ubezpieczenie wzrosły?

Acha! Dodam, że mimo, iż bezszkodowo przejeździłem 5 lat (AC i OC) jedyne zniżki na jakie moge liczyć to 40%. Przecież chyba było tak, że rok bezszkodowości to 10% znizki i tak do 60%. Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim my w ogóle kraju żyjemy???

W zeszłym roku ubezpieczałem moto w PZU na kwotę 30.500 zł i składkę za cały rok zapłaciłem w kwocie 2.440,-zł.

W tym roku to samo PZU zaproponowało mi, że ubezpieczą mi moto na sumę 26.000 zł za składkę rzędu 2651zł. Przeżyłem szok!

Allianz zaproponował mi (i chyb nie mam wyboru) ubezpieczenie na 27700 za 2370zł.

Olśnijcie mnie proszę o ile te cholerne ubezpieczenie wzrosły?

Acha! Dodam, że mimo, iż bezszkodowo przejeździłem 5 lat (AC i OC) jedyne zniżki na jakie moge liczyć to 40%. Przecież chyba było tak, że rok bezszkodowości to 10% znizki i tak do 60%. Mylę się?

 

Niestety nie do końca tak jest. Każda firma ubezpieczeniowa stosuje swoją tabelę zniżek/zwyżek (tzw. bonus/malus)- generalnie masz rację, że za rok można dostać 10% ale różnie to wygląda, np w jednej formie za I rok możesz dostać 10% rabatu, a w drugiej po I roku nic a po drugim 20% - średnia jest 10%. Po 5 latach może być właśnie tak jak piszesz - 40%, w Allianz po 6 jest 50% a po 8 - 60%.

Chciałbym jedynie zwrócić wszystkim uwagę na pewien szczegół, który umyka większości z nasz ubezpieczając moto - patrzymy na kwotę, ale rzadziej co za nią dostajemy. Nie zawsze to co najtańsze będzie najkorzystniejsze gdy przyjdzie nam starać się o odszkodowania. Wierzcie, że wiem co pisze bo mam z tym na co dzień do czynienia.

Niestety mam dla wszystkich kiepską wiadomość, najprawdopodobniej stawki ubezpieczeń pójdą w górę bo sejm chce przegłosować, by ubezpieczyciele płacili za ofiary wypadków drogowych co do zasady. Co prawda teraz, gdy trafisz do szpitala, to z OC sprawcy koszty leczenia, zadośćuczynienie, koszty leków, opatrunków ubezpieczyciel zwraca, ale nie dostaje tego szpital, tylko poszkodowany. W obecnym pomyśle, firma ubezpieczeniowa ma płacić za wszystkie koszty związane z konsekwencjami wypadku. I zastosowana ma tu być odpowiedzialność zbiorowa, czyli nie będzie miało żadnego znaczenia, że płatności będą realizowane z polisy OC sprawcy, najważniejsze, że my wszyscy się na to złożymy w składkach. Tyle, że nie uwzględniono w tym np sprawców takich, którzy poruszają się pojazdami nie wymagającymi rejestracji (czyli nie potrzebujących OC) a powodującymi kolizję - np rowerzyści, pojazdy rolnicze, wolnobieżne itp. Obciążenie ma dotyczyć polis OC. Ale to temat na inną rozmowę.

Pozdrawiam i trafnego wyboru ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...