Skocz do zawartości

Okulary a badania lekarskie na kat.A


hatsan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem terminowe prawko (wada -1 na obu) dwa razy (kat B). Poszedłem na kat A i dostałem bezterminowe, więc wydaje mi się że dużo zależy od lekarza(może po prostu pochodz po różnych póki ci nie dadza bezterminowo?).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba około +2 w każdym. Dodatkowo na badaniu jednego oka zakrywając drugie palcem przycisnąłem sobie je i widziałem jeszcze gorzej :D Dostałem 01.06 bezterminowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden "porządny" lekarz nie wypisze Ci zaświadczenia bez adnotacji o okularach/szkłach jak Cię zobaczy w okularach. Ale czy będzie bezterminowe to zależy od lekarza.

Inna sprawa, że w niektórych przypadkach badanie lekarskie na prawko wygląda nadal na zasadzie, że lekarz się pyta, czy zdrowy jesteś po czym kasuje 50zł.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie -2,5.

Prawko mam bezterminowo bez żadnych adnotacji ! :icon_mrgreen:

 

Jest tak jak Paweł mówił, wszystko zależy od łapiducha jaki ci będzie zaświadczenie wystawiał !

Ja zagadałem przy kategorii A (bo przy B w wieku 17 lat jeszcze nie nosiłem) że noszę okulary ale od dłuższego czasu mam tę samą wadę i jak co to chodzę do okulisty na badania regularnie i tyle.

 

Teraz od 2 miesięcy noszę soczewki i... Polecam ! Na moto jeszcze w nich nie jeździłem ale już na treningach w nich byłem, na basenie, biegałem... O wiele fajniej i wygodniej jak dla mnie ! :) No i mogę sobie wreszcie kupować ciemne okulary jakie mi się podobają (przyznaje się do lekkiego "zboczenia" na tym punkcie ;) ), teraz kupiłem sobie z polaryzacją (polecam! prowadząc samochód naprawdę widać różnicę)... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam -2.75 i -2, prawko miałem najpierw terminowe ( c o 5 lat badania) , po paru takich pięcioleciach ,przy ostatnich badaniach już przy zmianie kartoników na plastiki sam lekarz wyszedł z propozycją że da mi bezterminowe , bo jak stwierdził nie ma potrzeby bym co 5 lat płacił za nowy plastik przy zmianie terminu ważności, i chwała mu za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli będę miał badania bezterminowe, a na egzamin przyjdę w okularach, to egzaminator może się do tego doczepić, czy On ma w papierach że muszę nosić okulary? Pozdrawiam!

Ma adnotację, że masz się stawić na egzaminie w okularach- jeśli badania są terminowe

Jeżeli badania masz bezterminowe, to nie ma prawa się dopieprzyć, choć krzywo patrzeć może. Zatem lepiej żebyś przyszedł bez okularów- o ile widzisz jako tako bez nich

 

Ja mam -2,2 i bezterminowe. Badanie mnie przez lekarza trwało ~2 minuty:

-Dzień dobry

-Zdrowy?

-Zdrowy

-50zł

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminowe czy bezterminowe nie ma znaczenia, jeśli jest adnotacja że ma być jazda w okularach, to zarówno egzaminator jak i policja może się do Ciebie przyczepić, jeśli nie masz binokli.

I nie słuchaj kolegów, którzy mają wadę z plusem, bo oni są dalekowidzami, więc przy jeździe ich wada w sumie nie przeszkadza, dobrze widzą na większą odległość. Ty ze swoją wadą minusową, jesteś krótkowidzem, czyli im dalej patrzysz, tym słabiej widzisz. Przy jeździe, to już stanowi różnicę.

Nosze okulary od piętnastu lat, jestem krótkowidzem, bez szkieł nie widzę wyraźnie swoich butów (jestem wysoka ;)), nie ma mowy żebym wyjechała na ulicę bez okularów czy soczewek, bo nie widziałabym znaków i wielu innych rzeczy :D

Prawko niestety mam terminowe, na 10 lat, nie trafiłam na lekkomyślnego lekarza :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na egzaminie nikt już wzroku nie sprawdza.

 

Ja mam +4, i 4 z kawałkiem, do tego astygmatyzm, ale do jazdy używam szkieł ok. 1,5 (różnie na jedno i drugie oko, do tego cylinder...) - tak dobrała okulistka do patrzenia w dal i do samochodu.

Na badania poszłam bez okularów i dobrze, bo przed badaniami tablica leżała na stole - mogłam się jej uważnie przyglądnąć :icon_mrgreen: Lekarz miał jakieś podejrzenia, pytał, czy nie noszę okularów. Powiedziałam, że używam do czytania. No i dostałam wpis, że wzrok mam ok. :icon_mrgreen:

Na codzień i tak noszę okulary, na moto w życiu bym bez nie wsiadła, ale mam ptrawko bezterminowo i spokój.

 

Jeżeli będę miał badania bezterminowe, a na egzamin przyjdę w okularach, to egzaminator może się do tego doczepić, czy On ma w papierach że muszę nosić okulary? Pozdrawiam!

 

Na egzaminie padło pytanie, czemu jestem w okularach i że mam wpisane, że wzrok mam ok. Więc wypaliłam, że w okularach chodze, bo wygladam inteligentniej :cool: ale mogę zdjąć... I egzaminator machnął ręką. Zdawałam w :)

 

A na druga kategorię... poszłam w przeciwsłonecznych. Nikt nie pytał, czy to korekcyjne. :icon_mrgreen:

 

 

 

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...