Skocz do zawartości

KTM EXC 300


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć od kogoś z Was na temat tego konkretnego modelu EXC.

Interesuje mnie charakterystyka silnika, jak wygląda przekaz mocy od dołu?

Od którego rocznika dostaje się starter?

Opłaca się interesować takim sprzętem, czy lepszy był by EXC 450?

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć od kogoś z Was na temat tego konkretnego modelu EXC.

Interesuje mnie charakterystyka silnika, jak wygląda przekaz mocy od dołu?

Od którego rocznika dostaje się starter?

Opłaca się interesować takim sprzętem, czy lepszy był by EXC 450?

 

Znam 300EXC z 2008 - to potwór! :eek: (450, to przy nim flegmatyczna matrona :icon_razz: ).

Dół ma bardzo elstyczny, mocny i spokojnie można bawić się w trial (jeśli porafisz okiełznać taką wściekliznę - mnie, na znanym torze trialowym, wyrzucało za każdym razem daleko do lasu :wink: ).

Góra, to potęga - w górach wskakuje na szczyt podjazdu, gdy ja już muszę uprawiać ostrą rzeźbę na 200EXC (też z 2008).

 

Nie wiem na czym wcześniej pomykałeś, ale to mocne moto o charakterystycznym oddawaniu mocy, dla osoby która ma bardzo konkretne oczekiwania od maszyny.

Na 200cc jezdżę już 6 sezon (2002, 2004 i obecna), czasem mi się wydaje, że już mi brakuje tu i ówdzie.. (a 250 nie ma tak plastycznego dołu, 4T znów mi nie leży), więc zerkałam w kierunku 300 (przyszłościowo) - jak sobie na nim polatałam, to gacie mi generalnie spadły :icon_mrgreen:

 

2008 ma starter.

 

Z 2007 i 2009 nie mam doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak ze nie wiem co wybrać bo wiem ze kupie KTM to jest pewne ale problem sie pojawia która pojemność i 300 2T czy 450 4T.

Od motocykla oczekuje tylko jednej rzeczy, ze będzie zapierd***ł bo resztę aspektów jakimi są zawieszenie, trwałość itd KTM oferuje w każdym sprzęcie :)

po dłuższym namyśle jednak będę musiał sobie chyba odpuścić 300 bo jednak 2T na podjazdach i w ciężkim terenie możne się w moim przekonaniu nie sprawdzić, dół czteropaka jest jednak pewniejszy od takiego 2T

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi dołu ci na pewno nie braknie jeździłem tym bydlakiem, to potrafi na 5 przy ok 3 tys obr. po lekkim dodaniu gazu postawić do pionu. Do mocniejszych 4t mam porównanie tylko do XL 600 i DR 650 i wymiękają z dołem obrotów w porównaniu do EXC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od motocykla oczekuje tylko jednej rzeczy, ze będzie zapierd***ł bo resztę aspektów jakimi są zawieszenie, trwałość itd KTM oferuje w każdym sprzęcie :)

po dłuższym namyśle jednak będę musiał sobie chyba odpuścić 300 bo jednak 2T na podjazdach i w ciężkim terenie możne się w moim przekonaniu nie sprawdzić, dół czteropaka jest jednak pewniejszy od takiego 2T

Ale kocopały sadzisz. Nie myśl o 300exce, kup 4T, bo po tym co piszesz nie masz pojecia o technice jazdy. Zapier....ł sobie będziesz bezpieczniej na 4T.

300 to maszyna dla ludzi, którzy wiedzą czego chcą, jeździli długo mniejszymi 2T. Ja jeżdżę na motocyklach 33 lata i kocham tego wariata ale nie polecam nikomu. To musi być świadoma decyzja.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kocopały sadzisz. Nie myśl o 300exce, kup 4T, bo po tym co piszesz nie masz pojecia o technice jazdy. Zapier....ł sobie będziesz bezpieczniej na 4T.

300 to maszyna dla ludzi, którzy wiedzą czego chcą, jeździli długo mniejszymi 2T. Ja jeżdżę na motocyklach 33 lata i kocham tego wariata ale nie polecam nikomu. To musi być świadoma decyzja.

Pozdrawiam.

 

 

mówisz jak Ci z działów Sport/Naked... i bierzesz mnie za gościa który by chciał kupić sobie R1 na początek. Jak możesz to proszę podaj choć kilka powodów przeciw tej 300 zakładając ze nie wiesz nic o moim doświadczeniu i umiejętnościach

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz jak Ci z działów Sport/Naked... i bierzesz mnie za gościa który by chciał kupić sobie R1 na początek. Jak możesz to proszę podaj choć kilka powodów przeciw tej 300 zakładając ze nie wiesz nic o moim doświadczeniu i umiejętnościach

samo założenie tego tematu może świadczyć o niewielkim doświadczeniu itp w temacie :)

Się jeździ od dawna to sie zna ludzi z takimi motorami a co za tym idzie zna sie te motory...

 

Generalnie 300 jest po po prostu znacznie mocniejszym motocyklem niz 450. Jeżeli chodzi o niskie obroty to ja osobiście między 450 a 300 różnicy specjalnej nie widze.

300 będzie lżejsza niż 450 ale będzie paliła 10l i trzeba na stacjach lać olej do baku (co nie jest bez znaczenia jak reszta po zatankowaniu czeka) a 450 7l.

Jestem na etapie prawie takiego samego wyboru. Albo 450 albo 250 lub 300 2t z młodszego rocznika.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem temat bo chciałem poznać Wasze opinie na temat tego motocykla i wbić sobie przysłowiowego "klina do głowy" bo lepiej mieć więcej dylematów teraz niż potem żałować zakupu.

Kupno motocykla za prawie 20 tys to nie kupno butów ze się dodrze i po sezonie kupi się nowa parę i właśnie dlatego założyłem ten temat.

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)po dłuższym namyśle jednak będę musiał sobie chyba odpuścić 300 bo jednak 2T na podjazdach i w ciężkim terenie możne się w moim przekonaniu nie sprawdzić, dół czteropaka jest jednak pewniejszy od takiego 2T

 

Trochę ci się pomyliło :biggrin: chyba ty się możesz nie sprawdzić na 2T na podjazdach i w ciężkim terenie :wink:

2T wymaga po prostu techniki, której braki wybaczają 4T. Zobacz na czym (i jak!) pomyka Tadzio Błażusiak i lepiej od razu posyp głowę popiołem :wink:

Widać, że absolutnie nie masz pojęcia o wyższych pojemnościach EXC w dwusuwie.

OK, pewnie nigdy nie siedziałeś na takim moto - radzę ci szczerze, jak dobra ciocia :wink: - znajdź kogoś w swojej okolicy z 250/300 EXC (albo choć 200cc) od 2007 w górę, pobrykaj uczciwie w "cięższym terenie" i wyrób sobie własne zdanie o oddawaniu mocy, charakterystyce i możliwościach tych maszyn.

 

Nie napisałeś jakie jest twoje doświadczenie i umiejętności techniczne, jakie maszyny dotąd objeżdżałeś - bo jeśli tylko te, co na bikepics, to nowa 250 2T Kacika będzie i tak przez długi czas dostarczała ci niewyobrażalnego ogromu wrażeń.

 

I nie strzelaj focha - próbujemy ci coś istotnego dla zdrowia i życia przekazać.

 

Udanego sezonu! :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednicy odradzam Ci to moto, to potwór i trzeba mieć świetną technikę i być absolutnie pewnym swoich umiejętności, tak 300tka ma blisko 70KM do tego mocny moment dzięki temu cholernie szybko wkręca się na obroty, jeden fałszywy ruch manetką i ryjesz dupą po glebie (w najlepszym przypadku :icon_mrgreen: ), do tego spalenie które nie jednemu dało się we znaki. Pewnie kusi Cię żeby zaimponować ziomom, ale przemyśl to dwa razy bo sprzedać takiego smoka nie jest łatwo, a bycie miotanym i poniewieranym to żadna radocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie prawie takiego samego wyboru. Albo 450 albo 250 lub 300 2t z młodszego rocznika.

Pozdr!

Jeżeli wiesz oczym mówisz i chcesz 300 to tylko rocznik 2008 i wyżej. Ja na takie zestrojenie 300 czekałem, 4 sezony. Jeżeli umiesz zmieniać sprężynki na klapce i umiesz to stroić to w tym modelu możesz zrobić wszystko. W jednym motocyklu można mieć kilka charakterystyk. Ja ustawiam w 10 minut moto na góry, tor i przelotki endurowe. Jak jest dobrze zestrojony pali mniej niż 200exc na tym samym dystansie (200 ma tylko prostą regulację). Pamiętajcie, że 300 ma niższą kompresje. Nie musi dużo palić. Na torze motokrosowym i ustawieniu cross pali nawet ponad 10l.

Pozdrawiam.

Edytowane przez konikkonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 2 offtopowe dygresje i już sobie ide :D

 

sx300 rózni sie silnikiem od exc 300 czy tylko strojeniem zaworu wydechowego ?? jest coś takiego jak sx380 czy tylko exc 380 ??

 

sory za offtop ale jak już widze temat to spytam

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...