Skocz do zawartości

Moto do 8-9 tys


Rekomendowane odpowiedzi

@Goccolo Bo kupuje moto zeby DLA MNIE sie podobal i zeby MI sie dobrze jezdzilo, a nie po to zeby podobal sie ludziom dookola i wzbudzal zazdrosc, podziw i wszystko inne. Majac na mysli moto dla starszej osoby chodzilo mi o to, ze ten motor (bynajmiej na zdejciach, bo nie mialem okazji widziec go w na wlasne oczy) wyglada jak by byl raczej stworzony do celow zapakowania kufrow i ruszenia z malzonka na biwak itp.

 

@spili gonzales Troche juz smigalem 80 konnym motorkiem i od dziecinstwa roznymi innymi... pisalem na poczatku ;) i pewnie z miesiac zanim cos kupie jeszcze posmigam ta ojca XJ. Jak bede zdania ze taka moc mi wystarczy to kupie cos miejszego, ale bardzo w to watpie bo juz troche nia pojezdzilem i mi sie zaczela nudzic, mialem okazje tez zrobic runde cbr 900rr no i mam respekt do tej mocy, ale sadze ze dam rade jak bede jezdzil z glowa na poczatku chociaz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Goccolo Bo kupuje moto zeby DLA MNIE sie podobal i zeby MI sie dobrze jezdzilo, a nie po to zeby podobal sie ludziom dookola i wzbudzal zazdrosc, podziw i wszystko inne. Majac na mysli moto dla starszej osoby chodzilo mi o to, ze ten motor (bynajmiej na zdejciach, bo nie mialem okazji widziec go w na wlasne oczy) wyglada jak by byl raczej stworzony do celow zapakowania kufrow i ruszenia z malzonka na biwak itp.

 

A nie myslales nad czyms o mniejszej pojemnosci? Naprawde nie ma Twoim zdaniem ladnej 500 czy 600?

 

 

@spili gonzales Troche juz smigalem 80 konnym motorkiem i od dziecinstwa roznymi innymi... pisalem na poczatku ;) i pewnie z miesiac zanim cos kupie jeszcze posmigam ta ojca XJ. Jak bede zdania ze taka moc mi wystarczy to kupie cos miejszego, ale bardzo w to watpie bo juz troche nia pojezdzilem i mi sie zaczela nudzic, mialem okazje tez zrobic runde cbr 900rr no i mam respekt do tej mocy, ale sadze ze dam rade jak bede jezdzil z glowa na poczatku chociaz ;)

 

Co znaczy, ze XJ zaczela sie Tobie nudzic? Pozamykales opony i poprzycierales podnozki? Nie jest sztuka odkrecic na prostej ale sprawnie zamiatac na winklach. Koledzy dobrze Tobie radza - najpierw prawko a pozniej bedziesz spokojnie jezdzil na upragnionej maszynie. Tylko idz do szkoly, gdzie sie czegos nauczysz a nie dostaniesz papierek o ukonczeniu kursu...

Masz 18 lat wiec wiele przed Toba - zdazysz polatac nie jedna mocna maszyna :)

Na Twoim miejscu zapisalbym sie na kurs i zaczal kompletowac ciuchy - ceny nie sa jeszcze jakies wygorowane, wiec cos spokojnie znajdziesz...

A jak juz musisz jezdzic - zacznij od czegos mniejszego, lzejszego - latwiej taka maszyne podniesc samemu, no nie?

Edytowane przez tango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cicuhy na pewno przeznaczy jakies 1500-1600 zl moze z jakims hakiem tzn kurtka, spodnie, buty, kominiarka na pewno nie bede jezdzil w dresie, ale nie mam ogromnych sum bo jeszcze sie ucze i ciezko sie zbiera kase ;p XJ mi sie znudzila nie tylko na prostych podnozkow nie przytarlem bo zawieszenie troche boja motor jest stary, ale juz sobie dobrze radze ;) GSX 600f objechalem na ktorej jezdzi kumpel juz 2 sezony. Tyle ze on jezdzi tylko od zdania prawka, a ja od dzieciaka ;p Mozna znalezc ladne 600 chocby R6 ;ppp , ale mysle ze z litrem/900 sobie dam rade i podniesc tez po malej glebie jak sie zdazy ;)

Edytowane przez Pstryk2528
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1500 to możesz kupić kask ALBO buty odpowiednie na litrowego sporta a nie komplet ciuchów ;) Znów sam sobie przeczysz, piszesz, że się uczysz i nie masz za dużo wolnej kasy a chcesz uprawiać jedną z droższych odmian motocyklowego hobby - duże sporty. A co do jazdy XJ - jak kto umi to i gumowatą ETZ podnóżki poprzyciera. Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy moja matka mawiała... Nie pomyślałeś, że kumpel wcale się nie ścigał, tylko sobie kontemplacyjnie jechał?? Albo wiedział coś czego Ty nie wiesz o tej drodze i po prostu odpuścił?

 

Wiesz, my tego naprawdę nie piszemy bo jesteśmy zazdrośni, bo mamy cię za szczeniaka czy coś. Jest właśnie odwrotnie, próbujemy pomóc, wytłumaczyć co i jak. A Ty z uporem maniaka, mając za sobą kilka jazd na XJ i jedną na CBR piszesz że dasz radę i w ogóle jaki z Ciebie mastah. Przecież gdyby to było takie a)proste b)tanie c)idealne na każde potrzeby to nikt na forum by nie jeździł niczym mniejszym niż sportowy litr lub 2litrowy cruiser. Zastanów się nad tym, skąd u nas tyle różnych mniejszych i większych maszyn. Na pewno nie dlatego że nie wszyscy mają kasę na zakup i eksploatację litra.

 

I powtarzam, nie piszę tego z zawiści tylko po to, żebyś nie przeżył smutnego zawodu.

Edytowane przez Ludwicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja stwierdziłem po już prawie wszystkim ze 110Kg + 60KM + 2x 17" + 320mm (450-550cc) daje mi obecnie największą frajde , no ale cóż chyba dlatego nadal jestem stanu wolnego bo i podnóżek brak dla pasażerki i to siedzenie jak deska :icon_razz: SUPERMOTO jak coca cola (czyli to jest TO) a i pamiętaj że uczucie pokonania sporta pow 600cc jest bezcenne .......niczym extasa a wiem co pisze bo umnie pokupiło troszku chłopaków na pierwsze moro nawet r1 a jeżdzic ze mna nie chcą chociaż mocy mają 3x więcej ...........

 

Edytowane przez paolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, R1 jest chyba po GS500 najpopularniejszym pierwszym moto ostatnio ;)

 

A, i przyszło mi do głowy takie porównanie tematu Pana Pstryka:

www.forum.alpinistów.pl

 

-cześć, lubię się wspinać, chyba jestem niezły bo dałem radę wejść na Giewont szybciej niż kolega co już się wspina. Byłem 2 razy w Karkonoszach i raz na tym Giewoncie, ale już to mnie nudzi, co polecacie wybrać K2 czy MountEverest?

 

-e, kolego, może najpierw Kasprowy, potem MountBlanc z Ekipą alboco

 

-nie, mam mocne nogi i dużo rozsądku, poza tym kupię sobie niedługo dobre buty, myślę że K2 będzie akurat, bo ten cały Blanc to dobry dla turystów z żonami. Ale jaką kurtkę polecicie - Bergson czy Fjordnansen? Bo chciałbym max 1500 na strój wydać...

 

i to tak wygląda mniej więcej

Edytowane przez Ludwicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ludwicjusz Nie pomyslalem ze nie chce sie scigac, bo to byl cel naszej przejazdzki. Wiem, ze nie piszecie tego z zazdrosci. Mysle, ze kazdy kupuje motor ktory bedzie dla niego odpowiadal dlatego niektorzy maja 600, 500 itd. itp. Dla mnie bedzie odpowiedni taki jakich przyklady podalem i moje pytanie bylo ktory z takich motorow polecacie. Nie pisze, ze jestem mistrzem dwoch kolek ani nic takiego, ale nie jestem tez osoba ktora po raz pierwszy spotyka sie z moto na kursie prawa jazdy. Co do ciuchow to kwestia dyskusyjna czy kazdy kto jezdzi litrowka ma ciuchy waret 5k+?? Za 1,5 k mozna juz w miare znalezc cos do pojezdzenia (kurtka, spodnie,buty) kask, rekawice juz mam.

 

EDIT

 

Gdybym napisal, ze chcem kupic litrowe moto ciuchy za 1,5tys zl i chce wystartowac w Moto GP to bylo by to idealne porownanie, ale ja nie bede sie wspinal na motocyklowe Mount Everest tylko jezdzil dla przyjemnosci, czasem troche rywalizacji (jak chyba wiekszosc na forum) i wiem ze najlepszym rozwiazaniem bedzie dla mnie ktorys z tych moto ktore podalem. Nie wiem tylko jak jest z ich awaryjnoscia itp. dlatego pytam. A w odpowiedzi otrzymuje: nie dasz rady, nie stac cie itp. Wiem, ze chcecie doradzic mniejszy moto bo to jest moto dla poczatkujacych itd. Gdybym zaczynal przygode z tym rok temu albo teraz na kursie na pewno bym nie wziol takiego sprzetu ktory wyjedzie mi z pod tylka. I jeszcze raz: NIE TWIERDZE ZE JESTEM ZAWODOWCEM ITP. ALE DAM SOBIE RADE Z TAKIM MOTO.

Edytowane przez Pstryk2528
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm co do ciuchów, to ciężko kupić coś za 1500 co się nadaje na sporta czy do dalszej turystyki. Zdziwiłbyś się jak wiele osób ma ciuchy warte 5k+ a jeździ na 600, 500 czy 250 ;)

 

Ale tak skromnie - zakładamy że kupujemy kombinezon 2 częściowy, no bo jednak najlepiej się w tym zapie...la a jeszcze idzie w to wleźć 5x dziennie. Czyli za 1500 można kupić coś RetBajka co udaje kombi, wygląda raczej śmiesznie i się rozpadnie po 2 sezonach. Sensowne propozycje to raczej 3000+, granicą jest tylko niebo (np Tatoo Dainesse). Buty, np Alpiny SMX+, czy ukochane na forum SIDI Vertigo, kolejny 1000... Jeżeli chcemy, żeby to były nasze jedyne buty to będzie wersja Gore, a to dołoży znowu parę złotówek. Oprócz tego dobrze by było mieć komplet texów, jak chcemy się gdzieś dalej wybrać, pogoda może być różna, a zmoknięte skórzane kombi to jednak niemiła sprawa na drugi dzień. Kask to osobna bajka, przy przewidywanych przelotowych waga, aerodynamika i komfort są ważne, nie wiem jaki posiadasz tak więc nie będę tu za bardzo teoretyzował. Rękawice na pierwsze razy starczą jakiekolwiek, ale szybko zapragniesz czegoś np ze ślicznym A ;) Poza tym pomyśl o swoim plecaczku, no dobra nie chcę Cię straszyć...

 

I to wszystko generuje koszty.... Tak więc mówienie, że skończy się na 1500 to tylko oszukiwanie samego siebie. Przynajmniej ze mną też tak kiedyś było, a nadal końca nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to ze kupie ciuchy za jakas kwote i ze nie bede w tym jezdzil dozywotnio zo wiem ;) tak jak to, ze i sprzet sie moze zapsuc;) ale nie mam tyle kasy zeby wylozyc od razu ;p w tym sezonie motor i jakies ciuch w nastepnym wymiany eksploatacyjne i moze jakies lepszye ciuchy ;) i tak w kolko jak ze wszystkim chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstryk, spokojnie się ubierzesz za półtora tysiąca. Przecież nie musisz kupować wszystkiego z najwyższej półki. Poczytaj na forum opinie o ciuchach Retbike'a. Ludzie to chwalą i nie są to żadne szmaty. Buty też do 300zł można kupić, na przykład Probiker albo Nitro, niekoniecznie od razu Dainese czy Sidi. Ja kupiłem swoje za nieco ponad 200zl i już trzeci sezon w nich jeżdze i dalej się trzymają. Tak że nie pękaj ;).

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstryk a nie myślałeś o karierze wyścigowca? Tak Cię czytam i widzę, że rośnie nam w Polsce nowy Rossi - głupio by było zmarnować tak dobrze rozpoczynającą się karierę.. :D :D

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...