Skocz do zawartości

Moto do 8-9 tys


Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy ci dobrze zycza i doradzaja lecz i tak decyzja nalezy do ciebie, ale przemysl to jeszcze z kilkanascie razy taki zakup. Dokladnie jak pisal tutaj jeden z kolegow zrob pierw prawo jazdy a pozniej pomysl nad sprzetem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz coś mocnego, to kup SV650. Choć dużo rozsądniej byłoby kupić CB500 albo GS500. Uwierz mi, że frajdy z jazdy i tak dostarczają, mimo iż nie mają 150 KM.

Te dwa motocykle, które wymieniłeś, to nie są sprzęty odpowiednie dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz coś mocnego, to kup SV650.

Jesli posluchal bys rad starszych kolegow to mam taka SV na zbyciu, jesli chcesz dowiedziec sie cos wiecej zapraszam na priv :D

osobiscie uwazam ze trzeba byc albo bardzo nie rozwaznym lub naprawde umiec jezdzic by siasc od razu na lytra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pstryk się zawziął i żadna dychawiczna SV nie przejdzie :icon_razz: Ale mam dla niego taką małą historyjkę: mam koleżankę, zrobiła prawko na motór, super. No i oczywiście zakochała się w CBR 600 F4, na nic były tłumaczenia, kontrolne przejażdżki gsami i innymi, cebra i koniec. (tak, skąd my to znamy...) No i rzeczona kuleżanka stała się dumną właścicielką sporta. Chwilę później jak już podwieźliśmy jej moto pod dom stała się dodatkowo właścicielką dumną i bladą. Bo moto jakieś nerwowe takie, siedzenie wyżej niż w kursowym cbfie i na dodatek jakoś tak ryczy :biggrin: No, ale było nie było, kupione, trzeba się lansować, nie ma lekko. No i się biedaczka lansowała do pierwszej gleby, drugiej, trzeciej... Cebra już nie taka igła jak na początku, z koleżanką nie da się jeździć w trasie bo na zakrętach to max 80 - no bo wiecie, te uślizgi, ona taka nerwowa (cebra, choć dziewczyna ostatnio też :wink: ). Przejażdżkę po mieście odbyliśmy wspólnie jedną i to nie cała - od bankowego do marek. Ona na swej cbr, ja na skuterze 250ccm. No i gdzieś koło dw. wileńskiego (połowa drogi, przeważnie 2-3 pasy w jedną stronę, ruch średni) nie wyrobiłem i se pojechałem w siną dal - znaczy do przodu. Tak oto wygląda zaczynanie od sportowego, mocnego motocykla. Że po całym sezonie nadal ją skuterki objeżdżają. Pstryk, czy na pewno mogłeś po tak krótkiej przejażdżce i posiadanym doświadczeniu stwierdzić że XJ ojca nie jedzie w winklach? Do czego na tę chwilę potrzebne ci stokilkadziesiąt km i Nm? Przecież na początku jeździ się raczej ostrożnie, a jak jeszcze trzeba uważać na własną maszynę, żeby nie poniosła... Nauka idzie wtedy powoli. I tak postąpisz jak zechcesz, ale chyba musi być coś na rzeczy skoro takich historii na forum i w necie jest do bólu, a i wszyscy Ci odradzają... Ponadto piszesz, że na strój 1000-1500 zł, fajnie, tylko pamiętaj że tyle potrafi kosztować tylna guma, która znika przy litrze szybciej niż myślisz. Stać Cię aby tyle ładować w ogumienie co najmniej raz w sezonie? Do tego za podobną kwotę w Hondzie nabywa się np. boczną owiewkę która lubi sobie pęknąć przy jakimś paciaku... Duże motocykle to wspaniała sprawa, ale nie ma sensu porywać się z motyką na słońce, bo się tylko zestresujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zacząć od szukania na forum... tylko trzeba wykazać ciut zaangażowania, a nie czekać aż wszystko na tacy podadzą i jeszcze podgrzewacz włączą by nie stygło :icon_twisted:

fzr, 900rr i dalej już sobie poradzisz

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście wybrałbym CBR niż FZR , FZR to staroć. Jak już kolega szuka czegoś mocnego to może jakiś SRADzik ?? Hę?? Może ZXR ?? ZX9R ?? Albo Król olejaków tj. Gixer 1100 i jego 150konny chłodzony olejem i powietrzem agregat ?? Masz w czym wybierać, potworów w tej kasie troche jest, a zapomnieliśmy jeszcze o klasyku CBR 1000F choć ta troche mało sportowa , krowiasta ale jebnięcie ma, na długą prostą jak znalazł hehe ... Jak kupisz i troche polatasz to sie pochwal jak Ci idzie ogarnianie, sam jestem ciekaw ;) Mam nadzieje , że że sobie i sprzętowi krzywdy nie zrobisz , choć nie przesadzaj z tą pewnością siebie , bo prawdziwy ruch uliczny to troche inna bajka jak 30km zrobione ukradkiem , bocznymi drogami ... Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupie to sie na pewno pochwale ale to co najwyzej w polowie wakacji ;) Wiec musisz poczekc troche.. Na razie czekam do kwietnia i zaczynam kurs ;D i posmigam XJ w daaaalsze trasy ;D hehe Teraz to mam jeszcze wiekszy mentlik niz na poczatku ;D Chodzi mi bardziej o podanie Motoru i wymienienie jago za i przeciew... Chociaz tu na pewno tez bedzie bardzoo duzo roznych zdan... No i w gre raczej wchodza tylko rzedowki (ten dzwiek jest jak muzyka hehe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...