Skocz do zawartości

Moto do 8-9 tys


Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku witam wszystkich, gdyz jestem tu nowy ;) :crossy: :wink:

 

Tak jak w temacie - mam zamiar jakos na wakacje kupic motor, jak narazie najbardziej zainteresowaly mnie Yamaha FZR1000 lub Honda CBR 900rr z tym ze yamaha pewnie byla by za mniejsze pieniadze od przewidzianego budzetu i zostalo by jeszcze na jakis kombinezin, butki itp. Co polecacie?? Szukam moto wlasnie pokroju tych dwoch ktore podalem.

Edytowane przez Pstryk2528
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź się kolego prześpij z tym pomysłem ;)

 

Na pierwsze moto chcesz sobie zapodać litra?

Dla mnie to nie jest żaden "pełen szacun", tylko raczej głupota i chęć przyszpanowania przed koleżkami...

 

Jeśli na dodatek masz tyle latek co w podpisie, to już w ogóle może być ciekawie...

Też miałem kiedyś 18 lat i trudno było się wtedy powstrzymać od dawania w palnik - całe szczęście, że maszynkę miałem odpowiednią do miejętności.

 

Jeśli twojemu pomysłowi przyświeca cel zabłyśniecia przed kolegami i cipkami pod blokiem, a po nocach śni ci się jak zamykasz budzik w Fireblade to wstrzymaj się z zakupem jeszcze parę lat...

 

A jeżeli już koniecznie chcesz się na poważnie wciągnąć w "motórowy świat", to przeznacz tak z połowę tej kasy co podałeś na dobre ciuchy+buty+kask, a do reszty dozbieraj jeszcze ze dwa tysie i kup sobie jakąś przechodzoną 500-kę, której nie będzie szkoda przeciągnąć po asfalcie. Jak się na niej nauczysz jeździć, to kupisz sobie coś większego.

 

 

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pierwsze moto... Zaczolem jak mialem 9 -10 lat... na komunie dostalem fajnego Rometa zamiast roweru ;p (mam chrzesnego z bzikiem na punkcie moto) mialem go ze 2 lata i sporo smigalem (mieszkam na mazurach w dodatku na wsi wiec jest gdzie polatac...) pozniej byla wska 3 i 4, MZ, Jawa TS chyba ta ``sportowa`` wersja, srednio kolo roku mialem kazde moto, od 16-18 lat najwiecej jezdzilem niestety odkurzaczem gdyz musialem czasem skoczyc kawalek dalej, a bez prawka to sie nie da ;p No i okolo 2 lata temu ojciec sprawil sobie Yamahe XJ750 no i tez nia troche pojezdzilem... Weteranem ani doswiadczonym kierowca na pewno nie jestem, no ale jako takie obycie mysle ze mam... Na ciuchy chcialbym wydac jakies 1000-1600zl i 8-9k na moto. Nie kupuje moto dla szpanu przed kolegami tylko dla tego ze lubie tym jezdzic ;p A rwanie cipek na motorzyk, fure itp. to jak dla mnie pojscie na latwizne ;p A ja jestem ambitniejszy;p Troche sie rozpisalem hehe No i jeszcze zapomnialem dodac wyzej ze mialem pocket bike w wakacje i szczerze polecam hehe fajna zabawa ;D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja taką ładną VFR oddałem za 6 z hakiem , a tak poważnie to jesli twierdzisz, ze umiesz jeździć to i tak bym nie wychodził poza przedział do 100 KM ( choć to i tak chyba za dużo) popatrz za vfr`ą , moze jakim fazerem , hornetem , jajkiem (gsxf) itp. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stroju to rekawice juz mam ;D No i kask Sharka tez jest w miare niezly, wiec zostaje mi kupic: kurtke, spodnie (lub kombinezon), buty, kominiarka jakas i mysle nad pasem na nery...

@Vivaldi Rometem jezdzilem jakies dwa lata od komuni, pocket byl w te wakacje tylko i wylacznie rozrywkowo doswiadczenia to sie na takim czym hyba nie nabierze za duzo, xj750 wielu tys km nie zrobilem bo nieciekawie sie jezdzi ciagle ta sama trasa (nie mam jeszcze prawka), ale juz mi sprawnie idzie jazda nim. Jechalem juz Honda CBR 900rr kolegi - przejazdzka doslownie jakies 30km no i roznica jest rzeczywisci duza, ale dawalem rade nawet lepiej sie jezdzila po zakretach niz ta XJ...

Decyzje w sprawie mocy, pojemnosci juz podiolem i raczej nie zmienie jej... ;) Teraz tylko caly czas zastanawiam sie co wybrac... Z tych dwoch (FZR , CBR) CBR jest ladniejsza, FZR kolo 2-3k tansza... No i chyba troche mocniejsza... Tak mi sie wydaje ;p Nie mialem okazji niestety przejechac sie FZR, ale slyszalem ze bardzo wygodne motorki... Zalezy mi na opiniach bardziej rozeznanych w tym sprzecie... (awaryjnosc, dynamika, komfort, eksploatacja) Chyba ze jest cos godne polecenia z innej stajni? Suzuki, Kawa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...