Skocz do zawartości

Czym wyczyścić chromy i aluminium


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem krótko - masakra. Dzisiaj zrobiłem na gotowo jedną stronę przedniego koła - trzy godziny ruchów posuwisto-zwrotnych i łapa chce odpaść. Jutro druga strona....

Dobrze, że moto ma tylko dwa koła.

Nigdy nie kupię trajki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ogolnie po lux polerce to moze byc lipa z polaczeniem lakieru z polerowana powierzchnia... choc slyszalem o przypadkach ze lakier jednak trzyma dobrze..niestety stracila polerka przez to swoj efekt... specem w dziedzinie nie jestem ale radze zwrocic uwage na ten aspekt

 

Witam! Proszę o pomoc i radę! Kupiłem motocykl z przyklejonymi elementami spodni do chromu tłumika :banghead: - jest to roztopiony plastik - czym mogę to usunąć nie niszcząc chromowanej powierzchni?

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw namocz to , oczywiście na zimnym wydechu, benzyną ekstrakcyjną, acetonem, lub czymś podobnym.

Potem próbuj to zmyć takim specjalnym zmywakiem do patelni teflonowych.

Jak nie będzie chciało zejść to pomóż sobie drewniana łopatką do smażenia.

To co już zostanie to zmyj do końca wyżej wymieniona substancją.

Potem już tylko pasta do chromu/aluminium, wedle uznania, ja polecam Sonax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam pastę automax. Da się nią spolerować dosłownie wszystko :icon_biggrin:

Aby ułatwić sobie zadanie radzę założyć na wiertarkę kółko filcowe o grubości ok. 1-2cm, jednak z twardego, a nie zwykłego filcu.

Tą metodą z powodzeniem da się spolerować granatowe przebarwienia na wydechach, jednak jest to syzyfowa praca - kolory wrócą, nim zdążysz się obejrzeć :icon_rolleyes:

Edytowane przez Motocyklista na motocyklu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam pastę automax. Da się nią spolerować dosłownie wszystko :icon_biggrin:

Aby ułatwić sobie zadanie radzę założyć na wiertarkę kółko filcowe o grubości ok. 1-2cm, jednak z twardego, a nie zwykłego filcu.

Tą metodą z powodzeniem da się spolerować granatowe przebarwienia na wydechach, jednak jest to syzyfowa praca - kolory wrócą, nim zdążysz się obejrzeć :icon_rolleyes:

Dzięki wielkie za pomoc! :biggrin: Wczoraj usunąłem drewnianą łopatką prawie wszystko (2 godziny skrobania), dzisiaj pezpoleruję i będzie ok!!! Pozdrawiam :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Weź szmatkę w dłoń, nałóż środek do polerowania lakieru lub metalu zależy jaki jest pod ręką i przejedź po elemencie. Jak szmatka będzie czarna to metal i poleruj aż zaciek zejdzie. Jak nie zmieni koloru to lakier/powłoka i trzeba by ustalić jak głęboko został uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pozbyłem się cholernych chromów......motocykl powinien byc czarny i brudny ;)

No masz rację ,ale malowanie chromów zwykłą farbą w spreyu to pomyłka.

Po drugie to nie chromy zachodzą od silnych środków myjących a aluminium, rada polerka za pomocą dobrych past, tempo i inne gó..na to strata czasu.

masz-sprawdzone http://www.opineo.pl/opinie-1660874-boll-pasta-do-polerowania-retro-250ml.html

Edytowane przez starydziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie chromu nie ma sensu bo się nic nie trzyma. Ja chrom odpaliłem w kwasie, wypiaskowałem i pomalowałem na czarno......pozamiatane.

 

ty , Ksylo to jakiś inny jesteś chyba , temat jest o czyszczeniu chromów i aluminium a nie o malowaniu blachy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim cos napiszesz to najpierw przeczytaj uwaznie poprzednie posty, bo nie ogarniasz. Ja nigdzie nie pisalem o malowaniu blachy tylko o tym co sie powinno z chromem zrobic w/g mnie.............a w ogóle to "czep sie tramwaju", nie chce mi sie z toba gadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...