Skocz do zawartości

bandit 400 nie chce odpalić


bandit4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam dawno mnie nie było ale to wszystko przez kryzys w kraju..

przeciek zlokalizowany ale pojawiły się znowu problemy :( olej cieknie z prawego dekla ale od góry tam wychodzą jakieś przewody i dlatego jak silnik jest włączony to dopiero wycieka ale to jest nic kupiłem silikon uszczelniający teraz szukałem uszczelek ale do małego bandyty ciężko znaleźć więc wytnę sam widziałem na allegro specjalną tekturkę myślę że sobie poradzę :) ale problem w tym że bandit znowu nie chce odpalić a przecież nie dawno kupiłem świece i palił ładnie a teraz znowu jest coś nie tak :( zaczął trochę dymić strzela z wydechu obroty falują gdy chce dodać gazu gaśnie tak było ostatni jak jeszcze udało mi się go odpalić :( a jeszcze prędzej jak dodawałem gazu to pomiędzy 6 a 7 tys obrotów przygasał i dalej znowu szedł tak jak by była taka luka pomiędzy :( wykręciłem z tatą świece i są całe ob kopcone... wydaje mi się że to coś z gaźnikami.. kiedyś widziałem posta że ktoś pisał o bandit 400 i też miał ten sam problem.. nie wiem co mam dalej robić :( pogoda co raz lepsza a tu ciągle jakieś problemy.. :(

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nowka to nie jest i troche problemow zawsze bedzie.

Proponuje dac gazniki do czyszczenia i sprawdzenia, a we wlasnym zakresie oproznic zbiornik i dokladnie zbadac czy czasem nie jest zardzewialy od srodka.

Pogoda sie nie przejmuj jeszcze w maju ogrodnicy przed toba, trzeba wszystko w moto ogarnac zeby zrobil sie z niego znowu niezawodny sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki Adam za porady :) teraz trwają poszukiwania dobrego fachowca który zajmie się tymi gaźnikami a u mnie w okolicy to ciężko o takiego kaski też nie mam za dużo praktycznie cały wojskowy żołd idzie na moto..

ale muszę go zrobić :) musi być igiełka :)

PS. Gdyby ktoś miał namiar do dobrego fachowca z warmińsko-mazurskiego to niech da mi cynkę

POZDRO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziś przeczyściłem świece były całe okopcone i zauważyłem że dugi wężyk który jest odpowiedzialny chyba za wytwarzanie ciśnienia był zagięty uniosłem bak do góry i gdy obydwa wężyki były wyprostowane zakręciłem rozrusznikiem i odpalił :) więc może przyczyną był ten wężyk skróciłem go troszkę i jest ok :) nie dawno znowu próbowałem odpalić i odpalił :) ale obroty falują, słychać drobne strzały z tłumika i pomiędzy 6-7 tys się trochę dusi.. byłem dziś u jednego fachowca i pytałem się o gaźniki czy mógłby się nimi zająć ale zapytał się jaki motocykl i jak usłyszał że bandit 400 to mówił że się nie podejmie.. trudno będę szukał dalej :)

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś u jednego fachowca i pytałem się o gaźniki czy mógłby się nimi zająć ale zapytał się jaki motocykl i jak usłyszał że bandit 400 to mówił że się nie podejmie.. trudno będę szukał dalej :)

POZDRO

To może jakiś traktórzysta to był? Gdzie Ty mieszkasz chłopie, że nie ma nikogo od gaźników? :)

Ściągnij sobie Haynesa i sam zrób gaźniki, widać, że do tej pory logicznie myśląc usuwałeś dotychczasowe usterki. Głupi nie jesteś i mając serwisówkę dla majsterkowiczów sam sobie poradzisz z gaźnikami.

Tu coś na dobry początek: http://www.motogen.pl/artykuly/porady/czys...wego,art21.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziś przeczyściłem świece były całe okopcone i zauważyłem że dugi wężyk który jest odpowiedzialny chyba za wytwarzanie ciśnienia był zagięty uniosłem bak do góry i gdy obydwa wężyki były wyprostowane zakręciłem rozrusznikiem i odpalił :) więc może przyczyną był ten wężyk skróciłem go troszkę i jest ok :)

 

Po założeniu baku, między silnikiem a zbiornikiem jest niewiele miejsca. Musisz dokładnie wszystko "poukładać" Pospinać w kupę elektrykę (jeżeli była wiązka rozcinana) i dobrze poprowadzić wszelkie przewody. Poczytaj serwisówkę, tam jest dokładnie opisane i pokazane jak każdy przewód ma iść. A co do problemów z pracą silnika, to zacznij od początku. Zdejmik zbiornik i zobacz czy nie ma rdzy w środku, wymontuj z niego kranik sprawdzając czy nie jest jakimś syfem zabity. Powoli po nitce do kłębka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :) dziś oddałem moto w ręce dobrego mechaniora mówił że zerknie co jest tam grane :) pytałem się ile może kosztować full serwis gaźników czyli czyszczenie, regulacja i synchro to powiedział że ok. 250zł wydaje mi się że jest to przyzwoita cena :) ale na razie zerknie co się dzieje bo być może że to nie jest wina gaźników...

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Odebrałem moto od mechanika zrobił pełen serwis gaźników i ogólnie sprawdził stan silnika :) wszystko jest ok :) ale problem tkwi w zanieczyszczonym i zardzewiałym od środka baku i na razie go nie zakładam bo jeżeli go założę to chwilę pojeżdżę i znowu będę musiał go oddać.. tego mi nie zrobił bo nie zajmuje się takimi sprawami.. mówił żebym go sam wyczyścił albo dał do wypiaskowania pod ciśnieniem.. Czy wie ktoś może jak sam mógłbym poradzić sobie z tym bakiem? Czy są jakieś środki chemiczne żeby pozbyć się tego syfu? :)

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć do środka łańcuch rowerowy i pomachaj trochę a następnie wypłucz kilka razy. Wyczyść też kranik bo i tam może być syf, i zmień filtr paliwa jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Pozdro

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że robili sodą kaustyczną lub nakrętki i grzechotka - wiem to od ludzi zajmującymi się weteranami - sam nie testowałem. Po wszystkim (czy to soda, czy żwir/nakrętki) należy pomalować zbiornik od środka (jest specjalna farba) co by nie rdzewiało na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem już filtr paliwa ale nie wiem na co się zdecydować czy ten łańcuch czy nakrętki a może coś innego żeby nie było problemu z wydobyciem tego z baku i co dalej czy trzeba później nałożyć jakiś środek żeby zabezpieczyć tą powierzchnię przed rdzą..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...