Skocz do zawartości

Następna, która nie zauważyła


kvos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliście na pierwszym filmiku jak motocyklista próbował wyminąć auto przeciwskrętem?, próbował z lewej bo miał nadzieję, że auto się szybko usunie z drogi :/

Może z prawej by mu się udało.

 

To jest odruch - we wspomnianym wyżej moim wypadku zareagowałem dokładnie tak samo,

choć do tej pory mam wątpliwości, czy to było najlepsze co można było zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm przyjżałem się filmikowi i zauważam kilka rzeczy

facetka jechała pod ostre światło co utrudnia widoczność

motocyklista bez świateł..... 19 sekunda

auto nie zmieniło pasa nagle tylko się zatrzymało wcześniej i sam skręt odbył się spokojnie....

 

moim zdaniem pomimo że motocyklista jest na prawie to dał ewidentnie 4liter brakiem przewidywania....

tak myślę ale możecie się ze mną nie zgodzić....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zagladam na forum po miesiacu. I co widze? No jestem w szoku!

Moj staz na moto: 1,5 roku. Moj "staz na lewoskrecie": 3-krotnie (w tym 3 razy BABA!)

 

nieważne - facet czy baba - ważne żeby mieć oczy dookoła głowy. ile razy każdy z nas musi puszczać gaz bo ktoś z przeciwka myśli że zdąży? płeć nie ma znaczenia. a to że baby procentowo zdarzają się częściej :) cóż płeć piękna ma zawsze pierwszeństwo :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jakiś filmik z wypadkiem i znowu ta sama dyskusja a ja znowu to samo.

I co z tego że wina jest po stronie kierowcy - to mniej boli, nie będziecie mieć złamań - co po odszkodowaniu za motocykl jak może już nigdy na niego nie wsiądziecie.

Jadąc motocyklem każdy musi uważać 10 jak nie 100x bardziej.

Zobaczcie na dział wypadków 90% to wina kierowców z samochodów - i co z tego. Jaka to dla was różnica w trumnie lub na OIOM- ie ? bo dla mnie żadna- sztuką nie jest jechać ale dojechać

1) wniosek - popatrzcie na cień drzew i na szybę samochodu jak stoi. samochód jechał pod słońce - wiec motocyklista powinien/ oczywiście nie musiał/ przewidzieć sytuację że jadąc pod słońce jest mniej widoczny i może zostać niezauważony (więc powinien jechać wolniej i 1000x bardziej uważać na pojazdy z naprzeciwka). Pozatym ta kobitka jechała, stanęła i zaczęła lewoskręt - to już u kierowcy motocykla powinno zapalić czerwone światło i hamowanie. A tak - miał pierwszeństwo i co z tego. Do tego to teren zabudowany z parkingami, sklepami - tylko człowiek nienormalny pałuje tutaj bezmyślnie

Zresztą chyba w tym przypadku prędkość nie była duża- ale jak widać konsekwencje ogromne

Motocykl to nie tylko manetka i kierownica - tak naprawdę jedzie się głową.

Święte słowa.

Co za różnica czyja wina?

Efekt ten sam...

Szerokości a przede wszystkim OSTROŻNOŚCI w nadchodzącym sezonie życzę Wam i sobie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh szkoda mówić. Sama jestem kobietą alę się zgodzę, że 80% kobiet nie powinno mieć prawa jazdy.

 

i 50 % facetow :biggrin:

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przynajmniej w mieście należy jeździć tak jak przepisy mówią dlatego że kierowcy puszek tak zakładają i stąd te wymuszenia-nic na to nie poradzimy niestety. 200% skupienia i może się uda dożyc następnego sezonu :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...