Skocz do zawartości

komninezon i kask


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

jako iz jestem tu nowy to mam nadzieje ze nie zapytam o cos niestosownego i mam nadzieje ze moje pytanie znajduje sie we wlasciwym miejscu

powoli zbliza sie wiosna i nosze sie z zamiarem kupna motocykla wiec rowniez kasku i kombinezonu...

chcialem sie zapytac gdzie w okolicach Zielonej Gory mozna kupic dobry kask i dobry kombinezon, wiem ze na allegro mozna kupic bo patrzylem ale zanim kupie chcialbym przymierzyc, interesuje mnie cos pozadnego do wydania razem z motorem mam do 20 tys zl... i takie moze dziwne pytanie ale czy w lato w takim kombinezonie nie jest goraco :| ? dodam ze chcem kupic czarny kombinezon wiec dlatego pytam :]

a i kask solidny i lekki... a co do motoru to bedzie to albo suzuki gsx-r albo yamaha r6

i prosze mnie nie odsylac do artykulu bo go przeczytalem... ale mimo wszystko chcialem od czegos zaczac wiec moj pierwszy post powedrowal tutaj

co byscie polecili

pozdrawiam :]

Edytowane przez Ukash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, musisz trochę doprecyzować pytanie. Jaką część z tych 20 tyś chcesz przeznaczyć na motocykl a ile na ubranie. Bo kombinezon i kask to nie wszystko. Dodaj jeszcze buty, rękawice, może żółwia.

Poza tym rozpiętość jest ogromna, kombinezony od 1000 zł (nowe) do 8000 (np replika Dainese Vallego Rossiego), kaski od 500 (już takie do przyjęcia, choć jak chcesz coś lekkiego to przygotuj się na ponad 1000 zł) No i określ czy kombiak ma być jedno, czy dwuczęściowy, kask integralny, czy z otwieraną szczęką.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombi Dainese 8000

shoei x spirit 3000

buty sidi vertigo corsa ok 1000

dobre rękawice 600

suma 12600 :icon_mrgreen:

 

to po odiczeniu jeszcze opłat za moto stać Cię na cb500 albo na nsr

 

przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać

 

doprecyzuj ile na co.....

 

pozdrowiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i takie moze dziwne pytanie ale czy w lato w takim kombinezonie nie jest goraco :| ? dodam ze chcem kupic czarny kombinezon wiec dlatego pytam :]

a i kask solidny i lekki... a co do motoru to bedzie to albo suzuki gsx-r albo yamaha r6

 

 

Jak sie czlowiek zes*a ze strachu bo go super sport poniosl to i zima w kombiaku goraco...:)

teraz ja sie nie moglem powstrzymac:)

 

A tak realnie mowiac, to nawet bez precyzowania mozna zalozyc, ze przy tego typu maszynach lekka reka z 4-5 tys na ubior trzeba liczyc (garnek, kombi/kurtka,spodnie,buty,rekawice) - bo to juz najwyzsza liga zagrozen na drodze... no chyba ze sie chce wersje turystyczna sportowych motocykli (to jakies 300 zl z czego 250 to garnek a 50 zl to klapki, t-shirt, spodenki i biale skarpetki:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wiedzialem ze bedzieci mieli ubaw ale ok mam troche dystansu do siebie i wiem ze sie znacie na rzeczy

no wiec okolo 17 tys no i widze ze tu mnie wiecej wyniesie to powiedzmy 4 tys na reszte...

zalezy mi przede wszystkim na dobrym kombinezonie i kasku

kombinezon skorzany wizualnie napewno bardziej mi sie podoba ale praktyczniejszy dla mnie wydaje sie byc tekstylny, ale zalezy mi na tym zeby sie w nim nie zapocic, no ale jesli mialby to byc troche drozszy skorzany ale przewiewny to rozwaze opcje wstrzymania sie i dolozenia wiec kombinezon jednoczesciowy, kask integralny, a reszta moze byc naprawde tania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lektura obowiązkowa zaliczona? o kaskach, o kombinezonach; poczytasz archiwalne posty, będziesz mądrzejszy. za parę dni... :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ubiorze motocyklowych oprócz tego żeby był bezpieczny i właśnie dobrze izolował od wiatru i deszczu. Prawie każdy strój motocyklowy posiada jedną lub więcej podpinek. Jak jest ciepło to zakładasz samą kurtkę/spodnie z protektorami. Jak jest zimno to wkładasz podpinki... Jeżeli serio masz zamiar kupić r6/gsx-r to raczej na pewno nie będzie ci ciepło nawet w upalny dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli serio masz zamiar kupić r6/gsx-r to raczej na pewno nie będzie ci ciepło nawet w upalny dzień...

 

no prosz... też się tak na tym znasz, jak na zapinaniu kasku? :icon_twisted:

BTW jak kupi r6 do nauki jazdy to może się okazać, że często nawet w podkoszulku będzie "za gorąco" w sytuacji podbramkowej :rolleyes:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdego traktujecie tak jakby sie mial zaraz zabic?

zdaje sobie sprawe ze to dosc niebezpieczna "zabawka" i ze przesiadajac sie z mojego golfa ktorym jezdze na codzien ktory rozpedza sie do setki w dwa tygodnie bedzie to kolosalna roznica ale jestem na tyle rozsadna osoba ze zadbam o siebie...

wiec wracajac do tematu czy kupujac kombinezon skorzany powiedzmy za 2000 zl duza predkosc plus opor powietrza sprawia ze jak odepne te membrany dobrze mowie? to nie zagotuje sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie musisz mierzyc i kombi i kask i rekawice i buty. poczytaj opinie o danych produktach w istniejacych juz tematach, na tej podstawie wyeliminuj te ktor ci nie odpowiadaja (oczywiscie teoria) i wez sie za wycieczki po sklepach i przymiarki.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdego traktujecie tak jakby sie mial zaraz zabic?

zdaje sobie sprawe ze to dosc niebezpieczna "zabawka" i ze przesiadajac sie z mojego golfa ktorym jezdze na codzien ktory rozpedza sie do setki w dwa tygodnie bedzie to kolosalna roznica ale jestem na tyle rozsadna osoba ze zadbam o siebie...

wiec wracajac do tematu czy kupujac kombinezon skorzany powiedzmy za 2000 zl duza predkosc plus opor powietrza sprawia ze jak odepne te membrany dobrze mowie? to nie zagotuje sie ?

 

szukaj, mierz, wybieraj, kupuj

 

masz jeszcze trochę czasu...

na stroju nie oszczędzaj

 

pozdrowiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na tyle rozsadna osoba ze zadbam o siebie

[...]

duza predkosc

Czy tylko ja widze tutaj pewna niespojnosc.

Nie chce operowac stereotypami, ale Golf, scigacz...

Wg mnie rozsadnie byloby zaplanowac sobie zakup odpowiednich ciuchow, a nastepnie za pieniadze ktore zostana kupic motocykl, bo obawiam sie w odwrotnej kolejnosci to nie przejdzie i ciuchy beda po kosztach kupione, a odbije sie to na zdrowiu przy pierwszym upadku.

A tematow o kobinezonach i kaskach troszke juz bylo - to forum to prawdziwa skarbnica wiedzy, tylko trzeba troszke poszukac...

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ja powiem tylko tyle, ze ubior to wazna rzecz i sam zbieram sie do kupna odpowiedniego stroju..

 

a co do przesiadki..

to kolego ja wiem ze marzenia marzeniami i magia tych 2 kółek jest niezaprzeczalna, ale jak z samochodu na cos takieog sie przesiadac to nie uwazam za najlepszy pomysl..

a to ze jestes poukładany, czy rozsądny, to nie wiele ma tu do rzeczy..

 

bo raz ze konieczne jest doswiadczenie, a dwa, ze wystarczy przypadek i mozesz popelnic blad...

 

wprawdzie jezdze r6, ale wczesniej jezdzilem nsr125, sv650...

i uwierz mi, to calkiem inna para kaloszy, a raczej kółek..

 

nie chce się wymądrzać, bo mi brakuje jeszcze wiele w doświadczeniu na moto..

no ale to tyle co moge powiedziec od siebie..

 

a nie lepiej sprobowac od czegos nie tyle mniejszego w sensie pojemnosci jak 125, ale np. chociazby mniej radykalnego??

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod zostawiam a motocykl bedzie uzywany do turystycznej jazdy, nie do jakis dalekich tras, ani tymbardziej na tor... wiec raczej mania predkosci mi nie grozi

i co do predkosci to chodzilo mi o to czy nie bedzie mi goraco nawet przy 100km/h co juz jest dla mni duzo? a poza tym duza predkosc to nie mialem na mysli maksymalna... bo do takiej nie zamierzam dochodzic a bynajmniej nie teraz...

przeciez wspominalem ze chcem kupic pozadny stroj i na koncu chcem kupic motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...