Skocz do zawartości

Tor kartingowy w Radomiu


cabaniero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Że zacytuje "Mistrza i Małgorzatę", "tu nie chodzi o to jaki masz światopogląd. Czy wierzysz., czy nie". Ja poprostu twierdzę, że płynna jazda na Radomiu jest więcej warta niż szarpanie się na 2 i gotowanie hamulców.

Moje okrążenie wygląda tak: Prosta 4,pierwszy zakręt w lewo 4, drugi 4, trzeci dohamowanie i wpołowie redukcja do 3, Czwarty (w prawo) dohamowanie 2, wyjście i 3, kolejne dwa zakręty (prawey podwójny) na 3 biegu, hamowanie, redukcja do 2, zakręt w lewo, na wyjściu 3, kolejny szybki lewy, następny lewy i 4, przy prętkości ok. 110 na prostej startowej.

Na R6 korzystam z biegów 2 i 3.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elastyczność to zakres użytecznych obrotów w SV 4 - 10k, w R6 6 - 15k. To chyba R6 bardziej.

 

Hmm ... może nie znam się bardzo na motocyklach, ale zawsze gdy czytałem różnego rodzaju artykuły to elastyczność silnika była określona w inny sposób. Jeśli by kontynuować Twój tok rozumowania, to motocykl ma bardziej elastyczny silnik, gdy ma większy zakres obrotów. Według mnie silnik jest bardziej elastyczny w momencie gdy jego wykres momentu obrotowego jest jak najbardziej zbliżony do prostej równoległej do OX (czyli obrotów)

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koroviov ze mnie taki motocyklista jak z koziej dupy trąba więc się mną nie sugeruj.

Ja na 2 jade w miare płynnie, nic nie szarpie a hamulca mocniej używam tylko na dohamowaniu z prostej.

edit: No dobra płynnie nie jest, ale się staram :)

 

Twoja trasa składa się ze zmiany biegów, redukcji i dohamowań a przy takim operowaniu biegami i hamulcem dość ciężko o płynność.

Nie oceniam Twojej jazdy, ale jak na moje marne możliwości to przy takim operowaniu sprzętem płynności bym nie miał.

 

Tak poza wątkiem to był w ten poniedziałek na Radomiu młody gość, na czarnym GSXR600, którego właśnie kupił (na marginesie dziękistary za pomoc w ładowaniu moto na przyczepe) który jeździł tak, że nie mogłem oderwac oczu. Najlepsze było to że na wyjściu na prosta zapie**alał jak dziki a na prostej kończył mu się 2gi bieg. Co najlepsze przy wejściu w zakręt po prostej nie hamował szczególnie mocno i wchodził pełna pizdą w zakręt. Mieścił się w niego bezproblemu jadąc naprawdę szybko. Potem zorientowałem sie o co chodzi. Składał się w zakręt 3 razy szybciej niż ja. Dzięki temu w złożeniu był dosłownie chwile. Pierwszy raz coś takiego widziałem na żywo i nie moge się z tego otrząsnąć :) Potem zwróciłem uwagę na swoją jazde. Przy nim jezdziłem jak totalna pi*da, a główną różnicą była szybkość składania się w zakręt i odprostowania.

Edytowane przez marcinrednose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poznańskim przełożeniu odcina sie 2 bieg w Radomiu bez problemu.

 

Nie wiem czy był na Poznaniu, ale mówił że dopiero kupił moto. Nie widziałem jeszcze żeby ktoś tak zapie**alał i robił to tak płynnie i bezproblemowo.

 

PS odcinki nie było, ale nie wiele już chyba brakowało.

Edytowane przez marcinrednose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, nie wnikam w szczegóły techniczne.

 

Zapytalem go czy nie boi się że wyleci. Powiedział, że ufa że opony wytrzymają :)

Serio, aż miło było patrzeć. Wychodził na prosta na takiej pi*dzie, że Ducat 748 czyli 2 takt (czy jak to zwał) nie był w stanie nadrobić, mimo że dół miał widocznie lepszy (przy innych moto było ewidentnie widać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, aż miło było patrzeć. Wychodził na prosta na takiej pi*dzie, że Ducat 748 czyli 2 takt (czy jak to zwał) nie był w stanie nadrobić, mimo że dół miał widocznie lepszy (przy innych moto było ewidentnie widać).

 

Pewnie miał lepszą linię.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

http://www.automobilklub.radom.pl/

 

Od dnia 19.04.2013 (piątek) Automobilklub Radomski wznawia rekreacyjne jazdy motocyklowe. W sezonie 2013 zapraszamy motocyklistów w dniach:

- poniedziałki 08:45-16:45

- wtorki 12:45-16:45

- środy 08:45-16:45

- piątki 08:45-16:45

i niedziele 08:45-16:45

Edytowane przez niwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...