Skocz do zawartości

Grzejący się tłumnik u wylotu z silnika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj przepaliłem swoja maszyne (yz 250f) i po jakimś czasie rura w miejscu w ktorym wychodzi z silnika strasznie sie nagrzała i zaczerwieniła;/ nie wiecie czym to moze byc spowodowane?? może dlatego ze przez ostatnie dni są mrozy a tu nagle takie podgrzanie i rura na wylocie jest osłabiona??

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w DR 350 podobnie, jak odpalę moto i chodzi na ssaniu to kolanko przy cylindrze się zaczerwienia ale jak się silnik rozgrzeje i wyłączę ssanie to już jest normalnie. Sprawdź może Twoja Yamaszka też pracowała na ssaniu, poza tym stała w miejscu i się nie chłodziła tak jak w czasie jazdy może to ma wpływ, pozdro.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko bez paniki. :biggrin: W tym miejscu występują ogromne temperatury i rozgrzany kolektor to nic dziwnego. W GS500E oba kolektory miałem czerwone jak długo chodziła na ssaniu. Były czerwone na długości nawet 20-30cm. :biggrin: :buttrock:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko bez paniki. :biggrin: W tym miejscu występują ogromne temperatury i rozgrzany kolektor to nic dziwnego. W GS500E oba kolektory miałem czerwone jak długo chodziła na ssaniu. Były czerwone na długości nawet 20-30cm. :biggrin: :buttrock:

 

Qurim, teraz to przesadziłeś :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurim, teraz to przesadziłeś :rolleyes:

 

:icon_question: Serio pisałem. :banghead: GS chodziła na ssaniu (3k RPM) dobre 10 minut, była noc i kolektor z daleka świecił.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dosyć długo chodził na ssaniu bo bez ssania nie chodził mi tak płynnie motorek, to go przytrzymałem na ssaniu dosyć dlugo.. ide zaraz odpalic jeszcze raz po krótszej przerwie i wszystko sie okaze..

mam nadzieje ze to nic powazego tak jak mowicie

z góry dzięki wielkie za porady :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem GS, i nigdy w niej nie świecił kolektor na ssaniu. Qurim - zmien mechanika ;)

Co do rozpalania sie kolanka to skład mieszanki i zawory wypadało by sprawdzić w pierwszej kolejnosci.

 

Ja miałem GS, i nigdy w niej nie świecił kolektor na ssaniu. Qurim - zmien mechanika ;)

Co do rozpalania sie kolanka to skład mieszanki i zawory wypadało by sprawdzić w pierwszej kolejnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW f650 i pegaso 650 (ten sam silnik - ROTAX) jest to normalne zjawisko, mam to samo przy wykonanych wszystkich regulacjach. Kolektor wykonany z cienkościennych rur, a przy wylocie temperatura może sięgnąć 800 st.C. Widoczne wyłącznie w ciemnym pomieszczeniu lub po zmroku. Kiedyś na pewnym forum pokazywano filmik z suzuki dr650 i było to samo - ponoć wszystko normalne - tak wypowiadają się użytkownicy tych moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowany na czarno kolektor zaczął świecić? :clap:

 

 

Czarny kolektor po 130kkm przebiegu? Wydeszek był z nierdzewki NEXXUS.

http://www.foto.severinu.com/photos/original/121.jpg

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...