Skocz do zawartości

Wprowadzenie prywatnego motocykla na stan środków trwałych firmy


łojant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w sprawie odpisu VAT to zdaje się był wyrok sądu administracyjnego, niekorzystny dla nas.

lepiej zaczekać, przed zakupem jeszcze postarać się o korzystną interpretację US zaliczenia motocykla w środki transportowe pozostałe (pełny odpis vat)

Czyli moze byc niepelny? Wybaczcie, ale jeszcze jestem zielony w tym temacie.

 

Nic, nawet jakby w ogole nie dalo sie wrzucic zakupu ani eksploatacji jednosladu w koszty (w co nie wierze, ale tak czysto teoretycznie), to i tak zawsze mozna to sobie odbic, i to z nawiazka, w bardzo prosty sposob, ale miejmy nadzieje, ze nie bedzie trzeba kombinowac. Ja naprawde chce dzialac uczciwie.

 

Jest jeszcze jedna sprawa: gdyby cos nie wypalilo - tfu, tfu, odpukac w niemalowane - to majac jednoslad czy jakikolwiek inny sprzet (np. elektroniczny) na stanie firmy, ryzykuje sie tym wszystkim :icon_arrow: tak wiec warto chyba przemyslec, czy rzeczywiscie chce sie brac na firme wszystko, co sie da. :icon_rolleyes:

 

tak. a coś konkretnego chcesz wiedzieć? :icon_rolleyes:

w skrócie: nie wiem, jak z taryfą, musiałbym zapytać księgowego. bilet kolejowy jest dowodem księgowym sam w sobie, podobnie jak kwit z autostrady, taki jak jest bez określenia nabywcy

No wlasnie o taryfe glownie mi chodzi - jak jest z odliczaniem przejazdow, zwlaszcza tych o charakterze stricte sluzbowym. Tu tez w razie czego mozna by sobie latwo odbic ewentualna niemozliwosc wrzucania w koszty (byloby to bardzo nielogiczne, ale w teorii wszystko jest mozliwe), ale... napisalem juz wyzej. :rolleyes:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moze byc niepelny? Wybaczcie, ale jeszcze jestem zielony w tym temacie.

 

Jest jeszcze jedna sprawa: gdyby cos nie wypalilo - tfu, tfu, odpukac w niemalowane - to majac jednoslad czy jakikolwiek inny sprzet (np. elektroniczny) na stanie firmy, ryzykuje sie tym wszystkim :icon_arrow: tak wiec warto chyba przemyslec, czy rzeczywiscie chce sie brac na firme wszystko, co sie da. :icon_rolleyes:

 

No wlasnie o taryfe glownie mi chodzi - jak jest z odliczaniem przejazdow, zwlaszcza tych o charakterze stricte sluzbowym.

 

ad. 1. oczywiście, normalnie jest odpis 60% vat do 6k zeta, tak jak przy samochodach osobowych

co do wyroku to chyba prawda... ale głowy nie dam. ale czy przypadkiem przy zmianie przepisów nie można zacząć procedury zapytania od nowa? a teraz będzie zmiana związana z "kratkowym" wyrokiem ets :icon_twisted:

ad. 2. gdyby nie wypaliło, to każda twoja własność prywatna może służyć do zaspokojenia wierzycieli. czyli trzymając sobie motocykl poza działalnością i nie odliczając go tylko tracisz odpis podatkowy, a w zamian nie zyskujesz żadnego zabezpieczenia tego składnika majątku

ad. 3. odpisać na pewno możesz, moja wątpliwość dotyczy tego czy wystarczy paragon, czy rachunek musi być imienny (znaczy konkretnie wypisany na twoją firmę - i prawdopodobnie tak właśnie jest). tyle, że zasadność takiego wydatku może podważyć US gdybyś miał pojazd... chyba, że byłby to tylko motocykl, a rachunki za taxi byłyby zimą :rolleyes:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta mozliwosc to sie nazywa oszustwo podatkowe :icon_razz:

 

 

 

no tak, ale... nasze kochane państwo polskie wciąż stawia przed nami nowe wyzwania, i my te wyzwania pokonujemy, osiągamy cel mimo rzucanych kłód pod nogi... :biggrin:

 

a teraz z drugiej strony - przyjmijmy, że prowadzę doradztwo np personalne, finansowe etc. nie handluję żadnym namacalnym towarem. czy zatem, żeby coś załatwić związanego oczywiście z działalnością gospodarczą i nie tracić VAT'u od zakupu i eksploatacji muszę kupić pickupa, busa, picacento z dwoma fotelami i kratką lub inne auta > 3.5 DMC?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale... nasze kochane państwo polskie wciąż stawia przed nami nowe wyzwania, i my te wyzwania pokonujemy, osiągamy cel mimo rzucanych kłód pod nogi... :biggrin:

 

a teraz z drugiej strony - przyjmijmy, że prowadzę doradztwo np personalne, finansowe etc. nie handluję żadnym namacalnym towarem. czy zatem, żeby coś załatwić związanego oczywiście z działalnością gospodarczą i nie tracić VAT'u od zakupu i eksploatacji muszę kupić pickupa, busa, picacento z dwoma fotelami i kratką lub inne auta > 3.5 DMC?

 

Tak najlepiej jechac kamazem i nikt nie podwazy ze ciezarowka!!!!

dajcie spokój z odpisami vatu od motocykli!!!

mało polonezów traków jest ???

a jak ktos chce rzetelne uczciwe przepisy podatkowe a nie wyssane z palca wypociny z wiejskiej to niestety ale kraj trzeba zmienic.

mielismy czekac az umrze ostatni komunista ale w tym kraju ale ONI nie umrą i nie ma na co liczyc.

Czy nie widzicie ze wiejskiej nie odstraszaja nawet wyroki najwazniejszych sadów UNII

akcyza za pojazdy nielegalna - zaplaciliście wystapcie o zwrot!! oddamy ale sprawdzimy

vat od kratek lisakow i innych nielglany - kolejna lipa (moze cos drgnie bo podobno land cruiser jest juz w wersji ciezarowej)

Polonez truck jest ciezarówka i bedzie dlatego jest ikoną polskiej motoryzacji!!!! no i 125 pickup tez

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jednorazowej amortyzacji...

 

Szukałem trochę informacji w Internecie i generalnie mogą być 2 interpretacje: można albo nie można. Dlatego zwróciłem się o oficjalną interpretację do Krajowej Informacji Podatkowej. Co prawda mają 3 miesiące na odpowiedź ale jak już ją dostanę to przekażę info na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jednorazowej amortyzacji...

 

Szukałem trochę informacji w Internecie i generalnie mogą być 2 interpretacje: można albo nie można. Dlatego zwróciłem się o oficjalną interpretację do Krajowej Informacji Podatkowej. Co prawda mają 3 miesiące na odpowiedź ale jak już ją dostanę to przekażę info na forum.

 

 

niestety długo się czeka za info z KIP, ale jak dostaniesz to jest ona wiążąca dla wszystkich urzędów skarbowych na terenie Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

 

Niedawano zakupiłem motocykl (umowa kupna sprzedaży jest na osobe prywatna - na mnie). Zaczynam własną działalność gospodarcza i motocykl bedzie mi bardzo przydatnym środkiem transportu do jej prowadzenia. Nie został jeszcze zarejestrowany. Chcę motocykl postawić na firmę, aby móc odliczać vat od benzyny, ubezpieczenia, akcesoriów i amortyzacji. Motocykl rejestruję się na podstawie umowy kupna-sprzedazy (z tego co mi wiadomo) czyli zostanie zarejestrowany na osobe prywatną.

Jak wygląda dalsza procedura aby motocykl mógł być "firmowy".?

Czy wystarczy oświadczenie i wrzucenie go w środki trwałe firmy, czy zaraz po rejestracji potrzebne jest jakies przerejestrowywanie pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Już rozwiązuje wasze problemy : wystarczy że do wpisu do ewidencji dodasz pozycje wynajem motocykli To jest w pkw77.39.Z wynajem i dzierżawa pozostałych maszyn. W ten sposób zamykasz usta US . Mało tego w tym momencie to ty decydujesz jak szybko będziesz amortyzował sprzęt. Możesz również odbijać koszty paliwa pod warunkiem że w umowie którą sobie stworzysz będie opcja najmu wraz z kosztami eksploatacji i paliwa .Pamiętaj jednak że masz prawo zawrzeć umowę urzyczenia na takich samych prawach co najmu. W tem sposób zgodnie z prawem obchodzisz wszystkie podstawy do cofnięcia ci odliczeń VAT w tym paliwa. Jestem właścicielem wypożyczalni samochodów i motocykli i przerabiałem ten temat osobiście . Tylko pamiętaj najpierw zgłoś zmiany potem dopiero Pojazdy samochody osobowe też w ten sposób możesz głosić . Ważne żebyś miał choć jedną umowę zawartą z jakimś klijentem wtedy już napewno nie będzie problemu.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozwiązuje wasze problemy : wystarczy że do wpisu do ewidencji dodasz pozycje wynajem motocykli To jest w pkw77.39.Z wynajem i dzierżawa pozostałych maszyn.

 

nic nie rozwiązujesz. jak chcesz w razie kontroli obronić odliczenie kosztów w przypadku, kiedy nie byłoby przychodu z tyt. wynajmu, ew. nie pokrywałby on zupełnie poniesionych nakładów? skarbówka lubi się czepiać - wpisywanie fikcyjnej działalności na której podatnik ponosiłby stratę raczej nie znajdzie się w katalogu "a temu damy spokój bo lubimy motocykle"

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...