Skocz do zawartości

opony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie otóż motocykliści którzy jeżdżą na torze po wyścigu wyrzucają opony.Opony te są zjechane po bokach a środek ma bieżnik.Czy można i warto zakładać takie opony i używać ich po drogach publicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaja sie one na suche, gorace lato,jako tako.Tez zalezy od firmy,np Pirelli supercorsa sc1 czy tez sc2 nie wymagaja az takiego dobrego rozgrzania.Podobnie z Metzelerem rennsport..( w sumie to ta sama firma i opona).Natomiast wyscigowe wersje Michelina sa zdradzieckie i wymagaja odpowiedniej temparatury.Zimny Michelin absolutnie nie trzyma.Nawet przy temperaturach rzedu 35 C i palacym sloncu w dalszym ciagu zajmuje to dwa dobra okrazenia zanim zaczna trzymac.Moim zdaniem absoulnie one sie nie na daja na ulice gdzie odpowiednie ich rozgrzanie jest praktycznie niemozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny Michelin absolutnie nie trzyma.Nawet przy temperaturach rzedu 35 C i palacym sloncu w dalszym ciagu zajmuje to dwa dobra okrazenia zanim zaczna trzymac.Moim zdaniem absoulnie one sie nie na daja na ulice gdzie odpowiednie ich rozgrzanie jest praktycznie niemozliwe.

O ktorym modelu Michelina piszesz?? Ja w tym roku jezdzilem na Power Race w mieszance soft/przod i soft/medium na tyle i uwazam ze to najlepsze opony na jakich kiedykolwiek jezdzilem! Trzymaja super na drodze i torze, bardzo szybko sie nagrzewaja. W deszczu przod trzyma super-stopal bez problemu na mokrym asfalcie. Tyl trzyma gorzej od typowo drogowych opon.Totalna porazka natomiast byl Conti Race Attack...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAJC pamiętaj że piszemy o oponach które latały po torze i nie są to opony ze sklepu i są w połowie zryte.Opona jest f-my BRIDGESTONE

Ja tez pisze o oponach z toru. Po niemilej przygodzie na torze z oponami drogowymi przerzucilem sie na opony potorowe-jak to nazywasz "w polowie zryte". Uwierz mi, ze poza jazda w deszczu i wytrzymaloscia, to takie opony bija na leb opony drogowe. A ze trzeba nagrzewac? Kazda opona potrzebuje rozgrzania, zeby wycisnac z niej maksimum mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Supercorsa sc1 potorowa jest super, o ile oczywiście nie jest nadto wyeksploatowana. Diagnosta też nie może się przyczepić, bo ten model nie ma bieżnika po bokach, a tylko mniej więcej na połowie szerokości opony.

Ja jeżdżę przynajmniej od trzech lat tylko na tym modelu opon (potorowe), i po torze, i po ulicy, i w trasy - http://img217.imageshack.us/img217/6863/pi...percorsafl5.jpg

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...