Skocz do zawartości

WYŻSZE KARY ZA PRĘDKOŚĆ


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ledwo przeszedłem przez zaległe stronki i jak zwykle;zaczęło się od przepisów a skończyło na żołądkowej :flesje:

Niespodzianką wielką/i to nie tylko dla mnie/ to po raz pierwszy,odkąd czytam to forum ,to kolega Yuby napisał coś mądrego :clap: Miejmy nadzieję,że to nie w wyniku przedawkowania żołądkowej :flesje:

Natomiast tak na poważnie co do ostaniego wątku,to każdy z dyskutantów ma rację.Racja ta IMO zależy od zajmowanej,pozycji,statusu materialnego oraz przede wszystkim oceny własnej osoby co do zaradności materialnej i ambicji.Reasumując;dwóch Polaków - trzy zdania :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

A chcesz byc tym, ktory naciska przycisk, zwalnia dzwignie czy robi to, co odbiera jakiemus delikwentowi zycie?

A jak nie, to kto to ma robic?

 

Polecam stary polski film Kieslowskiego - "Krotki film o zabijaniu".

 

Ja tam uwazam, ze ciemne typy zamiast ogladac TV w pudle, powinni zapie**lac na robotach publicznych, w kamieniolomach, gdziekolwiek - aby zapracowac na swoje utrzymanie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jakiś problem zbudować konstrukcję, na której np stawiasz delikwenta i żyje tak długo aż się zmęczy i np spadnie albo skoczy dobrowolnie ? Trochę "kreatywności ":D

Zresztą nie widzę problemu ze znalezieniem tego kto pociągnie za dźwignię.

Edytowane przez Acidus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o stoczniach i podobnych nie chce mi się gadać: policz ilość strajków i protestów (powodzenia, wrócimy do rozmowy za kilka dni) wywoływanych w imię "obrony prac pracowniczych" (de facto socjalistycznych przywilejów, na które poszczególne zakłady nie było stać po zakończeniu centralnego sterowania), to może zrozumiesz dlaczego przez lata nie udało się przestawić tych niewydajnych molochów na gospodarkę rynkową. przypomnij sobie reformy Balcerowicza: było powiedziane, że musi być gorzej, żeby za jakiś czas sytuacja uległa poprawie. jak związkowcy blokują zwolnienie części załogi, konieczne żeby zakład przetrwał (bo ma po socjalizmie przeważnie przerost kilkudziesięciu procent zatrudnienia), to efektem jest zadłużanie firmy do spodu i potem upadek. odpowiadają za to i ci, którzy nic nie zrobili - tu masz częściowo słuszność, ale w co najmniej takim samym stopniu ci, którzy podejmowane próby blokowali. a taki upadek pociąga za sobą setki firm-kontrahentów w otoczeniu; tylko tego nie przyjmuje do wiadomości żaden związkowy kretyn, do ostatniej złotówki nie swojego majątku broniący własnej ciepłej posadki

 

jedno co mnie drażni w tym stylu prowadzenia dyskusji: przedstawianie świata na czarno-biało. pracownicy cacy, menedżment & przedsiębiorcy - be. tymczasem rzeczywistość jest tak jakby "ciut" bardziej skomplikowana

dokładnie. ciekawe w ilu firmach tak jest: http://www.tvn24.pl/-1,1630005,0,1,zwiazko...,wiadomosc.html

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do wyższych kar za prędkość. W dziale "Szkoła jazdy" jest historia Maćka, którego zabił kierowca samochodu. Rozmyślnie... tyle że sk....n zmienił zeznania na "nie zauważyłem", w efekcie "przywalono" mu karę więzienia w zawieszeniu oraz 180 zł grzywny.

 

Zawiasy - to jakby kary nie było.

 

Za przekroczenie o 31 kmh, przywalą mi grzywnę 300 zł. To konstatacja Pozytywnie Zakręconego Wariata z tamtego wątku.

 

Za przekroczenie o 51 kmh, przywalą mi 10 pkt i grzywnę 500 zł.

 

Tomgor, zestawię Ci to dobitnie:

 

* 51 kmh ponad limit, czego efektem jest: zero rannych, zero zabitych = grzywna 500 zł.

* Zamordowanie motocyklisty = grzywna 180 zł.

 

Właśnie dlatego będę miał w głębokiej dupie ograniczenia. Nikt nigdy mnie nie przekona, że przekroczenie o 51 kmh jest cięższym występkiem niż świadome i zamierzone pozbawienie człowieka życia. Ale skoro w tym kraju jest taki system prawny - to mam dupie ten system!

 

Hough i amen

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do wyższych kar za prędkość. W dziale "Szkoła jazdy" jest historia Maćka, którego zabił kierowca samochodu. Rozmyślnie... tyle że sk....n zmienił zeznania na "nie zauważyłem", w efekcie "przywalono" mu karę więzienia w zawieszeniu oraz 180 zł grzywny.

 

Zawiasy - to jakby kary nie było.

 

Za przekroczenie o 31 kmh, przywalą mi grzywnę 300 zł. To konstatacja Pozytywnie Zakręconego Wariata z tamtego wątku.

 

Za przekroczenie o 51 kmh, przywalą mi 10 pkt i grzywnę 500 zł.

 

Tomgor, zestawię Ci to dobitnie:

 

* 51 kmh ponad limit, czego efektem jest: zero rannych, zero zabitych = grzywna 500 zł.

* Zamordowanie motocyklisty = grzywna 180 zł.

 

Właśnie dlatego będę miał w głębokiej dupie ograniczenia. Nikt nigdy mnie nie przekona, że przekroczenie o 51 kmh jest cięższym występkiem niż świadome i zamierzone pozbawienie człowieka życia. Ale skoro w tym kraju jest taki system prawny - to mam dupie ten system!

 

Hough i amen

LYsY

 

Podkreślałem to wielokrotnie że za domniemanie czegoś jest wyższa kara niż za fakt dokonany !!!

 

poj**ane to prawo.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tomgor się na pewno ucieszy! I pewnie zagłosuje na PO :bigrazz:

 

PO chyba chce przegrać wybory.

 

A z tego z kolei cieszę się ja :icon_mrgreen: :icon_razz: Ech, bandyta ze mnie :icon_twisted:

 

pozdr

LYsY

Edytowane przez LYsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemal 424 tys. zdjęć stwierdzających wykroczenia. Na ich podstawie nałożono ponad 170 tys. mandatów na kwotę prawie 30 mln zł

 

To kiepska ta przecietna :icon_mrgreen: wychodzi srednio po 70,- pln :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bezrobotni będą mogli za free ?

 

Heh, dokładnie, bezrobotni za free. Podobnie jak bogaci, którzy rozliczają się poza granicami RP. Podobnie jak każdy obcokrajowiec.

 

Ciekawe też, co z przedsiębiorcami jednoosobowymi. Tych jest sporo i zdaje się, że nie wykazują zbytnich dochodów, he he he :icon_twisted: Płacą sobie najniższą stawkę do ZUS i oficjalnie przymierają głodem.

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zus nie ma nic do podatku, tzn. możesz płacić min. zus i zarabiać krocie, wykazując je i płacąc od tego rzetelnie podatek dochodowy

 

Cytując Z. Radwańskiego i jego glosę do wyroku NSA z 10 listopada 1999 (Ośrodek Zamiejscowy w Białymstoku) „nie ma żadnej podstawy prawnej, aby przyjąć masochistyczną zasadę, że strony powinny zawsze regulować swoje stosunki cywilnoprawne w sposób najbardziej dla fiskusa korzystny” - powyższy cytat powiesiłem w firmie jako motto pracy :D

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...