Skocz do zawartości

czy można ubezpieczyć moto nie mając kat.A?


Goccolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

źle szukałeś, było: nie musisz mieć uprawnień, aby POSIADAĆ pojazd. dopiero do jazdy nim

nic mi nie wiadomo, żeby w takim przypadku obowiązywała jakaś podwyższona składka. natomiast AFAIR w większości firm załapiesz się do zwyżki za wiek

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.C. i rejestrację pojazdu zrobisz bez żadnych uprawnień związanych z posiadaniem prawa jazdy.Zwyżka za O.C.jest bodajże 20% dla osób poniżej 25 roku życia.Warto poszukać firm najtańszych bo różnice w składce O.C są ogromne dla tych samych kryteriów.Ostatnio czytałem na forum związanym z autem że sporo ludzi chwali ubezpieczenie a raczej niską składkę na poczcie jekiejś mało znanej firmy.Powtarzam że tu chodziło o auta.Nie wiem jak jest z motocyklami.Niektóre firmy żądają chorendalnych opłat dla motocykli nawet dochodzących do 2.500 zł.

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiadając na pytanie od ilu lat mam prawo jazdy (fakt, że kategorii B, ale pytanie było mało precyzyjne ;) ) załapałem się nawet na zniżkę nie posiadając jeszcze kategorii A (a może jednak jest jakaś zniżka przy ubezpieczaniu kolejnego pojazdu nawet jeśli nie ma się odpowiedniej kategorii prawa jazdy?) . OC musisz mieć i nie ma prawdę mówiąc znaczenia jakie - w przypadku AC bym nie kombinował i kupił najlepsze/najdroższe na jakie mnie stać. A zwyżkę za wiek o ile załapiesz się na odpowiedni przedział na pewno będziesz miał bo we wszystkich ubezpieczalniach jest wymóg wylegitymowania się aktualnym dokumentem tożsamości.

 

pozdrawiam

E"

Edytowane przez EARL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.C. i rejestrację pojazdu zrobisz bez żadnych uprawnień związanych z posiadaniem prawa jazdy.Zwyżka za O.C.jest bodajże 20% dla osób poniżej 25 roku życia.Warto poszukać firm najtańszych bo różnice w składce O.C są ogromne dla tych samych kryteriów.Ostatnio czytałem na forum związanym z autem że sporo ludzi chwali ubezpieczenie a raczej niską składkę na poczcie jekiejś mało znanej firmy.Powtarzam że tu chodziło o auta.Nie wiem jak jest z motocyklami.Niektóre firmy żądają chorendalnych opłat dla motocykli nawet dochodzących do 2.500 zł.

 

Jest zwyżka w PZU do 26 lat i niestety 30%, w 2007 roku coś zmienili.

Po za tym zależnie od firmy jest czasem zwyżka za brak kategorii.

 

A jeśli chodzi o AC to czasami warto brać pakiet (w allianz przy ubezpieczeniu mieszkania była spora zniżka na AC), moim zdaniem od kradzieży i szkody całkowitej (70% wartości motocykla) wystarczy, z tym że warto wykupić udział własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, tak to można długo. przepisy nie są jednolite, AFAIK nawet w kwestii wieku do dopłaty - rozrzut jest bodajze od 24 do 26 lat. czyli jak już wiadomo czego szukać, to teraz tabelki na stronach firm i sprawdzać :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby już konkretnie zamknąć ten temat to mogę ci polecić przejście się do jakiegoś brokera który ma umowy z wieloma firmami ubezpieczeniowymi . Podajesz wszystkie dane - 5 minut i masz wszystko jasne bez wypełniania setek bzdurnych tabelek itp w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO ja wam odpowiem z autopsji:

Rejestracja motocykla nie mając kategorii A (raz tak robiłem oraz samochód tak samo nie posiadając kategori B)

 

Ubezpieczam zawsze pojazdy w PZU. I o dziwo w obu przypadkach miałem zniżke!!! Za to że nie posiadam prawa jazdy, dopiero jak dostałem prawko to miałem się do nich zgłosiĆ i dopłaciĆ (18 zł w przypadku motocykla oraz chyba 29 zł w przypadku samochodu) Oczywiście Pani powiedziała że w przypadku wypadku lub kolizji jestem surowo brany pod oko, po mimo zniżki :) Dopiero po doniesieniu i okazaniu prawa jazdy wpisała klauzulę i juz "mogę" braĆ udział w kolizjach, tfu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to możesz mi wytłumaczyć za co miałeś zniżki?

Ja pomimo, że mam prawko "B" od ośmiu lat i jak w zeszłym roku ubezpieczałem auto (mając jeszcze 25 lat) miałem zwyżkę 30%

Edytowane przez onael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem zwyżki za brak prawa jazdy w PZU to potwierdzam.

 

Oni to mają określone - "prawo jazdy poniżej 2 lat" jak rejestrowałem to pan powiedział mi że jeżeli go wogule nie mam to zwyżka mi nie przysługuje.

Przysługuje tym którzy je mają poniżej 2 lat.

 

Jak zdałem dopisałem to do polisy i nikt mi nic nie kazał dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...