Jump to content

Nowy tor w Polsce?


Leszek Karlik
 Share

Recommended Posts

Ma powstać w Pionkach pod Radomiem, a inwestor twierdzi że ma być otwarty już w maju, więc chyba niezłą kasę chce w to władować. Może być nieźle, niecałe 90 km od Warszawy to trochę bliżej niż Tor Poznań, no i istnieje szansa że lokalni mieszkańcy nie będą protestować :-)

 

http://pionki.org/nowosci,miasto,1,1,podpi...toru_m,120.html

 

(za pl.rec.motocykle :-))

Link to comment
Share on other sites

Wiadomość zajebista, zakładając że dojdzie do skutku w kraju w którym ciężko jest zbudować metr autostrady :bigrazz:

 

Ale tego że:

 

Pierwsze ewentualne zawody mogły by się odbyć juz w maju.

 

już całkiem nie mogę przetrawić :icon_razz:

 

Tak czy inaczej mam nadzieję że coś się ruszy w tym kierunku... :flesje:

Link to comment
Share on other sites

Wy naprawde wierzycie ,ze w dwa miesiace ktos postawi tor wyscigowy???

 

2 miesiace to kupa czasu na zebranie humusu i przygotowanie podbudowy i warstw wierzchnich na odcinku 4 km X 11m, do tego jakies ogodzenie i juz mozna cos powoli działać. YUBY ma racje - trzeba zacząć sie organizowąc. W sumie to chyba można zacząć kolo kwietnia, jak ziomki z Radomia/Pionek dadzą znać, że to nie fikcja.

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

poczekajcie z tym hurra-optymizmem przynajmniej do kwietnia...

już kilka torów miało powstać w tym kraju. przypomnę projekt toru F1 z lotniskiem i innymi cudami na kiju w białej podlaskiej, czy jakoś tam...

Link to comment
Share on other sites

pisałem o tym przy piwie ale chyba mało kto tam zagląda. Tor ma powstać na terenie po byłym zakładzie Pronit. Po upadku tego zakładu zajmowane działki syndyk sprzedał miastu.

Mieszkańcy Pionek skarżyć się nie będą z tego względu że tor to sposób na podreperowanie kiepskiej sytuacji miasta. Do tego dochodzi fakt, że działki wynajęte inwestorowi nie leżą w mieście tylko na terenie gminy Pionki. Nie wiem jak będzie z mieszkańcami pobliskich wsi.

Kiedy przeczytałem wiadomość na WMC sam nie mogłem uwierzyć. W Pionkach nic się o torze nie mówiło, choć przygotowania trwają minimum kilka miesięcy. To chyba dobry znak, że najpierw się robi a potem mówi.

Człowiek który podpisywał umowę to Pejser, redaktor Wiadomości Motocyklowych, pewnie znany wielu w was.

Z tego co zauważyłem w to przedsięwzięcie zamieszanych mniej lub bardziej jest sporo ludzi znanych z polskiego światka motocyklowego. Oby ich determinacja pozwoliła na spełnienie marzeń wielu.

 

to Panowie do kiosków po WMC ;)

Edited by kenji
Link to comment
Share on other sites

Tak nawiasem mówic to sytuacja ma sie podobnie jak z budową toru motocrossowego na Mistrzostwa Polski w ubiegłym roku w Elizówce, obok Lublina. Na początku były ploty, następnie drobna wzmianka w lokalnej prasie na ten temat, jakieś dewoty oczywiście protestowały, wszystko ucichło. Skończyło sie na tym, że to dosłownie wyrósł z podziemi, wiem że nie jest to nie taka sama konstrukcja, lecz jęsli ma cos być zrobione i są na to pieniadze a terminy gonią to Polak potrafi :clap:

 

Dodam jeszcze, że tor miał byc rozebrany zaraz po rozegraniu zawodów, aczkolwiek ku mojej uciesze nie stało sie to :biggrin: . Niestety jezdzić na nim rówinież nie wolno :banghead: Mają być tam rozegrane w tym roku mistrzostwa Europy, podobno...

Link to comment
Share on other sites

żaba, zając, żuk czy borsuk, nie take stwory w pionkach unicestwili ;)

 

O torze nie mówiło się przed podpisaniem umowy, teraz jest większe zainteresowanie choć nie wszyscy wierzą w powodzenie inwestycji. Nie takie rzeczy już nam obiecywano.

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie protestuje, bo może faktycznie widzą szansę na polepszenie swojej sytuacji finansowej w mieście i okolicach. Wszystko może się drastycznie zmienić, jak już po wybudowaniu (jakimś cudem) w dwa lata wszyscy zaczną się skarżyć i zacznie się szopka z dB w roli głównej.

 

Osobiście uważam, że budowa ma duże szanse powodzenia. Blisko 20 lat niepodległości to szmat czasu i niestety ale polska nie może stać w miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Do Poznania mam 200 km, do Pionek 190, jakby nie patrzeć to bliżej... :P

 

nie mogą postawić czegoś w centrum Polski? Jakaś Łęczyca czy coś...

 

 

ale dobra i taka informacja, oby tylko ten tor był otwarty dla każdego...

 

 

pzdr:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...