Skocz do zawartości

POMOC W UZYSKANIU ODSZKODOWANIA


fala29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba, pytanie było do Żunia ;)

 

dla mnie istotą sprawy jest nie to co się robi, ale jak. np. za zmianę opony można skasować 10zeta zgodnie z cennikiem, a można 50 widząc spieszącego się biznesmena czy ojca z rodziną w drodze na wakacje. szkoda, że niektórzy tego nie potrafią zrozumieć, za to chętnie ferują wyroki i bezpodstawnie obrażają ludzi

w podanym na wstępie przypadku stawka jest po prostu zbyt wygórowana zwłaszcza, że odszkodowanie i tak się poszkodowanemu należy - de facto firma potencjalnie ma możliwość niezłego zarobku bez przysłowiowego kiwnięcia palcem. ale to też tylko możliwość, a nie dowód braku uczciwości

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie dam się już sprowokować. Odsyłam do przeczytania uważnie choćby mojego wcześniejszego posta. Jeżeli zaś na stronie firmy nie ma zamieszczonych tego typu informacji to proponuję zadzwonić do siedziby firmy w Rzeszowie. Oto numery: 017 862 10 74 lub 516 021 420 ewentualnie (ale to w ostateczności) na infolinię 0 801 000 278. Zapraszam również do odwiedzenia osobiście jednej z filii na terenie całego kraju.

 

I jeszcze jedno... to nie ja jestem agresywny ( jak to ładnie ujął kolega jusza) i to nie ja dyskredytuję innych tylko dlatego że próbują coś zrobić w tym chorym kraju. Z mojej strony to tyle. Więcej postów już nie będzie.

 

Pozdrawiam

 

To nie jest prowokacja, to dwa pytania, na które udzielona odpowiedź pozwoli mi porównać CODEX z konkurencją działającą na krakowskim rynku. I sądziłem, że po to właśnie rzeczona firma posiada swojego przedstawiciela w Krakowie, by odpowiedzi zainteresowanym udzielał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za wtręty :notworthy: .

Też uważam, że nie można obrażać ludzi którzy pracują w ten sposób. Przecież to nie zawodowi mordercy bez sumienia, ale też uważam, że 25-35% z POTENCJALNEGO odszkodowania to jak już wcześniej wspomniałem MAFIJNA stawka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fala29, nie wrzucam wszystkich tego typu firm do jednego wora (co wyraźnie napisałem - aczkolwiek wyłącznie z ostrożności procesowej :P )

Jeszcze garść informacji o niektórych (:P ) z tego typu firm:

w zasadzie nigdy nie idą do sądu. Twoją informację iż 90% spraw zamykacie ugodami sugeruje że 10% kończy w sądzie. Wkładam to między bajki jako piramidalną bzdurę, jestem przekonany że ŻADNEJ ze spraw nie doprowadziłeś przed sąd bo jesteś za słaby żeby tam się zmierzyć z ubezpieczycielem.

Firmy takie (oczywiście niektóre... :) ) mają tak wysokie prowizje bo zarabiają wyciągając w sumie groszowe kwoty, dobro poszkodowanego nie ma znaczenia.

Zakład ubezpieczeń najprawdopodobniej wypłaciłby dokładnie to samo po napisanie dobrze umotywowanego odwołania.

Kolejna rzecz to znajomość prawa :D naprawdę, wierz mi, czasami piszę do takich firm bzdury a one to łykają bo nie mają pojęcia o kodeksie cywilnym i ustawach ubezpieczeniowych :D piszą odwołania na gotowcach zawierających te same trzy wyświechtane artykuły kc.

 

No i ostatnia rzecz o której mało kto wie a której może nie powinienem pisać. Najbardziej z obecności takich firm na rynku cieszą się zakłady ubezpieczeń bo dzięki nim wypłacają niższe odszkodowania.

Prawdziwy zgryz dla zakładu ubezpieczeń to dobre kancelarie adwokackie specjalizujące się w odszkodowaniach. Zawsze prą przed sąd bo tam ugrają najwięcej.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kolega przedstawiciel powie, czy w tej prowizji mieszczą się ewentualne koszty postępowania przed sądem, a zatem wpis, koszty zastępstwa procesowego oraz inne koszty sądowe, które mogą wyniknąć w trakcie postępowania - jak np. opinia biegłych. Nie od dziś wiadomo, że sąd raczej nie zasądzi tyle, ile powód zażąda w pozwie. Zatem również przyznane w razie wygranej koszty procesowe będą niższe. A co z resztą, pokrywacie w ramach prowizji?

Bo jeśli ta prowizja jest jedynie za postępowanie pozasądowe to kiepskawo trochę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiedzi na moje pytanie jak nie było tak nie ma.

 

I pewnie nie będzie bo po co pie*dolić sie po sądach za 2k, skoro można za samo dostarczenie kwitów zgarnąć 25% z np. 10k i mieć w dupie i o połowe mniej pracy.

 

 

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunter, opanuj się. dział z reklamami jest właśnie na takie oferty... między innymi. wszyscy wolelibyśmy coś sensowniejszego, ale oferta jest - może ktoś będzie desperacko potrzebował pomocy, a mój krakowski sąsiad jednak przemyśli swoje zasady postępowania z "kolegami po manetce" ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunter, opanuj się. dział z reklamami jest właśnie na takie oferty... między innymi. wszyscy wolelibyśmy coś sensowniejszego, ale oferta jest - może ktoś będzie desperacko potrzebował pomocy, a mój krakowski sąsiad jednak przemyśli swoje zasady postępowania z "kolegami po manetce" ;)

jsz

 

I życzę mu tego w nowym roku z całego serca.

 

Na razie to zrobił sobie tylko antyreklame, przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie - bez przesady!!!

gościu zamieścił ogłoszenie we właściwym dziale, nie jest właścicielem firmy tylko pracownikiem

oczywiście dla większości jak i dla mnie prowizja jest dość wysoka ale to nie powód żeby kogoś nazywać szują, hieną itp

zasłaniając się "solidarnością motocyklistów" oczekujecie że ktoś da wam coś za darmo - tak samo jakbyście szli do serwisu i chcieli żeby Wam naprawili motocykl za friko bo jak nie to jesteście szuje, hieny

 

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, chyba masz lekkie problemy z czytaniem. Nie chodzi o to że ktoś chce kasę za usługi, tylko o to JAK i CO robi i ZA ILE. Nie miej złudzeń że trafisz na profesjonalistów.

 

A co do solidarności, jasne że nikt za darmo nie poprowadzi sprawy o odszkodowanie od A do Z, ale bardziej podobałoby mi się podejście typu: pomogę, doradzę, a w razie czego moja firma może za promocyjną prowizję sprawę załatwić. Lepiej brzmi?

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam problemów z czytaniem

to co robi firma Codex wiemy, za ile też wiemy, a o jakości konkretnie tej firmy nie wiemy zbyt wiele

ale to nie jest powód od razu po kimś jechać

 

a w razie czego moja firma może za promocyjną prowizję sprawę załatwić. Lepiej brzmi?

po co komu taka ściema!!?? oferta ma nie "brzmieć" tylko być konkretna

wku**ia mnie jak każdy co coś sprzedaje opowiada bajki

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich! co do samej firmy z bierzacego postu... zadzownilem do tego rzeszowa... powiedzieli ze ponoc te 25% to od tego co powyzej wywalcza... ale jak zadalem im pytanie czy moge sie do nich zglosic po moim wlasnym prywatnym odwolaniu sie do firmy ubezpieczeniowej(wogole wypadek mail meijsce w czechach i czeski film mam;| ) to powiedzieli ze juz z kolega lacze i po 5 minutach ciszy w sluchawce odpuscilem sobie dalsze czekanie... potwierdzilo to jedynie to co pisali wsyzscy wyzej wymienieni ze najlatwiej pisac za nas pisma... a przeciez zbieranie notatek, wymiana listowna i telefoniczna z ubezpieczlaniami to nie jest az tak duzy koszt w stosunku do tego co nam jest dluzna inszura! za to jak zadzownilem do rzecznika ubezpieczonych to kazali samemu napisac odwolanie, a jak tego nie uzna inszura to wtedy zglosisc sie do nich i oni zaloza za nas sprawe w sadzie... nie wiem jak to dalej wyglada bo neisety jestem na etapie pisania odwolania dopiero (po 5 miesiacach dostalem odszkodowanie) ale czuje ze sprawa skonczy sie w sadzie - czy jakas firma podejmie sie tego moze? gdzie trzeba klocic sie o odsetki... gdzie trzeba klocic sie o wartosc rynkowa... jezeli tak i jest z okolic Gliwic to prosze o PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...