Skocz do zawartości

palenie gumy a prawo


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie do znawcow przepisow prawa :).

Czy palenie gumy motocyklem jest w jakis sposob zabronione? Czy Policja moze sie o to dowalic i wkleic mandat lub wydac pozew do sadu (np. za zatruwanie srodowiska)?

 

Kloce sie o to z ojcem od dluzszego czasu. Ojciec uslyszal raz w filmiku o stunterach Hamerykanskich dolaczonym do Swiata Motocykli, ze w Stanach za palenie gumy scigaja (ze niby zatruwanie srodowiska) i teraz za kazdym razem jak jest mowa o paleniu gumy twierdzi, ze Policja moze sie dowalic, jak sie gume pali - tez u nas w Polsce.

Ja nie znalazlem zadnego przeciwskazania (zwiazanego stricte z zagadnieniem ochrony srodowiska), ale moze za slabo szukalem?

 

Jak cos wiecie w temacie, to dajcie znac :).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei rozmawiając z Panem "Władzą" usłyszałem o brawurowjej jeździe i stwarzaniu zagrożenia na drodze i możliwości utraty prawka.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko podchodzi pod "stwarzanie zagrożenia w ruchu". Ja dostałem mandat z taką adnotacją za sadzenie driftów tylnonapędówką o 3 nad ranem na nieuczęszczanym rynku. Na nic zdały sie tłumaczenia że chodzi o udoskonalanie techniki jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nic zdały sie tłumaczenia że chodzi o udoskonalanie techniki jazdy.

komuś musiało przeszkadzać i zadzwonił, inaczej by tam nie przyjechali.

TO co piszecie to faktycznie stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Do 500zł za to bodajże jest. Ale pod coś innego to chyba też można podciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cię policja zatrzyma to musisz powiedzieć: "Panie władzo zdaję sobie sprawę, że swoim zachowaniem zagrażam innym uczestnikom ruchu i że zachowuję się bardzo nieodpowiedzialnie - ale to dlatego, że ja po prostu kocham zapie**alać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny paragraf to niszczenie mienia państwowego którym jest droga. Nie chodzi o same kreski od opon ale wręby i zniszczony asfalt. Inny powód to używanie pojazdu niezgodnie z jego przeznaczeniem lub niezgodnie z kodeksem drogowym. Poza tym stwarzanie zagrożenia czy brawura/głupota ale w PL podobno nie zabierają prawka za przestępstwa drogowe więc spoko głowa.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używanie pojazdu niezgodnie z jego przeznaczeniem lub niezgodnie z kodeksem drogowym.

 

A masz tam gdzies napisane ze palenie laczka jest zabronione ??? :eek:

Manual owner - punkt 1. Zabrania sie palenia gumy w kazdym przypadku, bez wzgledu na czas palenia i ilosc wytwarzanego dymu :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks drogowy Art. 45 ust. 1

 

1. Zabrania się: (min)

 

4-wykorzystywania drogi lub poszczególnych jej części w sposób niezgodny z przeznaczeniem, chyba że przepisy szczegółowe stanowią inaczej;

9-zaśmiecania lub zanieczyszczania drogi;

10-samowolnego umieszczania na drodze jakichkolwiek znaków, napisów lub symboli.

Edytowane przez pepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PL podobno nie zabierają prawka za przestępstwa drogowe więc spoko głowa.

Jesteś pewien??

"Art. 86. § 1. Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

podlega karze grzywny.

§ 2. (100) Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. (101) W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...