Skocz do zawartości

Kup se japsa...


ucio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w danych katalogowych najbardziej mi podchodzi GS750 pali chyba najmniej z innych modeli GSów, a mocy ma w sam raz. I właśnie na taki chciał bym się przesiąść. No ale liter to liter. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Żurek, masz zaplecze, talent do majsterkowania i możliwości to wiem, gdzie są fajne klasyki do wyrwania, ale pracy wymagają od czorta, bo my nie dajem rady...

Jest np. taki GS 1000, Kz 1000

 

GL 1000 - parę sztuk

CB 750 SOHC - parę sztuk

Jak jesteś poważnie zainteresowany to dawaj na priva, a najlepiej od razu gadaj z właścicielem- Ryśkiem z Jedwabnego - tel: 606814703

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na handełe, chyba K-5, i napewno 3 sztuki CB 750 Supersport, wszystkie z silnikiem z pojedynczym wałkiem rozrządu SOHC...

jako rodzynek nie na sprzedaż to mamy K-0 z 1969 roku, tzw "sandcast"...

wszystko to tu...

http://www.motostodola.vel.pl/

 

 

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandkast tera w USA koszt ok 10-15 tys zielonki...a kiedyś to nie pamiętam...kupili chłopaki i tyle - to daaawno było...

Toż pisze na stronie że firma nie od wczoraj :icon_mrgreen: ...ahahhahahaha

Dokładnie to oryginalny silnik sandkast to brał olej na potęgę, więc wymienilim na K-2, ale sandcast oczywiście w skrzyni czeka lepszych czasów, jak nie będziem mieli nic do roboty...

Pozdr. J-999

P.S. Motocykle są w różnym stanie wizualnym, ale prawie wszystkie na chodzie, nawet te zardzewiałe, Kwaki Cwajtaktowe 750, sam na nich przyjechałem z kolonii do miasta ...

Ciekawostka to Suzuki Wankel, chodzi jak 2-suw, takl samo dymi tylko nie ma żadnych wibracji...ot co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Witam,

od dłuższego już czasu siedzi mi w głowie CB 500/550 four. Ma ktoś z was taki motocykl, aby wymienić kilka zdań i opinii na temat tych motocykli. Może ktoś z łódzkiego, aby podjechać, obejrzeć i posłuchać taki motocykl. Macie może jakieś dojścia do rynku tych motocykli, gdyż u nas na portalach trochę bieda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od dłuższego już czasu siedzi mi w głowie CB 500/550 four. Ma ktoś z was taki motocykl, aby wymienić kilka zdań i opinii na temat tych motocykli. Może ktoś z łódzkiego, aby podjechać, obejrzeć i posłuchać taki motocykl. Macie może jakieś dojścia do rynku tych motocykli, gdyż u nas na portalach trochę bieda.

Pozdrawiam

 

Takie modele sprzedaje onesto w stanie do remontu. Na niemieckim ebay-u jest tego niewiele, i najlepsze ceny zakupu mają już mają za sobą. Części można kupić na cmsnl, ale ostatnio znalazłem też filtry powietrza do mojej Babci w sklepie enduro7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem parę sztuk, na olx... więc wcale nie taka bieda...no cóż, ceny trochę duże, ale takie realia rynku....

 

Co do samego motocykla, prosty jak budowa cepa, z częściami to j/w cmsnl lub USA, zwracać należy uwagę przy zakupie stan silnika- jak czuć olejem, świece zarzucone olejem, lub dymi na niebiesko, być może czeka remocik , zwracać też należy uwagę na ładowanie- czy jest, w rozbudowanej wersji ( CB 650) minusem był alternator- występowały uszkodzenia na skutek przegrzania, starości i drgań silnika, cóż jeszcze, najlepiej, żeby motocykl był z minimalnym przebiegiem.

Przed zakupem, należy upewnić się co do dostępności części lub zamienników:

- napinacze łańcucha rozrządu ( z łańcuchem nie będzie raczej problemu)

- pierścienie, tłoki odpowiedniej selekcji ( to tak na zapas- silnik jest naprawdę trwały)

- alternator

- elementy zapłonu ( styki, przerywacze - ale są zamienniki, a poza tym można kupić zestaw do elektronicznego zapłonu, tani nie jest ale naprawde teraz są solidne)

 

Jeśli koledze chodzi po głowie, pełen oryginał, należy szukać używek kierunkowskazów, boczków, siedzeń ( tych elementów oryginalnych , które nie bedą "przy zakupowym motocyklu" )

 

Kiedyś chłopaki z Jedwabnego mieli 500 i 550 nie wiem, czy jeszcze mają, napewno 750 Fourki i Supersporty są mają też KZ 1300 na sprzedaż CBX 1050, i jeszcze jakieś BMW R 90/6 kilka sztuk......

Można zadzwonić i zapytać: 606814703

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takie modele sprzedaje onesto w stanie do remontu. Na niemieckim ebay-u jest tego niewiele, i najlepsze ceny zakupu mają już mają za sobą. Części można kupić na cmsnl, ale ostatnio znalazłem też filtry powietrza do mojej Babci w sklepie enduro7.

Dzięki za namiar. Z tego co widzę to chwilowo nic nie mają. Ebaya też przeglądam, ale niestety nie mam takich możliwości aby ściągnąć moto z zagranicy,

 

Ja znalazłem parę sztuk, na olx... więc wcale nie taka bieda...no cóż, ceny trochę duże, ale takie realia rynku....

 

Co do samego motocykla, prosty jak budowa cepa, z częściami to j/w cmsnl lub USA, zwracać należy uwagę przy zakupie stan silnika- jak czuć olejem, świece zarzucone olejem, lub dymi na niebiesko, być może czeka remocik , zwracać też należy uwagę na ładowanie- czy jest, w rozbudowanej wersji ( CB 650) minusem był alternator- występowały uszkodzenia na skutek przegrzania, starości i drgań silnika, cóż jeszcze, najlepiej, żeby motocykl był z minimalnym przebiegiem.

Przed zakupem, należy upewnić się co do dostępności części lub zamienników:

- napinacze łańcucha rozrządu ( z łańcuchem nie będzie raczej problemu)

- pierścienie, tłoki odpowiedniej selekcji ( to tak na zapas- silnik jest naprawdę trwały)

- alternator

- elementy zapłonu ( styki, przerywacze - ale są zamienniki, a poza tym można kupić zestaw do elektronicznego zapłonu, tani nie jest ale naprawde teraz są solidne)

 

Jeśli koledze chodzi po głowie, pełen oryginał, należy szukać używek kierunkowskazów, boczków, siedzeń ( tych elementów oryginalnych , które nie bedą "przy zakupowym motocyklu" )

 

Kiedyś chłopaki z Jedwabnego mieli 500 i 550 nie wiem, czy jeszcze mają, napewno 750 Fourki i Supersporty są mają też KZ 1300 na sprzedaż CBX 1050, i jeszcze jakieś BMW R 90/6 kilka sztuk......

Można zadzwonić i zapytać: 606814703

 

 

Chodzi mi o 500/550, a z tymi bieda. 750 raczej odpada ze względu na cenę. Stan oryginalny, jeżdżący do stopniowej renowacji. Nie wszystko na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...