Skocz do zawartości

Czym zakleić bak


dyrmaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie.Czy jest takie cóś do zaklejenia dziurki w metalowym baku aby nie pocił się od spodu (tam jest dziurka)?

Pierwsza z której cieknie a jest jeszcze kilkaset które niedługo zaczną cieknąć.

Doraźny ratunek to usunięcie lakieru z zewnątrz i cynowanie. Ale to tylko doraźnie.

Po cynowaniu wypada użyć dwu składnikowej żywicy do zabezpieczania zbiorników paliwa i wtedy będzie na dłużej.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy który odnawia stare motocykle z USA (Harley, Indian itd z lat 50) sprowadził jakiś biały specyfik do pordzewiałych zbiorników, miesza się 2 składniki wlewa do pustego zbiornika bez kranika paliwa (z zaklejonym otworem) i porusza zbiornikiem aż specyfik uzupełni dolną część zbiornika. Nie wiem jak to się nazywa ale wiem że nie wchodzi w reakcję z paliwem i dobrze uszczelnia drobne nieszczelności.

 

Preparat ten przywiózł wraz z o2o z USA.

 

Warto popytać osoby zajmujące się odrestaurowywaniem starszych motocykli.

Edytowane przez Raczek_6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cynowaniu wypada użyć dwu składnikowej żywicy do zabezpieczania zbiorników paliwa i wtedy będzie na dłużej.

Ta żywica to później od środka?

Tak samo jak spirytus najlepiej odkaża od środka :biggrin:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem kitu do zalepiania baków(jakoś tak się to nazywało), stosunkowo proste, bo trzeba tylko spuścić paliwo oczyścić miejsce i zakleić, działa jak poxylina, pewnie jest to rozwiązanie doraźne, jednak mnie nie zawiodło.

Cały czas mam w garażu ten kit, mogę oddać jak ktoś jest chętny bo zużyłem tego tylko z 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam poxyline. sam kilka razy kleilem zbiorniki w samochodach i mnie nie zawiodl. w sumie to nadaje sie do klejenia wszystkiego co nie jest elastyczne. ostatnio nawet udalo mi sie skleic linke predkosciomierza przy slimaku (prowizorka na szybko ze wzgledu na brak dostepu do nowej linki ;p) i dziala bez zarzutu, ale to juz inna historia

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...