Skocz do zawartości

zniszczony naped


Kacer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie drobne pytanie, motor stal "troche" nie jezdzony i jego naped wyglada teraz tak:

 

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/zniszczony-naped

 

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/zniszczony-naped1

 

uwazacie ze ten naped teraz nadaje sie jedynie do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasy masz za dużo? Wymyj go porządnie naftą, wysusz, nasmaruj porządnie i śmigaj.

 

mam niewielkie doswiadczenie w tych sprawach, zebatka niejest mocno zniszczona?,

 

dodam tylko ze gdy prowadze go lancuch troche strzela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zniszczony ale bez przesady, dopóki nie skończył się naciąg to możesz na bieżąco korygować luz i łańcuch napewno nie przeskoczy, a po porządnym wymyciu i nasmarowaniu przestanie grzechotać. Zaraz mnie tu pewnie zjadą bo na tym forum uważa się, że łańcuch powinno sie wymieniać za każdym razem gdy cokolwiek sie z nim dzieje, ale dla mnie np. wydatek 6 czy 7 stów to jest coś i staram się go uniknąć jak najdłużej (dopóki jest to bezpieczne dla mnie i moto).

 

Edit: Dopiero teraz wlazłem na drugą fotę. Sprawdź czy wszystkie ogniwka chodzą luźno, jeśli któreś z nich nie chce za bardzo się zginać i nie pomaga czyszczenie to jednak bedziesz musiał zmienić zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zniszczony ale bez przesady, dopóki nie skończył się naciąg to możesz na bieżąco korygować luz i łańcuch napewno nie przeskoczy, a po porządnym wymyciu i nasmarowaniu przestanie grzechotać. Zaraz mnie tu pewnie zjadą bo na tym forum uważa się, że łańcuch powinno sie wymieniać za każdym razem gdy cokolwiek sie z nim dzieje, ale dla mnie np. wydatek 6 czy 7 stów to jest coś i staram się go uniknąć jak najdłużej (dopóki jest to bezpieczne dla mnie i moto).

 

Edit: Dopiero teraz wlazłem na drugą fotę. Sprawdź czy wszystkie ogniwka chodzą luźno, jeśli któreś z nich nie chce za bardzo się zginać i nie pomaga czyszczenie to jednak bedziesz musiał zmienić zestaw.

No właśnie.Uważam że należy wymienić całość.Na pierwszej fotce widać że zęby są już nie tylko zaostrzone i dość cienkie ale nawet lekko zagięte , a to świadczy już o dość mocnym zużyciu.Najprawdopodobniej przednia zębatka wygląda jeszcze gorzej.Łańcuch też nie wiadomo jak mocno jest skorodowany a co za tym idzie , jego dalsze używanie może grozić pęknięciem.Reasumuąc - radzę wymienić i łańcuch i zębatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalalbym do kubka troche oleju silnikowego, wzial szczoteczke do zebow i wysmarowal PORZADNIE caly lancuch.. przeprowadz potem motocykl kilkanascie metrow, by caly lancuch sie obrocil i zobacz, czy ogniwka sa wszystkie proste, czy tez gdzies bedziesz miec pokrzywione.. jesli beda proste, to bym zwyczajnie jezdzil.. jak juz beda pokrzywione, to mozesz je wyprostowac kleszczami, ale z mojego doswiadczenia wynika, ze taki lancuch juz za dlugo nie pozyje..

az sie dziwie, ze nie namawiam cie od razu do zakupu nowego kompletu (lancuch+zebatki) - w tym roku dwa razy stargalem kete :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widze, że na drugiej fotce widać już całkiem niezłą rdze?

 

Ano widac.. i co z tego? Jak pojedziesz dluzej w deszczu (ale nie jakis tam czy 50 czy 80 km), to woda ci zmyje smar/sprej z lancucha.. przychodzisz nastepnego dnia do motocykla i lancuch jest pomaranczowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widac.. i co z tego? Jak pojedziesz dluzej w deszczu (ale nie jakis tam czy 50 czy 80 km), to woda ci zmyje smar/sprej z lancucha.. przychodzisz nastepnego dnia do motocykla i lancuch jest pomaranczowy :)

o jakich predkosciach mowisz? ja nieraz jezdze w duzym deszczu z predkoscia okolo 80 km/h ale jeszcze nie zauwazylem zeby cokolwiek dziala sie z lancuchem (a nie czyszcze go nawet raz na miesiac). ty pewnie masz na mysli duze predkosci na duzych dystansach ale wydaje mi sie ze nawet kiepsko zakonserwowany lancuch po ostrej przejazdzce w ciagu doby nie zerdzewieje

wedlug mnie tu przyczyna korozji jest dlugo niesmarowany lancuch i dluzszy postoj pod chmurka

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie przecież ta zębatka jest już wyraźnie zużyta a Wy się rdzawym nalotem przejmujecie. taka rdza to tylko zew warstwa natomiast bardziej przejmowałbym się rdzą i nalotem między płytkami przy uszczelnieniach, rolkach i bolcach. obadaj ten łańcuch dokładniej i sprawdź przednią zębate bo na moje oko jest już mocno zużyta, jeśli tylna jest w widocznym stanie. taki łańcuch mam po pół dnia śmigania po wodzie. rdza znika po dokładnym umyciu i nasmarowaniu. kolega który pisał o szczoteczce do zębów widze ze w temacie. też tak czyszcze kiete a później smaruje przekładniowym (tylko absolutnie niezużytym) i gra:) stara szkoła enduro

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie przecież ta zębatka jest już wyraźnie zużyta a Wy się rdzawym nalotem przejmujecie. taka rdza to tylko zew warstwa natomiast bardziej przejmowałbym się rdzą i nalotem między płytkami przy uszczelnieniach, rolkach i bolcach. obadaj ten łańcuch dokładniej i sprawdź przednią zębate bo na moje oko jest już mocno zużyta, jeśli tylna jest w widocznym stanie. taki łańcuch mam po pół dnia śmigania po wodzie. rdza znika po dokładnym umyciu i nasmarowaniu. kolega który pisał o szczoteczce do zębów widze ze w temacie. też tak czyszcze kiete a później smaruje przekładniowym (tylko absolutnie niezużytym) i gra:) stara szkoła enduro

 

 

i tak najpradobpodobnie zrobie, umyje i przesmaruje, no wiadomo chetnie wymienilbym na nowy ale moj buzdzet jest bardzo ograniczony, takze kombinuje, z reszta zrobilem pare kilometrow przed tym jak to zobaczylem i niebylo problemow z jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu sprawdzisz naciąg łańcucha i możesz dalej jeździć ale nie licz że wytrzyma cały sezon. Bardzo często musisz natomiast sprawdzać czy nie powstaje nadmierny luz co świadczyło by o korozji wewnątrz ogniw i dyskwalifikuje go z dalszej eksploatacji.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...