Skocz do zawartości

Motorynka magneto i klin


Pawlik666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zakupiłem motorynkę .Były właściciel mówił coś o ściętym klinie w magnecie.Musze go wymienić bo iskra jest straszna.Tak więc wytłumaczy mi ktoś gdzie to dokładnie jest?

 

I druga sprawa... Czy mogę jakoś zdjąć magneto bez ściągacza do magneta??Jak tak.To jak?

 

Dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klin jest w rowku na osi wału korbowego, na której osadzony jest klin. Wątpię żeby sam klin był przyczyną słabej iskry, chyba że wcześniej został ścięty a sam stożek jest wyślizgany i magneto nie dolega cała powierzchnią stożka. Wtedy czeka cię docieranie z pomoca pasty do docierania zaworów

 

Magneto można zdjąć bez ściągacza ale to sposób rodem ze stodoły pana Kazia więc raczej nie będę go podawał coby go kolega nie próbował uskutecznić. Tak więc ściągacz bedzie przydatny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan podać ten sposób.Bo do sklepów daleko a z allegro 10zł ściągacz i 10zł wysyłka.To nie opłacalne.A potrzebuje ściągnąć je tylko raz.

 

A i od której strony się podchodzi do tego klina od magneta czy jak?

Edytowane przez Pawlik666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zdjęciu magneta na wale masz rowek pod klin

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :buttrock: pamientaj nic na siłe bo mozna skrzywic wał i wtedy bendziesz miał koszt nie 20 zł sciagacza ktury juz bys miał tylko nowego wału zainwestuj to najlepsza rada bo sciagnac to mozna ale jest troszke zabawy :D kup klin i mozesz jeszczee uzyc pasty do docierania zaworuw "B" (pasty uzyj jezeli jeszcze raz zetnie ci klin (dociera sie nia wał aby magneto lepiej przylegało)) powodzenia pozdro :cool:

Edytowane przez mustang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeden sposob ale grozi on zniszczeniem koła zamachowego, podwazasz koło zamachowe z kilku stron naraz, najlepiej w dwie osoby, tak zeby z 4 stron podwazac, wtedy powinno się zdjąć ale jest duuuuuuuże prawdopodobieństwo że wygniesz koło zamachowe, ja kiedys jak miałem motorynke to mi klin scinalo co tydzien i wkoncu zlozylem na ocet i bez klina, jezdzielm az sie nie przesiadlem na cos lepszego,słaba iskra może być przyczyną uszkodzonego kondensatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest jeden sposob zazwyczaj dziala w 100% zwlaszcza jak klin sciety, odkrecasz nakretke z magneta, sciagasz fajke ze swiecy i normalnie kopiesz starterem magneto samo spadnie.

 

ps. nie kupuj tych klinow po 2 zl bo mi takie scinalo po 2 razy w tygodniu, idz do tokarza niech ci dotoczy z poloski koszt pewnie z 10zl ale na wieki

Edytowane przez rybson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ps. nie kupuj tych klinow po 2 zl bo mi takie scinalo po 2 razy w tygodniu, idz do tokarza niech ci dotoczy >z poloski koszt pewnie z 10zl ale na wieki

 

 

Cena klina nie ma znaczenia . Klin ma za zadanie ustalić położenie krzywki do przerywacza , a nie zabezpieczać przed obróceniem na wale .

To co trzyma magneto na wale to - stożek .

W MZ 250 całe sprzęgło jest na wale , na stożku i nie ma tam żadnego klina . Sprzęgło które przenosi napęd , anie tylko obraca się na wale - jak magneto w motorynce .

 

Co by się nie obróciło magneto zrób to co napisali powyżej z pastą do zaworów , bądź też papierem ściernym ( drobnym - dajmy na to :1000 ) . Następnie na starannie oczyszczone i odtłuszczony stożek załóż klin , magneto . Następnie odkręć kolanko wydechowe , delikatnie ustal dolne położenie tłoka , włoż tam kawałek drewienka ( np. trzonek od młotka ) w celu zabezpieczenia wału przed obrotem . Dokręć mocno nakrętkę wpychającą magneto na wał . Wyjmi drewno . Dokręć kolanko .

 

 

Sprawdzone :buttrock: :buttrock: :buttrock:

 

I to wielokrotnie :lalag:

Edytowane przez świerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj wymiary tokarzowi a ściągacz zrobi ci bez problemowo

 

Nie taniej kupić?

 

(...)

ps. nie kupuj tych klinow po 2 zl bo mi takie scinalo po 2 razy w tygodniu, idz do tokarza niech ci dotoczy z poloski koszt pewnie z 10zl ale na wieki

 

Jak go nie doszlifowałeś, żeby luźny był to nie dziwne, że Ci ścinało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ściągacz do magneta kupisz w sklepie rowerowym bo jest to ten sam przyrząd który używa się do zdejmowania korb pedałów w rowerach (polskich).

 

Jak wyżej już ktoś pisał - klin ma za zadanie tylko ustalić koło na wale. Resztę robi stożek. Jeśli ścina klin to znaczy że magneto nie siedzi dobrze na stożku. Jeśli wcześni ścinało Ci klin to bardzo możliwe że otwór klina jest rozbity i jest nierówność na krawędziach wycięcia. Podpiłuj je iglakiem, dotrzyj stożek i git. Możliwe też że klin jest za wysoki i nie pozwala żeby magneto weszło dobrze na stożek. Załóż magneto, weź jakąś tulejkę, przyłóż ją do piasty magneta między wał a gwint przeznaczony na ściągacz, uderz lekko młotkiem aby je dobić i wtedy dokręć. A Dokręcić trzeba mocno więc albo zrób motyw z trzonkiem w cylindrze lub wrzuć bieg, naciśnij tylny hamulec na maxa i dokręć magneto. Zdejmowanie magneta bez ściągacza to trochę buractwo ale możliwe jeśli masz wyczucie. Warto kupić ściągacz bo posłuży Ci do końca życia, jak nie w Motorynce to w rowerze lub w innym sprzęcie gdzie może będzie pasował. :biggrin: pzdr.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna rada to dotrzec stozek wraz z magnetem. kup paste do docierania zaworow naloz na stozek wloz magneto i krec raz w jedna raz w droga. potem wykonczeniowa. problem powinien zniknac..a i przed zalozeniem magneta na stale juz odtlusc stozek i magneto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeden sposob ale grozi on zniszczeniem koła zamachowego, podwazasz koło zamachowe z kilku stron naraz, najlepiej w dwie osoby, tak zeby z 4 stron podwazac, wtedy powinno się zdjąć ale jest duuuuuuuże prawdopodobieństwo że wygniesz koło zamachowe, ja kiedys jak miałem motorynke to mi klin scinalo co tydzien i wkoncu zlozylem na ocet i bez klina, jezdzielm az sie nie przesiadlem na cos lepszego,słaba iskra może być przyczyną uszkodzonego kondensatora

Piszesz człowieku o swojej ignorancji a inni to czytają. Do ściągania koła magneta jest ściągacz a nie dwie osoby. Pirwszy raz czytam o składaniu na ocet i bez klina.

Jeszcze jeden taki tekst i będę przenosił do działu HUMOR.

 

I jest jeden sposob zazwyczaj dziala w 100% zwlaszcza jak klin sciety, odkrecasz nakretke z magneta, sciagasz fajke ze swiecy i normalnie kopiesz starterem magneto samo spadnie.

 

ps. nie kupuj tych klinow po 2 zl bo mi takie scinalo po 2 razy w tygodniu, idz do tokarza niech ci dotoczy z poloski koszt pewnie z 10zl ale na wieki

 

Rybson a nie wpadło Ci do głowy że właśnie po to jest miękki klin aby nie uszkodzić wału lub magneta które są wielokrotnie droższe od klina ?

Metoda zdejmowania magneta kopniakiem jest bardzo niebezpieczna i nie wolno jej stosować ponieważ grozi poważnym wypadkiem.

Zastanów się zanim coś napiszesz na 4um lub napisz własną książkę na temat naprawy motorowerów ale nie pisz bzdur na tym 4um.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...