Skocz do zawartości

Oleje MOTUL'a- dobre czy złe?


Boa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to mam nadzieję, że w dobrym dziale założyłem ten temat :)

 

Po drugie prosił bym osoby doświadczone w mechanice o udzielenie odpowiedzi, jeśli ktoś chce ślepo po kimś powtarzać, że "Motul to gó..o" to z góry dziękuję :P

 

Od pewnego czasu po prostu bardzo często spotykam negatywne opinie o olejach Motula, a że sam na takowym jeżdżę (zalał mi go kolega pracujący w serwisie motocyklowym, w którym leją od lat tylko Motula i jest ok) to wolał bym mieć jakiś pewnik, że robię źle albo dobrze :)

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Rafał.

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dobrze rozreklamowany produkt i teraz im wiekrze pieniądze zostaly wlozone w relkame(Motul z motocyklowych jest najbardziej rozreklamowany) tym wiecej tych pieniedzy placisz za produkt czyli mowiac inaczej za duza kase Masz slaby albo sredni produkt bo przeciez ktos musi zapalcic za reklame! kupujesz Motula to placisz za reklame i pewnosc ze to produkt na normalnym poziome bez rewelacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia, jak d..a kazdy ma wlasna. Na kontynencie amerykanskim oleje Motula nie maja gorszej opinii od innych. Ot normalny olej i tyle. Im wyzszej klasy tym lepszy, za co oczywiscie wiecej placisz, podobnie jak inne oleje.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to mam nadzieję, że w dobrym dziale założyłem ten temat :)

 

Po drugie prosił bym osoby doświadczone w mechanice o udzielenie odpowiedzi, jeśli ktoś chce ślepo po kimś powtarzać, że "Motul to gó..o" to z góry dziękuję :P

 

Od pewnego czasu po prostu bardzo często spotykam negatywne opinie o olejach Motula, a że sam na takowym jeżdżę (zalał mi go kolega pracujący w serwisie motocyklowym, w którym leją od lat tylko Motula i jest ok) to wolał bym mieć jakiś pewnik, że robię źle albo dobrze :)

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Rafał.

 

Witam. To Ty teraz sie pytasz - jak juz jezdzisz na tym oleju? Zamiast najpierw sie zapytac jaki olej Ci wlejä, wtedy pytac o opinie i zdecydowac. (To tak na przyszlosc). Mam zalany Motul 20W50 , i ten typ oleju möj DS ma od nowosci. Dla mnie jest to jeden z najlepszych olejöw, gdyz wczesniej na innych moto pröbowalem inne tansze i drozsze , wiec cös juz wiem. Motul :buttrock: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to chyba zwykły użytkownik motocykla ocenić oleju nie może? :icon_rolleyes: Wymieniasz i śmigasz dalej a silnika nikt z nas nie rozbierał i badał jaki np. Motul ma wpływ na zużycie poszczególnych elementów silnika :wink: Ja zawsze lałem w jednych sprzętach Castrola teraz się przerzuciłem na Shella i też mogę polecić bo silnik się nie rozleciał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty teraz sie pytasz - jak juz jezdzisz na tym oleju?

Skoro wcześniej złych opinii nie słyszałem, to pytam teraz :P

 

A to chyba zwykły użytkownik motocykla ocenić oleju nie może?

Eee tam... jasne, że może. Źle się wyraziłem, chodziło mi raczej o niewtajemniczone osoby, powtarzające bezmyślnie gdzieś zasłyszane "opinie" (coś jak "GS500 znudzi Ci się po miesiącu" ;) ).

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wcześniej złych opinii nie słyszałem, to pytam teraz :P

Eee tam... jasne, że może. Źle się wyraziłem, chodziło mi raczej o niewtajemniczone osoby, powtarzające bezmyślnie gdzieś zasłyszane "opinie" (coś jak "GS500 znudzi Ci się po miesiącu" ;) ).

 

Boa, to było na loozie :wink: :flesje: Ja tam myślę, żebyś wybrał olej firmy, którą bardziej cenisz albo której reklamy lepiej do Ciebie dotrą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, ja nigdy nie slyszalem negatywnych opinii o Motulu..

zrobilem na tym oleju ponad 40tys. km na XTku (rowniez na dwoch innych kontynentach niz Europa :P ) i dla mnie jest ok.. uzywam 5100 10w 50 lub 20w 50.. w sezonie robie kilka wymian oleju, wiec sprowadzam go sobie po swojemu i mam przystepna cene..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem kiedyś w serwisie motocykli i laliśmy przede wszystkim Motula a były dostępne oleje Shella, Castrola i Mobila.

Jednak znaczna większość klientów wolała Motula - był tańszy od pozostałych i klienci mieli do niego większe zaufanie (opinie innych użytkowników).

W Polsce nie jest aż tak rozreklamowany jak konkurenci.

 

Nawet znajomy który ścigał się na 1/4 mili lał Motul 5100 10W40.

 

Osobiście do o2o używam tylko oleje Motula - przyzwyczajenie.

 

Czasami po wlaniu Motula silnik zaczynał ciszej pracować i wzrastało ciśnienie sprężania (Motul 5100 15W50)

Edytowane przez Raczek_6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...

 

to bardzo dobrze rozreklamowany produkt i teraz im wiekrze pieniądze zostaly wlozone w relkame(Motul z motocyklowych jest najbardziej rozreklamowany) tym wiecej tych pieniedzy placisz za produkt czyli mowiac inaczej za duza kase Masz slaby albo sredni produkt bo przeciez ktos musi zapalcic za reklame! kupujesz Motula to placisz za reklame i pewnosc ze to produkt na normalnym poziome bez rewelacji

vs

Jednak znaczna większość klientów wolała Motula - był tańszy od pozostałych i klienci mieli do niego większe zaufanie (opinie innych użytkowników).

W Polsce nie jest aż tak rozreklamowany jak konkurenci.

 

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mówię że olej to olej... jak się systematycznie wymienia odpowiedni czyli nie ważne jakiej marki tylko zgodny lepkością i gęstością z zaleceniami producenta to nikt nie zauważy różnicy :/ jak się silnik nie zatrze to chyba znaczy że olej jak olej czyli dobry.... a jak zatrze to syf a nie olej. Póki co nie spotkałem się z zjawiskiem wymiany Castrola na Motula zatarcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na ten olej ? http://www.orlenoil.pl/oferta/motocykle,33,167.html. Ja nastepnym razem wymienie castrola na motula ( takiego jak wczesniej lalem) , castrol jakos nie przypadl mi do gustu i nie tylko mi zreszta.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znane są już ceny nowego produktu orlenu?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...