Skocz do zawartości

Oleje MOTUL'a- dobre czy złe?


Boa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja Panowie u siebie już porównywalem castrola GPS 10W40 i motula....

W pierwszym sezonie zalałem w Busie castrola na którym smigałem praktycznie od zawsze, a w tym sezonie zmieniłem na Motula i kurcze musze przyznac ze doznałem szoku :icon_exclaim:

Suzi jak to suzi lubi pochałasowac, ale po zalaniu motulem duzo nieprzyjemnych szmerów poprostu znikneło, a silniczek zrobił się jakiś taki bardziej elstyczny i przyjemny.

 

Także do tej pory nie zdawałem sobie sprawy, że olej może aż tyle poprawic albo tyle zaszkodzic...

 

Co do ciszej pracującej skrzyni i szprzegła na castrolu jak to któryś z kolegó pisał u mnie okazało się zupełną nieprawdą. Po zalaniu motula sprzęglo i skrzynia bez zmian, natomiast sam silniczek i jego odgłosy poprawiły się na duzy + :biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.petro-oil.szczecin.pl/index.php...hop_op=products Czemu ten orlenowski taki tani?? Za 4l motula place ponad stowke, a tutaj mamy polowe ceny. Czyzby az takie siki ? Czy po prostu mniej $ za marke? Raczej nie przerzuce sie na orlenowski, chyba zeby zebral swietne opinie.. Chociaz nawet jak chinca zalewam syntetykiem (quada, mam od nowosci) to ciezko przerzucic sie na polska oliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się zmieniać z mineralnego lub półsyntetycznego oleju na full syntetyk ze względu na płuczące dodatki w olejach syntetycznych, spotkałem się z przypadkiem zwiększonego zużycia oleju po wymianie z półsyntetyku na pełen syntetyk.

(Ale pewnie o tym gdzieś już było :-))

 

:icon_question: Ja przy następnej wymianie chcę przejść na pełen syntetyk... I mnie teraz zmartwiłeś. Na tronie Shella pół syntetyk jest jako olej standardowy a pełen syntetyk jako premium... :rolleyes: Ja z tego co się dowiedziałem na forum mogę spokojnie przejść na pełen syntetyk... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie albo ja jestem jakiś wyjątkowo nieczuły albo nienormalny ale nie czuje różnicy, zmieniam olej co 1500km i czy mam zalany motul czy castrol czy jak ostatnio aral ( wszystkie półsyntetyczne 10w40) różnica jest tylko w kolorze. Motocykl odpala tak samo jeździ tak samo biegi i sprzęgło działa identyczne. Proponuje zróbcie "ślepy test" niech wam ktoś (kolega, serwis) zaleje olej (zalecany do danego motocykla) ale nie powie wam jakiej marki i wtedy ciekawe czy odróżnicie motula od orlenu? :) Bez urazy ale ta całą dyskusja przypomina mi jakieś voo doo i dla mnie to tylko autosugestia spowodowana bełkotem reklamowym. Jak by ktoś przeprowadził rzetelny test: 2 identyczne nowe motocykle zalane 2 różnymi olejami o zalecanych przez producenta motocykla parametrach i 1 kierowca. I powiedzmy po 20000km rozbiórka silnika i pomiary zużycia i wtedy możemy podyskutować o wyższości jednego oleju nad drugim, a puki co leje do silnika najtańszy olej spełniający zalecenia producenta i nie zawracam sobie głowy wyborem motul czy castrol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol to jest ch... nie olej :P nawet w samochodzie jest olbrzymia przepasć miedzy np. Mobilem a Castrolem;)

No dobra ale możesz rozwinąć myśl? Konkrety kolego, konkrety, w czym jest gorszy? droższy? ma brzydką butelkę? zły kolor? Tak ci powiedział pan który sprzedaje mobila? Przez stosowanie castrola zatarłeś silnik? Bo że "jest ch... nie olej" trochę mało wnosi do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś przeprowadził rzetelny test: 2 identyczne nowe motocykle zalane 2 różnymi olejami o zalecanych przez producenta motocykla parametrach i 1 kierowca. I powiedzmy po 20000km rozbiórka silnika i pomiary zużycia i wtedy możemy podyskutować o wyższości jednego oleju nad drugim

Otóż to! Bardzo wątpię, czy którykolwiek z użytkowników coś takiego dokonał a praktycznie dopiero takie porównanie miało by sens, a nie jakieś ślepo powtarzane zabobony ;)

 

a ja zmienilem castrola synt na motula semi-synt

Do motorynki, to wiesz... :P

 

A na poważnie, to w jakim motocyklu?

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to! Bardzo wątpię, czy którykolwiek z użytkowników coś takiego dokonał a praktycznie dopiero takie porównanie miało by sens, a nie jakieś ślepo powtarzane zabobony ;)

Do motorynki, to wiesz... :P

 

A na poważnie, to w jakim motocyklu?

gsxr 750 SRAD 1997

co tydzien jezdzony na torze i regularnie na jednym kole. praca silnika,skrzyni i sprzegla bez odczuwalnych roznic w porownaniu do castrola. roznica w cenie spora ale to oczywsite gdyz motula lalem polsyneteyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leje motula i jest ok. Na razie 2 wymiany. Silnik cyka, skrzynia działa, nic nie wylata, a tuż po wymianie oleju na świeży czuć mimo wszystko jakby silnik chodził bardziej jedwabiście a skrzynia działa precyzyjniej. Nic nie paliłem tego dnia więc to nie schizy :P Pewnie gdybym lał coś innego to wrażenia były by podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na wiosne szykuje mi sie przeglad po pierwszym 1000 km. jaki polecice mi olej tzn jakie parametry i czy zalac pelnym syntetykiem ? Jesli chodzi o producenta to nie ma wiekszego znaczenia a motorek to GSX-R 600 K7. Dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że producent podaje o jakich parametrach olej powinieneś zalać a czy to będzie Shell, Motul, Castrol czy inny Agip, to już Twój wybór ;)

 

Zastanawiam się czy opowieści w stylu zmieniłem olej na inny i silnik zaczął chodzić ciszej nie włożyć między bajki po przecież zmieniając olej przepracowany na świeży zawsze będzie odczuwalna jakaś różnica.

:clap:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gsxr 750 SRAD 1997

co tydzien jezdzony na torze i regularnie na jednym kole. praca silnika,skrzyni i sprzegla bez odczuwalnych roznic w porownaniu do castrola. roznica w cenie spora ale to oczywsite gdyz motula lalem polsyneteyka

 

I zmieniłeś na pełnego syntetyka :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...