Skocz do zawartości

Wyskakuje 2 bieg Fazer 600 2001 POMOCY


Rossii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko jak w temacie poczytałem sobie na forum i wiem już że najprawdopodobniej jest to defekt skrzyni biegów łączący sie z wyjmowaniem silnika itd.

Ale mam pytanie i proszę o opinię.

Usłyszałem, że może to być sprawa napędu. U mnie łańcuch jest bardzo rozciągniety i przytym nierównomiernie przy obrocie koła są różne odchyły. Prawdopodobnie a wręcz napewno są zebatki także do wymiany. Co o tym sądzicie ???

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika że masz podwójny wydatek, wymiana napędu i naprawa skrzyni biegów.

Silnik należy wyjąć z ramy i otworzyć do skrzyni biegów.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak czy siak napęd będe wymieniał ale czy jest fizyczna możliwość żeby z tego powodu wywalało 2 bieg ??

 

Raczej nie ma takiej możliwości. Paweł przerabiał już ten przypadek i z tego co wiem to trzeba rozłożyć praktycznie cały silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jakieś 3600PLN za robotę i części musisz szykować.

Rozbiórka silnika, kpl. uszczelek i uszczelniaczy, olej i filtr, 2 tryby do 2-giego biegu + wodzik (ciekawe jak pamiętnik ? On kosztuje ponad 1000PLN), ale dopóki nie rozbierzesz silnika to nie będziesz wiedział co jest potrzebne - jak chcesz podam namiar na firmę gdzie są tańsi niż ASO Yamaha, a usługa będzie wykonana na odpowiednim poziomie.

 

Jeśli przy odkręcaniu manetki na 2-gim biegu w wyższym zakresie obrotów (początkowe stadium) czuć szarpanie i wyskakiwanie 2-giego biegu to niestety skrzynia do roboty, z czasem 2-gi bieg przeskakuje przy coraz niższych obrotach, aż do zblokowania się skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zł kosztowały wszystkie potrzebne nowe oryginalne części do R6. (wodzik, dwa tryby, pamiętnik). Nie ma dramatu.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jakieś 3600PLN za robotę i części musisz szykować.

ehh te Farszafskie (frajerskie?) ceny :buttrock: za 3,6 to można kupić w GB całą FZ po glebie. nie przesadzajmy. koszt części tak jak kolega wyżej ok 1000zł. za pozostałe 2,6 tyś robocizny to ja Ci z tego dwa motocykle zbuduje :) Kiedyś robiłem Xj 600 tyle że uszkodzony 1 bieg. cześci z rozbitka w idealnym stanie, robota samemu zamknąłem się w 400zł. pamiętaj aby koła zębate wymieniać PARAMI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zł kosztowały wszystkie potrzebne nowe oryginalne części do R6. (wodzik, dwa tryby, pamiętnik). Nie ma dramatu.

Gdzie ?

 

Dziś kolega odbierał od R1 2001 - 2 tryby i wodzik, koszt 780PLN pamiętnik 1280 kosztuje na szczęście był dobry.

 

Używana skrzynia kosztuje 400 - 600PLN (jednak nie warto bo można się nadziać na podobną)

 

Używany silnik do Fazera 600 z 1999 roku znajomy płacił 2500PLN (zblokowała mu się skrzynia i naprawa nie była opłacalna)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3600 to masz 2 silniki do FZS w super stanie!

koszt częsci to około 800 pln- plus koszta naprawy, mojemu znajomemu mechanik powiedział 600 pln-całosc go wyniosła cos około 1500pln!

ech te skrzynie w Fazerach, za kazdym razem jak ląduje swoim po gumie to myśle czy to nie był ostatni lot :)

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ?

 

Dziś kolega odbierał od R1 2001 - 2 tryby i wodzik, koszt 780PLN pamiętnik 1280 kosztuje na szczęście był dobry.

 

Używana skrzynia kosztuje 400 - 600PLN (jednak nie warto bo można się nadziać na podobną)

 

 

 

w Yamasze na ul. Połczyńskiej jakieś poł roku temu, przykładowo łańcuszek rozrządu w Larssonie 250zł, w Yamasze 150zł. Także jakoś drogo za ten pamiętnik! Fakt że tamta R6 to był 99rok, ale nie myślę by była taka różnica, zresztą co tu sprawę rozsądzać- niech zainteresowany zadzowni, (podjedzie) do Yamahy i zapyta o części.

Co do używanej skrzyni, jeśli jest możliwość obejrzeć ją przed montażem to nie ma stresu, najgorsze jest to że można na allegro kupić złom, a z oddaniem różnie to bywa.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli chodzi o części do Yamahy to także polecam Połczyńska ,ceny są sporo niższe niż w innych salonach,ponadto w miarę szybki jest odbiór (czasem 2 dni).Obecnie ceny części są jeszcze niższe niż nawet pół roku temu.A co do tego przypadku to cena zależy od tego jaki mamy silnik czy stary model (YZF600R)z rozrządem po środku czy nowy z silnikiem od R6,w pierwszym przypadku trzeba rozłożyć cały silnik(łącznie ze zdjęciem głowicy)w tym drugim wystarczy połowienie bloku nie ruszając góry silnika.Także cena części będzie różna gdyż w pierwszym przypadku dochodzą dodatkowe uszczelki .W skrócie wszystko zależy od tego jak mocno jest uszkodzona ta skrzynia i czy sprzęt naprawiamy porządnie czy lecimy i ograniczamy koszty do minimum,wiec rozbieżność cenowa może tu być dość duża szczególnie jeżeli samemu sie za to weźmiemy(mając oczywiście o tym pojęcie).i równie dobrze może on wynieść 200zł jaki 1200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...